Digigram AQORD *HEVC-DEC IP Görüntü Kod Çözme Platformu

Güçlü HEVC kodek tabanlı bu platform, 4K ve HD görüntü içeriklerinin düşük bant genişlikli ağlar üzerinden en iyi kaliteyle taşınmasını sağlıyor. H.265/HEVC kod çözme ve kayıt platformu donanımı AQORD *HEVC-DEC, profesyonel düzeyde 4K, HD ve SD görüntülerin taşınması amacıyla üretildi. Bu ürün canlı görüntü içeriklerini bir yerden başka bir yere getirmek için IP ağlar (uydu, fiber, xDSL) üzerinden en yüksek kalitede görüntü resim kalitesiyle taşınmasına imkan veriyor. HEVC görüntü kodek tabanında, IP giriş akışını raw görüntü çıkışına açarak stüdyoya veya yayın merkezine raw görüntü içeriklerini geri getiriyor.

Devamını oku: Digigram AQORD *HEVC-DEC IP Görüntü Kod Çözme Platformu

Sennheiser HD 200 PRO Stüdyo Kulaklığı

Kaliforniya’da gerçekleştirilen NAMM fuarında Sennheiser yeni HD 200 PRO stüdyo kulaklığını tanıttı. Tutkulu müzisyenlere, deneyimli içerik yaratıcılara ve azimli yapımcılara yönelik çok amaçlı HD 200 PRO kulaklık, evde kayıt çalışmalarına iyi bir başlangıç noktası sunuyor. Yeni kulaklık mükemmel ses kalitesiyle müziğin keyfine varmak için de mükemmel bir ürün.

Devamını oku: Sennheiser HD 200 PRO Stüdyo Kulaklığı

Cloud Microphones Cloudlifter Zi Mikrofon Aktivatörü

Cloud Microphones Cloudlifter Zi Vari-Z Instrument DI ve Mic Activator ürünleriyle popüler Cloudlifter Mic Activator teknolojisini gitaristlere, bas çalanlara, klavyecilere getiriyor. Müzik aleti çalanlara sinyal zincirlerinin en önünden tonları ve kazancı denetleme imkanı veren CL-Zi, dinamik ve şeritli mikrofonlara temiz kazanç eklemek için orijinal Cloudlifter-Z’nin tüm özelliklerini sürdürüyor.

Devamını oku: Cloud Microphones Cloudlifter Zi Mikrofon Aktivatörü

JBL Professional by Harman 7 Series Powered Stüdyo Ses Takip Hoparlörleri

JBL’in güçlü 7 Series Powered master referans ses takip hoparlörleri, bilinen JBL Series serisinin bir devamı. JBL M2 Master Reference Monitor için geliştirilen patentli sürücü ve dalga kılavuzu teknolojilerine sahip yeni 705P beş inç ve 708P sekiz inç hoparlörler, post prodüksiyon, yayın ve müzik kayıt tesisleri için sınıfının en iyi hassasiyetini, yüksek çıkış ve etkileyici ayrıntılar sunuyor.

Devamını oku: JBL Professional by Harman 7 Series Powered Stüdyo Ses Takip Hoparlörleri

Freefly Mimic Beta Kinetik MöVI Denetleyici

Freefly en gelişmiş ve en sezgisel kamera hareket sistemini sunuyor. Yeni MöVI denetim yönteminde joystick, düğme veya tekerlek yok. Kullanıcının sadece tilt (eğme), pan (yatay çevirme) ve roll (döndürme) hareketleri yapması yeterli; MöVI bunları takip ediyor. O kadar anlık ve organik ki, kameramanlar birkaç dakika alıştırma yaptıktan sonra kusursuz kadrajlama ile karmaşık hareketli çekimler gerçekleştirebiliyorlar.

Devamını oku: Freefly Mimic Beta Kinetik MöVI Denetleyici

Ambient Recording XLR ve TA Konektörler

Ambient Recording firması Cable Techniques ile işbirliği içerisinde yayın ve dış çekim ses kayıt alanlarına yönelik alçak profilli yeni konektörler geliştirdi. Yeni tasarımda profesyonel kaplama ve bağlantı, uzun ömür, kolay kullanım ve değiştirilebilen renk kodları var. Ambient bu konektörleri sadece kendi kablo ürünleri için değil, portföyünde yeni bir ürün serisi olarak da sunuyor.

Devamını oku: Ambient Recording XLR ve TA Konektörler

Panasonic AJ-PX380 Omuz Kamerası

AJ-PX380 kameranın çok kodekli AVC-ULTRA özelliği, master kayıttan yayına kadar çeşitli kullanım ihtiyaçları için Full HD çözünürlükte master kalitesinde ve/veya düşük bit hızlı, 10 bit, 4:2:2 kayıt gerçekleştiriyor. Yüksek hızlı dosya alışverişinin ihtiyaçlarına yönelik yüksek çözünürlüklü AVC-Proxy, yüksek bant genişlikli yapım formatlarıyla beraber kodlama yaparak, saniyede 6 megabitten 800 kilobite kadar bit hızlarında hızlı, verimli çevrim içi kurgu imkanı sunuyor.

