Freefly MöVI M15 Kamera Sabitleyici

Dijital üç eksenli, jiroskop sabitlemeli el kamera sabitleyicisi MöVI M15, daha önce MöVI M10 için geliştirilmiş ileri sabitleme teknolojisiyle en zorlu koşullarda bile son derece sarsıntısız çekim sağlıyor.

Devamını oku: Freefly MöVI M15 Kamera Sabitleyici

Sony Sinema Keyfini Yeni Bir Boyuta Taşıyor

Sony Dijital Sinema, Türkiye’nin en prestijli salonlarını yıllardır en modern çözümlerle donatmaya devam ediyor. Sony’nin en gelişmiş 4K ve 3D teknolojilerini kullanan salonlar izleyenlerle kaliteli, derin ve zengin renk çeşitliliğine sahip görüntüler sunuyor. Daha fazla 4K içeriğin çekilmesi ve yaygınlaşmasıyla, Sony teknolojileriyle donatılan sinema salonları, görüntü yönetmenleri ve yönetmenlerin talep ettiği kaliteyi sunuyor.

Devamını oku: Sony Sinema Keyfini Yeni Bir Boyuta Taşıyor

Avusturya Devlet Televizyonuna Lawo Cihazları

Avusturya’nın kamu yayıncısı ORF, büyük ölçekli bir modernizasyon projesinin parçası olarak dokuz bölgesel yayın merkezinin hepsini yeni televizyon yayın çalışma alanlarıyla donatıyor. Ülke çapındaki devlet yayıncısı, operasyonlarının beynine bir dizi Lawo ses ve görüntü cihazı yerleştiriyor. Tüm bu yeni çalışma alanları birbirinin tam olarak aynısı olup, tümü Lawo mc266 miks konsolları, DALLIS-IO’lar ve V_pro8 görüntü işlemcileri kullanılıyor. Birbirinin aynı yapılandırılan iki adet Lawo yayın denetim odası, modernizasyon sırasında yayın merkezlerine bağlanıp yapımın çalışmalar sırasında kesintisiz devam etmesi sağlanabiliyor.

Devamını oku: Avusturya Devlet Televizyonuna Lawo Cihazları

Sachtler FSB 8 Aktüel Kamera Tripodları

Son yıllarda omuz kameralarına göre satış grafiği ciddi oranda yükselen el tipi HD kameralar, tripod üreticileri arasında bir dünya markası olan Sachtler’i de bu gruba daha çok yatırım yapmaya yöneltti. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak Sachtler, DV ve HDV kompakt kameralar için özel olarak FSB Serisi aktüel kamera tripodlarını geliştirdi.

Devamını oku: Sachtler FSB 8 Aktüel Kamera Tripodları

SF Avrasya Tüneli’ne Acil Durum Sistemi Kurdu

SF, Avrasya Tüneli’ndeki acil tahliye duyuru sistemi çalışmasını tamamladı. Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı proje için bir ihale açtı. SF Ses ve Işık Sistemleri A.Ş. proje için teklif vererek EN54 teknik gereksinimlerine göre Biamp sistemleri, JBL hoparlörleri kurma ve danışmanlık yapmaya hak kazandı.

Devamını oku: SF Avrasya Tüneli’ne Acil Durum Sistemi Kurdu

Pil Çalışma Süresi Tablosu

Litepanels ile Anton/Bauer’in sundukları yeni bir pil çalışma süresi tablosu sayesinde kullanıcılar tüm aydınlatma gereksinimleri için enerji ihtiyaçlarını kolayca belirleyebiliyorlar. Tablo belli Anton/Bauer pilleri takıldığında Litepanels ışık kaynaklarının ne kadar zaman yanacaklarını dakika olarak gösteriyor. Tabloda ışık kaynakları üç farklı sınıfa ayrılıyor:

Devamını oku: Pil Çalışma Süresi Tablosu

Prolight + Sound Bloguna Yeni Bir Görünüm

Prolight + Sound blogunun yeni yüzü, yeni düzeni, kolay dolaşımı ve büyük görselleriyle yayında. Ziyaretçiler, katılımcılar ve ilgili diğer taraflar Prolight + Sound ve stand sahibi firmalar hakkında bilgilere www.prolight-sound-blog.com adresinden ulaşıp sektörün yeni ürünlerini inceleyebiliyor ve etkinlik iş alanındaki sıra dışı araçları öğrenebiliyorlar.

Devamını oku: Prolight + Sound Bloguna Yeni Bir Görünüm

Andorra Televizyonu Arşivi VSN ile Buluta Taşınıyor

Andorra’nın devlet yayıncısı RTVA, televizyon kanalının tüm dosyalarını daha denetimli ve güvenli bir yerde saklamak amacıyla VSN teknolojisinden ve Andorra Telecom firmasının Cloud hizmetlerinden yararlanarak bulut bellek ortamına taşıyor. RTVA tesislerine kurulmakta olan bu yeni hizmet, geçtiğimiz günlerde çalışmaya başladı.

Devamını oku: Andorra Televizyonu Arşivi VSN ile Buluta Taşınıyor

ProStream X İşlemciyle Hızlı Görüntü Dağıtımı

Harmonic ProStream X, endüstride DVB CSA3 şifreleme ve 10 Gbps sinyal işlemeyi destekleyen ilk görüntü akış işlemcisi ailesi. Yüksek performanslı, yazılım tabanlı platform ProStream X çözümü, gelişmiş IP görüntü ağ geçit yolu ve çoğullama, karıştırma, birleştirme ve kesilme durumunda geçiş gibi sinyal işleme yeteneklerine sahip. ProStream X yazılımı başlıca tüm CAS satıcılarının ürünleriyle bütünleşebiliyor ve Irdeto ile Cisco tarafından DVB CSA3 karıştırma için sertifikalandırıldığı için 4K ve Ultra HD yayın ve çoklu ekran hizmetlerinin dağıtılmaları için çok güvenli bir akış işleme çözümü.

Devamını oku: ProStream X İşlemciyle Hızlı Görüntü Dağıtımı

AKG C636 Master Referans El Mikrofonu

Harman yeni AKG C636 kondansatörlü master referans el mikrofonunu sunuyor. Bilinen C535 mikrofonun stüdyo kalitesinde sesi temelinde tasarlanan C636, yeni olarak profesyonel şarkıcılara benzersiz sahne kararlılığı ve performansı sağlıyor. Özel tasarlanan kapsüle ve özenle seçilen bileşenlere sahip C636, yankı, el gürültüsü ve patlama seslerini almayarak vokalistlere performansları üzerinde tam olarak yoğunlaşma imkanı veriyor.

