Axel’den Sorunsuz ve Ekonomik Playout: XTV Playout

Yazdır

İtalyan menşeili Axel Teknoloji’nin geliştirdiği XTV Playout, tüm TV kanalları için tasarlanmış mükemmel bir playout çözümüdür.

Axel XTV Playout 7 gün 24 saat sorunsuz çalışır. HD ve SD yayın XTV Playout’da aynı yazılım ile yapılabilir.


XTV Playout, ulusal TV kanalları, uydu TV, kablo TV, yerel TV kanalları, üniversiteler, Web TV’ler, VideoWall gibi ekranlara görüntü vermek için idealdir. TV ekranlarında sıkça karşılaşılan titreme sorunu XTV Playout ile yok olmaktadır. Upper field, lower field ve field olmadan oynatma özelliği TV kanallarının günümüzdeki en büyük görüntü kalitesi sorununu ortadan kaldırmaktadır. 

XTV Playout aynı zamanda jenerikleri hızla yayına vermek için opsiyonel bir keypad’e sahiptir. Reklam, son dakika, haber, belgesel, sinema, hava durumu, kanalın tanıtımları gibi kısa videoları tanımlayıp acil durumda veya yayın aralarında tek bir tuşla ekrana vermeyi sağlar. Ayrıca basit sabit veya akan yazı, logo ve saat de tanımlanabilir. Tuşların üzerine Türkçe hangi videonun tuşu olduğu da yazılabilir.

Çoklu format desteği ile DV, HDV, MPEG-2, DVD, DIVX, MPEG-4, M-JPEG, MPEG-1, H.264, WMV, QUICKTIME, MXF formatını okuyabilmektedir . XTV Playout’u içinde barından XTV Suite içerisinde ingest özelliği de bulunmaktadır. Sistemde ayrıca VTR, Switcher, GPI ve kart makine kontrolü de mevcuttur. XTV Playout videoların üzerine, logo, sabit yazı ve akan yazı da yazarak videonun tekrar mı, reklam mı olduğu gibi bilgileri ekrana yansıtabilmektedir. KJ olmadan bazı basit bilgileri ekrana verebilir. 

XTV Playout farklı formatların uyumluluğunu başarmak için dizayn edilmiştir. Buna rağmen yayıncılara son derece güçlü bir sistem sunar. XTV Playout sistem herhangi bir kaynaktan alınan bütün yayıncılık formatlarını oynatabilir. XTV Suite’in Playout’un yanında Capture penceresi de vardır. Bu özellik sayesinde canlı yayın kaydı veya kasetten kayıt yapılabilir. XTV Suite kapsamında trimming yazılımı ve yayınları programlama yazılımı da ücretsiz gelmektedir.

XTV Playout yıllardır dünyanın bir çok ülkesinde kullanılmaktadır ve bir çok önemli referansa sahiptir. Eski Playout yazılımından memnun olmayanlar sadece yazılım değişimi ile yepyeni bir playout’a, Axel XTV’ye sahip olması sağlanabilir. Axel Playout, Blackmagic Studio kart kullanmaktadır. Bu sayede analog ve SDI giriş ve çıkışa sahiptir.

Axel Playout ürünleri için www.akratek.com sitesini inceleyebilirsiniz ya da 0216 291 22 30 telefon numarasından Akratek Elektronik’I arayabilirsiniz.

Joomla 2.5 Templates designed by Web Hosting Reviews
Bookmark and Share