Devamını oku: Panasonic AJ-PX380 Omuz Kamerası

Blackmagic Design HyperDeck Studio Mini Minyatür Kayıt Yayın Cihazı

HyperDeck Studio Mini, 2160p30’a kadar tüm SD, HD ve Ultra HD formatlarında çift SD kart kaydedicilere aralıksız kayıt yapabilen dünyanın ilk minyatür yayın kaydedicisi.

Devamını oku: Blackmagic Design HyperDeck Studio Mini Minyatür Kayıt Yayın Cihazı

Neumann KH 80 DSP Ses Takip Hoparlörü

Neumann, dijital sinyal işlemeli ilk stüdyo ses takip hoparlörünü (monitor) sunuyor. Firmanın kendi geliştirdiği DSP sistemi, önceden bilinmeyen bir değişkeni ele alıp hesaplanabilir hale getiriyor; mekanı. Ne dinlenirse dinlensin temiz, hassas ve net ses veriyor.

Devamını oku: Neumann KH 80 DSP Ses Takip Hoparlörü

Sony PXW-Z450 4K 2/3 tip CMOS Sensörlü, Ağırlık Dengeli, Gelişmiş Omuz Tipi Kamera

PXW-Z450, 50p/59,94p’de 4K QFHD’ye
(3840x2160) ek olarak XAVC Intra, XAVC Uzun GOP, MPEG HD 422 ve MPEG HD 420 gibi çeşitli HD formatlarında kayıt yapan gelişmiş bir omuz tipi 4K kamera. Özel olarak geliştirilen 4K 2/3 tipi Exmor R CMOS sensör sayesinde PXW-Z450, birçok 4K işlemde kullanmak için idealdir ve piyasada bulunan birçok B4 yuvalı lensi adaptörsüz kullanmanıza olanak tanır.

Devamını oku: Sony PXW-Z450 4K 2/3 tip CMOS Sensörlü, Ağırlık Dengeli, Gelişmiş Omuz Tipi Kamera

EMS Easy Multiviewer Ön İzleme Çözümü

Genellikle TV kanalında, yayında sorun olması halinde, sorunun nerden kaynaklandığını bulmak biraz zaman ve emek gerektirmektedir. Sorunun ilk başta uydu kapasite sağlayıcı firmada mı, uplink kısmında mı, yoksa stüdyo kısmında mı olduğu ile ilgili raporlamalar için tv teknik ekibi yoğun bir çaba harcamaktadır.

Devamını oku: EMS Easy Multiviewer Ön İzleme Çözümü

Zeiss Loxia 2.4/85 Telefoto Lens

Zeiss Loxia 2.4/85 küçük boyutuna rağmen büyük kareli bir sensörün tüm resim alanı üzerinde üstün görüntü kalitesi sunan bir telefoto lens. İster portre, ister cadde veya manzara çekimi olsun, bu göze batmayan lens fotoğrafçılık alanlarında uzmanlaşmak için büyük bir yardımcı.
Zeiss Loxia lensler Sony α7 kameralar için özel olarak tasarlandı. Aynasız büyük kare sistemlerle en iyi sonuçları verirken, aynı zamanda manuel odak ile klasik fotoğrafçılığın yaratıcılık olanaklarını da sunuyor.

Devamını oku: Zeiss Loxia 2.4/85 Telefoto Lens

Soundcraft Ui24R Dijital Miks ve Çok Kanallı Kayıt Sistemi

Eksiksiz dijital miks ve çok kanallı kayıt sistemi Ui24R, modern tasarımı içerisinde esnek giriş/çıkış, üstün ses kalitesi, sezgisel kablosuz denetim ve tam güvenilirlik sunuyor. Sistemin Ethernet ve dahili çift bantlı Wi-Fi aracılığıyla 10 adede kadar aygıtla denetlenebilmesi, miks ve çok kanallı kayıtların kablosuz olarak kontrol edilebilmesini sağlıyor. Piyasada tanınan Lexicon, dbx ve DigiTech sinyal işleme üstün sesi garantilerken, Studer’ın tasarladığı 20 adet mikrofon ön yükselteci profesyonel girişler sağlıyor. Küçük boyutlu, kabin rafı montajlı Ui24R, yeni Harman Connected PA ekosisteminin bir parçası olup, uygun bir fiyatla üstün denetim, çok yönlülük ve güç sunuyor.

Devamını oku: Soundcraft Ui24R Dijital Miks ve Çok Kanallı Kayıt Sistemi