Devamını oku: AKG C636 Master Referans El Mikrofonu

Cooke Lensleri Norveç Valkyrien Dizisinde

Film ve televizyon için hassas lensler üreten ödüllü Cooke Optics, geçen ay yayınlanmaya başlanan Norveç dizisi Valkyrien’in Johan-Fredrik Bodtker tarafından Cooke Anamorphic/i ve Cooke 5/i lensler kullanılarak çekildiğini açıkladı. ARRI ALEXA kameralardan toplanan lens malzeme verisi, hem setteki prodüksiyon, hem de post prodüksiyon iş akışlarında çok yararlı oldu. Valkyrien dizisi İskandinavya’daki yayıncılara satılarak başarılı oldu. Bölümleri C4’ün ısmarlama (on-demand) yabancı dilde dizi hizmeti Walter Presents’ta erişilir hale gelmeden önce Birleşik Krallık’taki Channel 4’da da ilk gösterimi yapılacak.

Devamını oku: Cooke Lensleri Norveç Valkyrien Dizisinde

Romanya Özel Kanalında Calrec Artemis

Calrec’in Romanya televizyon piyasasındaki artan ivmesini fark eden Pro TV, geniş Calrec kurulumunu yeni bir Artemis Beam ses konsoluyla genişletti.

Devamını oku: Romanya Özel Kanalında Calrec Artemis

Acebil Monopodlar

Tripod’ların taşınması bir çok çekimde zor olabilir. Monopod’lar ise kolay taşınabilmekte ve bir çok çekimde tripod’ların yerini tutabilmektedir. Monopod’lar kamera ile birlikte elde çeşitli şekillerde hareket ettirilebilir. Monopod bir ucundan tutulup kalabalık ortamlarda kamera ile birlikte yukarı kaldırılabilir. Böylece üst çekimler yapılabilir. Bu özelliği ile haberciler için çok önemlidir. Monopod’lar tripod’a göre daha hafiftir. Standart monopod’ların dezavantajı ise tek başına ayakta duramamasıdır.

Devamını oku: Acebil Monopodlar

Phantom VEO Artık 10Gb Ethernet Bağlantılı

Tüm Phantom VEO ürün serisi için önemli bir güncelleme yapıldı. Kamera çalışması ve indirme için 10Gb hızda Ethernet bağlantısı eklenmesiyle kameradan indirme hızı çok yükseldi.

Devamını oku: Phantom VEO Artık 10Gb Ethernet Bağlantılı

Devtek ve Mediacast Workshop Etkinliklerine Gelişim Üniversitesi ile Devam Ettiler

Devtek Bilişim ve Blackmagic Design distribütörü olan MediaCast firması, üniversitelerde öğretim elemanları ve öğrencileri yeni teknolojiler hakkında bilgilendirmek amaçlı workshop gerçekleştirmeye devam ediyor. Gelişim Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğretim görevlilerinin yardımlarıyla düzenledikleri workshop’ta Devtek’in ürünleri olan EMS Easy Media Suite yayın otomasyon sistemleri ve Blackmagic Design ürünleri tanıtıldı.

Devamını oku: Devtek ve Mediacast Workshop Etkinliklerine Gelişim Üniversitesi ile Devam Ettiler

Berlin Filarmoni ile Panasonic İşbirliği

Panasonic zenginleştirilmiş 4K/HDR görüntü ve yüksek çözünürlüklü ses platformları içeren görsel-işitsel teknolojiler geliştirmekte işbirliği yapmak üzere Berliner Philharmoniker (BPH) ile nihai anlaşma imzaladı.

Devamını oku: Berlin Filarmoni ile Panasonic İşbirliği

Flex4K Üzerinde CineMag IV PRO ile Hızlı ProRes Kodlama

Yeni CineMag IV PRO, CineMag IV’ün daha yüksek performanslı, Phantom Flex 4K üzerinde hızlı, kesintisiz ProRes iş akışı için özel tasarlanan bir sürümü. Raw ve ProRes 422 HQ kodlanan dosyalar kameranın 4K ve 2K kare hızların kaydedilebiliyor. CineMag IV PRO ProRes dosyalarını CineMag IV’ten dört kat hızlı kaydediyor.

Devamını oku: Flex4K Üzerinde CineMag IV PRO ile Hızlı ProRes Kodlama

Cinegy Cinescore Görüntü Kodlama Test Cihazı Çıktı

Cinegy Cinescore yaygın kullanılan yayın ve profesyonel yapım görüntü formatları için görüntü kodlama performansının anlamlı bir şekilde ölçülmesi amacıyla tasarlandı.

Devamını oku: Cinegy Cinescore Görüntü Kodlama Test Cihazı Çıktı

Sennheiser NAMM TEC Ödülü Aldı

Ses uzmanı Sennheiser NAMM Vakfı tarafından Kablosuz Teknoloji ve Kulaklık Teknolojisi kategorilerinde Üstün Teknik Başarı ödüllerine layık görüldü. İki ödülü Sennheiser’ın canlı performans ve müzik ürünleri müdürü Jürgen Kockmann kabul etti.

Devamını oku: Sennheiser NAMM TEC Ödülü Aldı

StarliteRF-a Kablosuz Monitör

ARRI Alexa Mini ve AMIRA kameralara bağlanıp denetleyen StarliteHD-5 ARRI’nin dünya çapında kazandığı başarının ardından Transvideo bu kez gelişmiş kamera kontrol yeteneklere sahip StarliteRF-a kablosuz monitör-kaydediciyi sunuyor.

Devamını oku: StarliteRF-a Kablosuz Monitör

Panasonic Varicam LT İzlanda’da

Doğa filmleri yapımcısı, kameraman ve film yapımcısı Tobia Mennle, yeni Varicam LT kamerasıyla İzlanda’da dört ay süren bir seyahat boyunca çekim yaptı. Benzer rakip ürünler olarak ARRI Mini, Amira ve Canon C300II kameraları da denedi. Mennle İzlanda deneyimini anlattı.

Devamını oku: Panasonic Varicam LT İzlanda’da

Acebil RH-5 Projib Uzaktan Kumandalı Kamera Kafası

Acebil RH-05 uzaktan kumandalı kamera kafası, küçük kameralar için kullanışlı bir araç. Pürüzsüz ve hassas hareket eden, uzun ömürlü kafa, Acebil Jib Arm Kit ile birlikte kullanım için mükemmel bir tamamlayıcı. 

Devamını oku: Acebil RH-5 Projib Uzaktan Kumandalı Kamera Kafası

The Odyssey Filminde Anamorfik Lens Sistemi

Yönetmen Jerome Salle’nin yeni filmi The Odyssey (L’odyssee), efsanevi Fransız kaşif ve dalgıç Jacques Cousteau’nun 1946-1979 yıllar arasındaki yılarını anlatan bir biyografik film. Sinema görüntü yönetmeni (DP) Matias Boucard ALEXA kameralarla çalıştı ve belki sahnelerde ARRI/ZEISS Master Anamorphic lenslerle ve ARRI Ultra Wide Zoom AUWZ 19-36/T4.2 kullandı. Boucard çektiği Cousteau belgeseliyle ilgili soruları yanıtladı.

Devamını oku: The Odyssey Filminde Anamorfik Lens Sistemi

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Prof. Sami Şekeroğlu Sinema-TV Merkezi Türk Sinema Klasiklerini Restore Ediyor

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Prof. Sami Şekeroğlu Sinema-TV Merkezi, Arkas Holding’in maddi katkılarıyla bu yıl Halit Refiğ’in “Hanım” filmini dijital ortamda restore etti ve yeniledi.

Devamını oku: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Prof. Sami Şekeroğlu Sinema-TV Merkezi Türk Sinema...

Soliton Kamu Güvenliği Girişimine Katıldı

Kodlama ve görüntü akış ürünleri firması Soliton Systems, PS-LTE (Public Safety – Long Term Evolution) adlı kamusal güvenlik uygulamasının tanıtımında yer aldı. Bu girişim Japon özel mobil radyo hizmetleri sağlayıcı Mobile Radio Center Foundation tarafından yönetiliyor ve sunum da burada oldu. Soliton’un Smart-telecaster serisinin bir parçası olan Video Relay Transmission System, PS-LTE ağının içerisinde bütünleştirilerek birleşik çözümün avantajları gösterildi.

Devamını oku: Soliton Kamu Güvenliği Girişimine Katıldı

Dünyanın İlk 12G-SDI UHD OB Van Aracı Güney Kore’de

Güney Kore’de SBS adlı yayıncı, UHD 1 OB Van aracını hizmete soktu. Alman sistem bütünleştirici Broadcast Solutions GmbH tarafından tasarlanıp kurulan OB Van, bugüne dek üretilmiş ilk 12G-SDI UHD Single Link yapım aracı. UHD1’in kurulduğu araç, yeni bir Streamline modeli olan Alphaline, Güney Kore yollarının koşullarına uygun olarak uzunluğu azaltılmış olarak özel bir çalışma alanı tasarımı ve mekan yaklaşımıyla teslim edildi.

Devamını oku: Dünyanın İlk 12G-SDI UHD OB Van Aracı Güney Kore’de

Roland M-5000 OHRCA Konsolu Turnede

Ödüllü vokal müzik grupları The Manhattan Transfer ve Take 6 ilk olarak güçlerini birleştirerek Summit Tour’da unutulmaz bir konser keyfi yaşattılar. Turne The Manhattan Transfer’in Atlantic Records’dan ilk albümlerinin kırkıncı yılını kutlarken, Take 6 36 yıldır alanında yenilikler yapmaya devam ediyor. Bir arka grubun yanı sıra 10 tane sesi yönetmek FOH mikser operatörü Matt Svobodny ve monitör mikser operatörü Bryan Farina için karmaşık bir iş, ama bir çift Roland M-5000 OHRCA canlı miks konsolu kullanarak iki efsanevi vokal müzik grubuna gecelerce kusursuz gösteriler yapmakta yardımcı oldular.

Devamını oku: Roland M-5000 OHRCA Konsolu Turnede

Sachtler FSB10 Tripod ile Sony FS7

Sachtler Paul Cook’tan başlangıç seviyesinde, 100mm yuvalı hidrolik kamera kafasını denemesini rica etti. Cook ağır donatımlı Sony F7 kamerasını sahip olduğu tripodlarla dengelemekte zorluk çektiği için bu fırsatı kaçırmadı. Ardından ürünle ilgili izlenimlerini paylaştı.

Devamını oku: Sachtler FSB10 Tripod ile Sony FS7

ChyronHego LyricX 2.0 Grafik Yazılımı Piyasada

ChyronHego’nun LyricX grafik yaratma ve playout çözümünün en son sürümü LyricX 2.0 piyasaya çıktı. LyricX 2.0, geçtiğimiz yıl çıkan ChyronHego Lyric PRO platformunun yerine çıkan 64 bit LyricX’e daha da fazla performans ve güçlü kullanım özelikleri getiriyor.

Devamını oku: ChyronHego LyricX 2.0 Grafik Yazılımı Piyasada

AV Stumpfl 8K Medya Sunucu Sistemleri

Amsterdam’da gerçekleştirilen ISE 2017 fuarında Avusturyalı ses/görüntü üreticisi AV Stumpfl yeni yüksek performanslı medya playout çözümlerini ve yeni projeksiyon ekranı sistemlerini tanıttı.

Devamını oku: AV Stumpfl 8K Medya Sunucu Sistemleri

AJA ROI-SDI Tarama Çevirici

AJA ROI-SDI tarama çevirici piyasaya çıktı. Profesyonel SDI kaynakları için sezgisel ilgi bölgesi (Region-of-Interest) kontrollerini portatif bir Mini-Converter’a paketleyen ROI-SDI bir 3G-SDI giriş ve aynı anda 3G-SDI ve HDMI çıkışlar sağlayarak çok yüksek kalitede resim ölçeklendirmeyi kolaylaştırıyor ve çeşitli çözünürlüklerde ve kare hızlarında resim döndürme gerçekleştiriyor.

Devamını oku: AJA ROI-SDI Tarama Çevirici

Sennheiser ve Neumann Yenilikleri

Sennheiser ve Neumann yeni ürünlerle canlı gösteri ve ses takip portföylerini genişlettiler. NAMM 2017 fuarında Sennheiser XS Wireless 1 ve XS Wireless 2 radyo mikrofon serisi ile Neumann KH 80 DSP ses takip hoparlörleri ilk olarak sergilendi. Sennheiser yeni HD 200 Pro kulaklıklarının yanı sıra evolution wireless 300G3 ile 500 G3 serisinin ABD ve Kanada frekanslı (470 – 516 MHz) modellerini de tanıttı.

Devamını oku: Sennheiser ve Neumann Yenilikleri

AudioPressBox Yeni Ürünlerini ISE 2017’de Sergiledi

65.000’den fazla ziyaretçiyle rekora koşan ISE 2017 (Integrated Systems Europe) 7-10 Şubat 2017 tarihleri arasında dört gün boyunca üreticiler, distribütörler, entegratörler, servis sağlayıcılar ve son kullanıcıları Amsterdam’da bir araya getirdi.

Devamını oku: AudioPressBox Yeni Ürünlerini ISE 2017’de Sergiledi

SES, HDTV Gelişimine Öncülük Etmeye Devam Ediyor

Dünyanın lider uydu operatörü SES, dünyanın en büyük HD ve Ultra HD (UHD) platformunu temsil eden şirket olarak, HDTV (Yüksek Çözünürlüklü TV) gelişimine öncülük etmeye devam ediyor.

Devamını oku: SES, HDTV Gelişimine Öncülük Etmeye Devam Ediyor

Norveç Dijital Radyoya Geçişle Yayıncılıkta Tarih Yazıyor

Norveç FM’den DAB+’a dijital geçişi (DSO) başlatan dünyanın ilk ülkesi oldu. Ulusal FM ağları Nordland’dan başlamak üzere 2017 yılı boyunca tüm ülkede kapatılacak. Son bölgeler Troms ve Finnmark, geçişi 2017 Aralık ayında tamamlayacaklar.

Devamını oku: Norveç Dijital Radyoya Geçişle Yayıncılıkta Tarih Yazıyor

ALEXA’ya Academy Award Ödülü

ARRI kuruluşunun yüzüncü yılında ALEXA’nın “sezgisel tasarımı” sayesinde AMPAS’ın (Academy of Motion Picture Arts and Sciences) Bilimsel ve Mühendislik Ödülüne layık görüldü. Academy Plaque biçimindeki ödül, ARRI’yi Super 35 mm formatlı ALEXA dijital kamera sisteminin öncü tasarımı ve mühendisliği için onurlandırdı. Ödül geçtiğimiz günlerde, 11 Şubatta Kaliforniya Beverly Hills’teki Beverly Wilshire’da Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi (AMPAS) yıllık bilimsel ve teknik ödüller töreninde takdim edildi.

Devamını oku: ALEXA’ya Academy Award Ödülü

AKG P5i Vokal Mikrofon

Harman’ın yeni AKG P5i yüksek performanslı dinamik vokal mikrofonu, yeni Harman Connected PA ekosistemiyle otomatik yapılandırılacak biçimde tasarlanan ilk mikrofon olarak kolay kurulum, sanatçı ve ön ayarları hızlı getirme, tüm yetenek düzeylerinden müzisyenler için yüksek kaliteli ses sağlıyor.
Harman Professional Solutions Ürün Serisi Müdürü Erich Gaertner şunları söyledi: “AKG P5i kurulum ayarlarıyla daha az zaman harcayıp müzikleri üzerinde daha uzun süre yoğunlaşmak isteyen müzisyenlere yönelik bir mikrofon. Sıradan canlı el mikrofonlarından farklı olarak P5i Connected PA ekosistemindeki ürünleri otomatik tanıyıp yapılandırıyor; tahmine dayalı ayar yapma işini ortadan kaldırarak sürekli yüksek kaliteli ses elde etmeyi sağlıyor. P5i AKG mühendisliği ve ses kalitesiyle her türlü gösteride mümkün olan en iyi sesi yakalıyor.”

Devamını oku: AKG P5i Vokal Mikrofon

Norveç TV 2 Sixty Sanal Stüdyolarını Tercih Etti

Sixty firması Norveçli yayın kuruluşu TV 2’ye iki yeni sanal konsol sattı. Fiziksel set gerçek zamanlı grafikler ve animasyonlarla desteklenerek sunumu zenginleştiriyor ve izleyici kitlesinin ilgisini arttırıyor. İki yeni stüdyo sayesinde TV 2 hemen her içeriği zenginleştirerek esneklik sağlıyor.

Devamını oku: Norveç TV 2 Sixty Sanal Stüdyolarını Tercih Etti

Soliton Dünyanın En Küçük H.265 Kodlayıcısını Sunuyor

Soliton Dünyanın En Küçük H.265 Kodlayıcısını Sunuyor3G ve 4G cep telefonu ağları üzerinden canlı etkinliklerin akış yayınlarına yönelik mobil H.265 kodlama çözümleri üreten Soliton Systems, yeni kuşak görüntü mobil kodlayıcıları Zao-S’i tanıtıyor.

Devamını oku: Soliton Dünyanın En Küçük H.265 Kodlayıcısını Sunuyor

Süleymaniye Vakfı JVC’yi Tercih Etti

Din ve fıtrat araştırmaları merkezi Süleymaniye Vakfı yeni canlı yayın kamera tercihini JVC’den yana kullandı. Avsistek’ten üç adet JVC GY-HM200E Wi-Fi ve 4,5G uyumlu kamera alan Süleymaniye Vakfı, böylece sahadan canlı yayın imkanının sınırlarını genişletti. Süleymaniye Vakfı GY-HM200 kameralarla birlikte CamGear Mark4 tripodları tercih etti.

Devamını oku: Süleymaniye Vakfı JVC’yi Tercih Etti

Prolight + Sound 2017 Yaklaşıyor

4 - 7 Nisan tarihlerinde Frankfurt’ta gerçekleştirilecek Prolight + Sound bu yıl yeniden yapılandırılan ve genişletilen bir seminer programına sahip. Uluslararası Eğlence, Bütünleşik Sistemler ve Yaratıcılık Teknolojileri ve Hizmetleri Fuarında üst düzey uzmanlar ve ziyaretçiler bir araya gelecek.

Devamını oku: Prolight + Sound 2017 Yaklaşıyor

Datavideo NVW-250 Kablosuz Görüntü Aktarıcı

NVW-250 ağ bağlantılı görüntü cihazlarını WiFi kullanarak çok uzun mesafeler üzerinden birbirine bağlamanın yeni ve güçlü bir yolu. Portatif ve sağlam ürünler, görüntü uzmanlarının ihtiyaçları düşünülerek tasarlandılar. Bridge (köprü) birimleri noktadan noktaya görüntü iletmek için görüntü kodlayıcılar ve kod çözücülerle birlikte; uzak noktalara bağlamak; veya internet üzerinden küresel iletim yapmak için kullanılabiliyor. PTZ kameraları uzaktan denetlemek ve görüntüleri iletmek için de kullanılabiliyorlar. Kablosuz ve ağ işlevine sahip yeni tür kameralar ile Bridge birimleri genelde çok kısa olan iletim mesafeleri çok kullanışlı mesafelere çıkarabiliyor.

Devamını oku: Datavideo NVW-250 Kablosuz Görüntü Aktarıcı

Calrec Artemis Ses Konsolu Cable TV Hong Kong’ta

iCable Communications Ltd şirketinin bir parçası ve Hong Kong’un en büyük kablolu televizyon servis sağlayıcısı Cable TV Hong Kong, bir Calrec Artemis dijital ses konsolu daha satın aldı. 40 fader içeren bu Artemis, ağın ses masaları serisinin beşinci Artemis’i olarak Cable TV Hong Kong News Studio 3’e kuruldu.

Devamını oku: Calrec Artemis Ses Konsolu Cable TV Hong Kong’ta

Kosova Radio Vala ONAIR MEDYA’dan 1KW FM Verici ve Anten Sistemi Aldı

Kosova’da yayın yapan Radio Vala 15 yıl önce satın aldığı ONAIR marka 300W vericiyi yedeğe ayırıp yine ONAIR marka 1KW yeni nesil verici satın aldı.
Yenileme çalışmalarında 4 adet de yeni anten alan Radio Vala sahibi Shpejtim Ndrecaj “ONAIR’ı 15 yıldır tanıyorum. 21 yıllık firma. Ben bildim bileli verici üretiyorlar ve tüm dünyaya satıyorlar. Biz Kosova’da Türkleri çok severiz. Osmanlı torunlarıyız. Camiler, çeşmeler, evler sizinkilerle aynıdır. ONAIR’ın vericileri de burada çok tutuluyor. Her konuda aradığımızda yardımcı olurlar. Burada birçok radyo teknik sorunlar yaşadığı için kapandı. Bizim verici 15 yıldır hala çalışıyor. 1KW alma nedenim daha geniş alana yayın yapmak. ONAIR’ın 1KW vericilerinde bedava RDS var. Ses kalitesi de pırıl pırıl. Bir de Türk malı olunca hemen aldık” dedi.

Devamını oku: Kosova Radio Vala ONAIR MEDYA’dan 1KW FM Verici ve Anten Sistemi Aldı

HD Broadcast Mobil Tırına Riedel MediorNet

Alman canlı yapım ve dış yayın (OB) hizmetleri firması HD Broadcast, HD1 mobil yapım tırını Riedel Communications’ın MediorNet gerçek zamanlı ağı ile geliştirdi. Üç adet MediorNet Compact Pro kasası ve altı tane Riedel MicroN yüksek yoğunluklu medya dağıtım ağ aygıtı, 10 Gbps hızlı bir fiber optik ağa bağlanarak, tam yedekli, merkezi olmayan bir yönlendirme matrisi oluşturuluyor. HD Broadcast’in mevcut Riedel Artist dijital matris interkom sistemiyle birlikte çalışan ölçeklendirilebilir MediorNet altyapısı, tamamen bütünleşik sinyal taşıma, yönlendirme ve işlemeyi, kusursuz haberleşme ile bir arada sunuyor.

Devamını oku: HD Broadcast Mobil Tırına Riedel MediorNet

Apantac Yeni Ürünlerini ISE 2017’de Tanıttı

İlk kez 2004 yılında Cenevre - İsviçre’de düzenlenmiş olan ISE 2017, ilk düzenlediği günden bu tarihe kadar yükselen ziyaretçiye potansiyeli ile son yıllarda bir rekora ulaşarak 65.000’den fazla ziyaretçiye kapılarını açtı. Dört gün boyunca üreticiler, distribütörler, entegratörler, servis sağlayıcılar ve son kullanıcıların buluştuğu bir topluluğa ev sahipliği yapan ISE (Integrated Systems Europe) bu yıl 7-10 Şubat 2017 tarihinde Amsterdam RAI’de düzenlendi.

Devamını oku: Apantac Yeni Ürünlerini ISE 2017’de Tanıttı

Evertz Sıkıştırma Çözümü Tayland’da

Görüntü dağıtım sistemleri uzmanı Evertz’in sıkıştırma çözümü Bangkok’daki Poly Satellite Industry (PSI) yayın merkezinde bulunan yüksek kaliteli görüntü kodlama sistemine kuruldu. PSI Tayland’daki en büyük uydu fabrikası ve haberleşme sistemlerinde kullanılan cihazların üretimi ve dağıtımında dünyaca bilinen bir firma.

Devamını oku: Evertz Sıkıştırma Çözümü Tayland’da

Paterson Filmi ALEXA Kameralarla Çekildi

Sinema görüntü yönetmeni Frederick Elmes, yönetmen Jim Jarmusch’un yeni filmi Paterson’un çekiminde ALEXA XT ve ALEXA Mini kameralarla yaşadığı deneyimi anlattı.

Devamını oku: Paterson Filmi ALEXA Kameralarla Çekildi

Yeni Blackmagic Design Atem Television Studio HD

Küçük boyutlu canlı prodüksiyon masası, 8 giriş, dahili kontrol paneli, 2 sabit bellek, DVE, ses mikseri, kamera kontrol ünitesi, çoklu görüntü, upstream ve downstream keyer özelliklerine ve daha nicesine sahiptir.

Devamını oku: Yeni Blackmagic Design Atem Television Studio HD

Avsistek, Residence Audio ve JK Audio’nun Türkiye Distribütörü Oldu

Ürün portföyünü yeni yılda da genişleten Avsistek, iki marka ile yeni distribütörlük anlaşması imzaladı. Bunlardan ilki Residence Audio, Amerikalı bir aktif referans monitör hoparlör üreticisi. 5 inç ve 8 inç düşük frekans sürücülü HF50 ve HF80 model, ahşap gövdeli, Residence Audio aktif hoparlörleri Şubat ayından itibaren Avsistek’te stoktan teslim temin edebilirsiniz.

Devamını oku: Avsistek, Residence Audio ve JK Audio’nun Türkiye Distribütörü Oldu

Harman JBL Intonato 24 Ses Takip Denetim Çözümü

Harman Professional Solutions’ın yeni JBL Intonato 24 Monitor Management Tuning System adlı çözümü, stereo, surround ve saran ses prodüksiyon salonlarındaki ses takip sistemlerinin kolay kurulumu, hassas otomatik kalibrasyonu ve eksiksiz denetimine yönelik endüstrinin en geniş kapsamlı çözümü. 2U boyutlu, aygıt kabini montajlı kasa içersinde bugün mevcut ses takip sistemlerinin hepsinden fazla giriş/çıkış içeren JBL Intonato 24, 24 adede kadar hoparlörlü sistemleri kalibre edip denetleyebiliyor. 24 özel amaçlı analog, 24 dijital ve ağa bağlı 256 ses kaynağı arasından seçilen 24 adede kadar kaynak, tekrarlanabilir şekilde kişisel tercihlere göre yönlendirilebiliyor. Verilen yazılım ve opsiyonel alınabilen Desktop Controller, sistemin güçlü ses takip özelliklerini parmak uçlarına getiriyor ve denetim odası ses takibinde çıtayı yükseltiyor.

Devamını oku: Harman JBL Intonato 24 Ses Takip Denetim Çözümü

Teradek Bolt 500 Alıcı/Verici Seti

Set bir SKB Utility Case içerisinde bir Bolt 500 verici ve alıcı ile anten grubu içeriyor. İyileştirilmiş yazılım, yeni kablosuz radyo, yeniden tasarlana kasaya sahip yeni modeller, Teradek’in en güvenilir ve yetenekli takip çözümleri. Malzeme verisi ve zaman kodu desteği, 3D LUT’lar, çift giriş/çıkış, 1 vericinin dört adede kadar alıcıya sinyal iletebildiği çoklu yayın (multicast) yeteneği, manuel frekans seçimi ve USB 3.0 GRAB Engine özelliklerinin yanı sıra yeni modellerde yenilikler de sunuyor.

Devamını oku: Teradek Bolt 500 Alıcı/Verici Seti

Calrec Brio Ses Yayın Konsolu

Güçlü ve küçük boyutlu dijital ses yayın konsolu Brio, Calrec’in bilinen kalitesi ve müşteri desteğiyle geniş ölçekte yayıncıları desteklemek için geniş kapsamlı yayın özellikleri sunuyor.

Devamını oku: Calrec Brio Ses Yayın Konsolu

MX1 360 Platformu İsrail’de

IPFL (Israel Premier Football League) futbol ligi spor içeriklerinin canlı kurgusu için uçtan uca MX1 360 hizmeti kullanıyor. MX1 360 hafta sonu maçlarından canlı görüntü vurgulama (highlight) yapımı için hızlı ve kolay kullanımlı bir bulut tabanlı medya varlık yönetim çözümü sunuyor. Üçüncü tarafların teknolojileriyle ve spor verisi sağlayıcılarla bütünleşebilen MX1 hizmeti, IPFL’ye futbol maçlarında yayın sırasında verili ve istatistikli üst düzey vurgulamalar sunarak izleyicilerin ilgisini arttırma imkanı veriyor.

Devamını oku: MX1 360 Platformu İsrail’de

Nowa TV’ye Panasonic Kameralar

Panasonic yeni televizyon yayıncısı Nowa TV’ye 4K AK-UC3000 modelleri tabanlı olarak profesyonel bir stüdyo kameraları sistemi sattı. Nowa TV Polonya’da 9 Ekim 2016’dan bu yana Mux 8 çoğullamasında karasal mikrodalga yayını yapıyor. Polonya’daki tüm kablo ağlarından da dağıtılıyor. Sinyaller FHD çözünürlükte yayınlanıyor ama tüm altyapı ve donanım 4K’yı destekliyor.

Devamını oku: Nowa TV’ye Panasonic Kameralar

JVC JY-HM360E Kameralar Avsistek’te Stoktan Teslim

JVC’nin düğün, konferans, toplantı ve benzeri organizasyonlar için özel olarak tasarladığı ve ürettiği JY-HM360E HD kameralar Şubat ayının son haftasından itibaren Avsitek’te stoktan temin edilebilir.

Devamını oku: JVC JY-HM360E Kameralar Avsistek’te Stoktan Teslim

Sennheiser XS Wireless Mikrofon Sistemleri Piyasada

Sennheiser müzik endüstrisine yönelik portföyünü XS Wireless 1 ve XS Wireless 2’den oluşan yepyeni iki radyo mikrofon serisiyle genişletiyor. Mükemmel canlı ses, şık tasarım ve kullanım kolaylığı, bu sistemleri kablosuza geçmek isteyen geleceği parlak sanatçılar için cazip seçenekler haline getiriyor.

Devamını oku: Sennheiser XS Wireless Mikrofon Sistemleri Piyasada

Sao Paulo Televizyonu Soliton Smart-telecaster Zao Aldı

Brezilya’nın ve Günay Amerika kıtasının en büyük kenti Sao Paulo’daki TV Record, üç ay süren laboratuar ve saha testlerinden sonra etkin maliyetli iletim ve yüksek kalite etkenleri nedeniyle Soliton Smart-telecaster Zao H.265 mobil kodlayıcıyı seçti. RFP bir dizi farklı mobil kodlayıcıyı teknik ve karşılaştırmalı testlerden geçirmekte olduğunu açıklamıştı. Seçim ölçütleri arasında HD iletim performansı, taşınabilme için toplam ağırlık, çalışma kolaylığı, destek ve ses kalitesi vardı. Soliton Smart-telecaster Zao kodlayıcı bu kategorilerin hepsinde mükemmel performans göstererek, 3g/4G/WiFi mobil ağlar üzerinden kararlı iletimle mükemmel bir çözüm sundu.

Devamını oku: Sao Paulo Televizyonu Soliton Smart-telecaster Zao Aldı

Hitachi Turkey Ürdün’e SNG Uplink Aracı Sağladı

Hitachi Kokusai Electric Turkey Systems, Ürdün devlet yayıncısı Jordan Radio and Television’a (JRTV) yeni bir uydu haber toplama (SNG) ve iletim uplink aracını tasarlayıp teslim etti ve araç hizmete girdi. JRTV uydu haber toplama operasyonlarında bir bölge lideri olarak tanınıyor ve bu yeni SNG iletim aracı geniş saha haber ekibine üstün teknolojili yapım kaynakları sağlıyor. Hitachi Kokusai Electric Turkey Systems proje boyunca Amman’daki çözüm ortağı HEAT for Enginering and Technology ile yakın işbirliği yaptı.

Devamını oku: Hitachi Turkey Ürdün’e SNG Uplink Aracı Sağladı

Panasonic Sürdürülebilirlik Ödülü Aldı

Panasonic, EcoVadis’in gerçekleştirdiği bir araştırma sonucunda sürdürülebilirlik performansı için Gold Recognition Level ile ödüllendirildi. Panasonic iki yıldır arka arkaya Gold Rating seviyesine layık görülerek sürdürülebilirlik performansı ve mükemmeliyet bakımından firmalar arasında ilk %5 içinde yer aldı.
EcoVadis şirketlere kendi küresel bayilerinin çevresel ve sosyal performanslarını değerlendirmelerine imkan veren ilk işbirliği platformu. EcoVadis 150 satın alım kategorisi, 21 CSR göstergesi ve 110 ülke kapsayan bir yöntemle kendi CSR değerlendirme sistemini kullanıyor. EcoVadis derecelendirme puanları GRI/G3 ve ISO26000 standartları ile uyumlu.

Devamını oku: Panasonic Sürdürülebilirlik Ödülü Aldı

Video Devices Renk ve Pozlama Araçları

Renk düzeltmenin amacı pozlama ve renkteki sorunları düzeltip son aşamada doğru görüntüyü elde etmek. Renk derecelendirme belli bir görünüm veya hissi elde etmek için görüntünün renklerini ayarlayarak modu belirlemektir. Renk düzeltmenin ana unsuru ton aralığı; koyudan (siyah) açığa (beyaz) parlaklık aralığı. Ton aralığı dar olduğunda resim kontrast bakımından eksik kalır ve düz görünür. Aralığı artırmak kontrastı artırarak daha parlak beyazlar ve daha derin, koyu siyahlar sağlar. Bu kontrast sıklıkla renk doygunluğunun artırılmasına yardımcı olur ve bir çekimin daha canlı görünmesini sağlar.

Devamını oku: Video Devices Renk ve Pozlama Araçları

Vocas’tan Yeni Spider Sistemi

Birçok kolaylık ve avantajıyla daha sık kullanılmaya başlayan DSLR kameralar, yeni bir ihtiyacı daha gündeme getirdi. DSLR makine kullananların, sarsıntısız ve rahat video çekimi ihtiyacı, Vocas’ın yeni Spider Sistemi’ni tasarlayıp geliştirmesine ön ayak oldu.

Devamını oku: Vocas’tan Yeni Spider Sistemi

MagicSoft Yeni Uygulaması MagicSoft Streamer Yazılımını Tanıttı

MagicSoft Streamer uygulaması canlı IP video iletimi ve dağıtımına yeni bir çözüm getiriyor. MPEG2 veya H264 tabanlı kodlama seçenekleri ile UDP, RTP veya RTMP seçenekleri ile streaming yapmak mümkün. Tandberg TT1260, Tandberg RX1290, Ericsson RX8200, Amino A140 gibi profesyonel cihazlarla yayınlanan stream alınabildiği gibi, ücretsiz olarak sunulan MagicSoft Stream Receiver sayesinde birçok noktadan alım yapılabiliyor. Ayrıca Wowza, YouTube, FaceBook, Twitch gibi web ortamlarına iletim sağlanabiliyor.

Devamını oku: MagicSoft Yeni Uygulaması MagicSoft Streamer Yazılımını Tanıttı

SES ve Satcom Global, Küresel Ku-band Ağı için Anlaşma İmzaladılar

Dünyanın lider uydu operatörlerinden SES, denizcilik ve kara sektörlerine küresel uydu iletişim servislerinin önde gelen sağlayıcısı Satcom Global’in SES için çok önemli bir ortak olacağını açıkladı. SES’in farklılaştırılmış mobil çözümü, Satcom Global’in yüzlerce deniz, kıyı ve kara müşterisine, sorunsuz, güvenilir ve yüksek hızlı bağlantı sağlayan Ku-band VSAT hizmeti Aura’nın önemli bir bölümünü oluşturacak.

Devamını oku: SES ve Satcom Global, Küresel Ku-band Ağı için Anlaşma İmzaladılar

Sony, Özel Belgesel Yarışması ile Yeni FS7 II Kamera Kazanma Fırsatı

Sony, film yapımlarında yaratıcı belgesel hikaye anlatımını ön plana çıkarmak için düzenlediği özel yarışmanın duyurusunu yaptı. Dünyanın her yerinden içerik oluşturucuların hayal gücünü ve azmini ödüllendirecek yarışmanın kazananı, çalışmalarında kullanabileceği yeni PXW-FS7M2K kamerayı kazanacak.
Sony, belgesel yapımcılarına, muhteşem bir kamera olan yeni PXW-FS7M2K’yi kazanma şansı veriyor. Katılımcıların kendi hikaye anlatma becerilerini sergileyen kısa, bir dakikalık bir belgeseli göndermeleri gerekiyor. İçerik oluşturucu, hikayesini anlatırken kullandığı tekniklere göre değerlendirilecektir.

Devamını oku: Sony, Özel Belgesel Yarışması ile Yeni FS7 II Kamera Kazanma Fırsatı

Televisa’da Soliton Smart-telecaster Zao H.265 Mobil Kodlayıcı

Soliton Systems Latin Amerika bayii Palma International Technology ve Foccus Digital mühendisleri Televisa ile işbirliği içerisinde San Francisco Bay Area ile Santa Clara’da Super Bowl 50 Amerikan futbolu haftası boyunca canlı yayın yaptılar.

Devamını oku: Televisa’da Soliton Smart-telecaster Zao H.265 Mobil Kodlayıcı

PAG Mini Paglight Kamera Üstü Işık

PAG firması, kendi dizaynı ve üretimi olan bataryalar, şarj cihazları, kamera ışık sistemleri ve kamera dengeleme sistemleriyle, yayın ve profesyonel video endüstrisi sektöründe liderlerden, İngiltere menşeili bir firmadır.

Devamını oku: PAG Mini Paglight Kamera Üstü Işık

Japon Yayıncıda Lawo mc236 Mobil Kitler

Japonya’nın kamu yayıncısı NHK bir Lawo mobil ses kiti daha aldı. NHK’nin video tırlarında ve diğer mobil görüntü sistemlerinde kullanılmak üzere tasarlanan çözümde 24 fader’li bir Lawo mc236 ve Lawo Compact bI/O birimi var. Spor ve kültürel etkinlikleri kaydetmek için ideal donanım, evlerdeki izleyicilere yüksek kaliteli ses keyfi sunuyor.

Devamını oku: Japon Yayıncıda Lawo mc236 Mobil Kitler

Acebil PRO 3500 Uzun Pro-Jib

PRO 3500, teleskobik kol ve tekerlek kollarla yapıldı. Rahatlıkla tam yükte denge ayarlaması yapılabilir. Hızlı ve kolay kurulum söz konusudur. Hafif ağırlıktaki tekerlek, kollarla birlikte aynı çanta içindedir. Bu kaliteli dizayn, her çekimde pürüzsüz kamera hareketleri ve büyük açılarla çekim sağlar. PRO 3500, kullanıcılarına her türlü desteği verir. Her zaman her yere rahatlıkla taşınabilir. Kendi tripod’u veya farklı bir tripod ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tripodsuz olarak satın alabilirsiniz. Kendi özel tripodu kilit yerleri olmadığı için çok daha güvenlidir.

Devamını oku: Acebil PRO 3500 Uzun Pro-Jib

Olabilecek En Güzel Kabinden Çıkabilecek En Yüksek Ses: KIVA II

L-Acoustics’in yaratıcısı olduğu çizgisel kaynaklı hoparlör ve WST teknolojisinin en küçük üyesi KIVA yenilendi ve küçük yapısını koruyarak güçlendirildi. KIVA II 138 dB’lik ses basıncı ile kendinden büyük L-Acoustics ürünlerini yakaladı ve üst skalada yer alan diğer markaların aynı segmentteki birçok ürününü bu özelliğiyle açık ara geçti.

Devamını oku: Olabilecek En Güzel Kabinden Çıkabilecek En Yüksek Ses: KIVA II

Hepsi Bir Arada Taşınabilir, Küçük, Kamera Aracı: Scout

Çok işlevli bir araç olan Scout, sade ve küçük bir pakette profesyonel kameramanlara kamera desteği, hızlı donanım değiştirme ve eksiksiz odak denetimi sunuyor. Sony A7 veya benzeri bir kamera kızağa takılır takılmaz çalışmaya başlanabiliyor.

Devamını oku: Hepsi Bir Arada Taşınabilir, Küçük, Kamera Aracı: Scout

Doğan Haber Ajansı da Avsistek ve Zixi Yazılımını Seçti

İnterneti yayın kalitesinde canlı video aktarımı için şekillendiren Zixi yazılımını Türkiye’nin önde gelen haber ajanslarından Doğan Haber Ajansı (DHA) da tercih etti. Haber ajansları ve haber kanalları gibi video akışının acil ve kritik önemde olduğu kurumlar, her an ve her türlü mobil cihaz ile (akıllı telefonlar, tabletler veya laptop bilgisayarlar vb.) paketlenmiş içerikleri göndermek ve Server’lara erişmek istiyorlar. Tam bu noktada Zixi Broadcast On Air Mobile yazılımı ihtiyaca uygun olarak, aynı anda birçok cihaza kurulu mobil uygulama sayesinde, pek çok farklı noktadan canlı video aktarımına olanak tanıyor.

Devamını oku: Doğan Haber Ajansı da Avsistek ve Zixi Yazılımını Seçti

Beş Üretici Firma Daha IP Çözümlerini Benimsedi

IP Medya Çözümleri Birliği AIMS (Alliance for IP Media Solutions), beş üretici şirketin daha organizasyona katıldığını açıkladı. AIMS Yönetim Kurulu Üyesi Michael Cronk, dünya çapında gittikçe daha çok firmanın standartlara dayalı tek bir IP protokolleri yapısı üzerinde işbirliği yapmanın avantajlarını anlayıp birliğe katılmasından memnun olduklarını vurguladı.

Devamını oku: Beş Üretici Firma Daha IP Çözümlerini Benimsedi

AJA HELO H.264 Akış ve Kayıt Aygıtı

AJA firmasının yeni ürünü HELO, portatif bir H.264 görüntü akış ve kayıt aygıtı. 3G-SDI ve HDMI I/O arabirimlerini tek bir bağısız çalışan aygıtta bir araya getiren HELO, kullanıcılara doğrudan web içerik dağıtım ağlarına (Contend Delivery Network) görüntü akışı yaparken, aynı zamanda bir butona basarak H.264 dosyaları kodlayıp bir SD karta veya USB sürücüye ya da ağ tabanlı belleğe kaydetme imkanı veriyor.

Devamını oku: AJA HELO H.264 Akış ve Kayıt Aygıtı

Shure Yeni İşbirliklerine Gidiyor

Shure kendi kablolu ve kablosuz ses sistemleriyle önde gelen diğer AV donanım ve yazılımları arasında geniş bütünleşme sağlamaya yönelik çözüm ortaklığı programını geliştirdi. Shure artık Cisco, Crestron, Polycom, Biamp, QSC, Symetrix, Yamaha, Audinate ve Chief ile de çözüm ortağı.

Devamını oku: Shure Yeni İşbirliklerine Gidiyor

Boxx İş İstasyonları Gelişmiş Özellikleriyle Öne Çıkıyor

Günümüzde adını giderek sık duymaya başladığımız iş istasyonları hayatımızın birçok alanında kullanılmaktadır. Ürün tasarımından mimariye, bilimsel hesaplamadan bir makinenin simülasyonuna, TV ve eğlenceden oyun geliştirmeye kadar geniş bir perspektife hizmet etmekte olan iş istasyonları, normal bilgisayarlardan farklı olarak ECC (hata kontrolü düzeltme özellikli) bellekler, yüksek hesaplama gücüne sahip işlemciler, özel ekran kartı kombinasyonları, özel soğutma sistemleri ve kuvvetli güç kaynakları içermektedirler.

Devamını oku: Boxx İş İstasyonları Gelişmiş Özellikleriyle Öne Çıkıyor

Panik Anında Blackmagic Studio Camera 4K

Illionis’teki yapım şirketi Upstaging Inc, ABD’li Weezer ile Panic! At the Disco adlı rock müzik gruplarının Weezer & Panic! at the Disco Summer Tour 2016 isimli ortak konserler turnesi boyunca Blackmagic Studio Camera 4K ve çok sayıda diğer Blackmagic Design ürünü içeren eksiksiz bir IMAG (image magnification) görüntü büyütme ve TV yapım sistemi kurup kullandı. İş akışı içerisinde çeşitli kamera sinyallerini çevirmek için her mekanda kullanılan 24 adet Teranex Mini ve 4 adet Teranex Express kullanıldı.

Devamını oku: Panik Anında Blackmagic Studio Camera 4K