Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Kış Olimpiyatlarında Lawo VSM Denetimi
Kış Olimpiyatlarında Lawo VSM Denetimi
21.02.2018 09:59

NBC Sports Group’un bir bölümü olan NBC Olympics, Güney Kore’de devam etmekte olan XXIII Kış Olimpiyat Oyunlarının yapımında Lawo VSM (sanal stüdyo yönetici) yayın denetimi ve izleme çözümleri ile IP yorum sistemleri kullanıyor. 

Olimpiyatların yayın merkezindeki NBC Olympics bölümünd kullanılan VSM sistemi yapım sırasında esneklik ve operasyon zenginleştirme sağlıyor. VSM, yayıncının ana yönlendirme ve tally yönetiminde genel denetim sistemi olup, bir IP omurga üzerinde çok sayıda üçüncü taraf aygıtına bağlanıyor. NBC Olympics, kendi yapım tesisleri çeşitli monitörlerden ve tabletlerden erişilen GUI tabanlı VSM panellerinin sayısını büyük oranda arttırdı. VSM Güney Kore’deki Uluslararası Yayın merkezi ile Stamford’daki NBC Sports Group yayın merkezi arasında uzaktan tally bilgisi de sağlıyor.

NBC Olympics’in kullandığı zenginleştirilmiş bir Lawo IP üzerinden ses yorum (commentary) sistemi ile Lawo V¬_pro8 görüntü işlemcileri, Stamford’dan yapılan yayınları yönetiyor. Lawo NBC ile birlikte çalışarak yapım hedeflerine ulaşmak için gelişmiş bir LCU (Lawo Commentary Unit) ürünü geliştirdi. V_pro8 işlemciler Güney Kore’den görüntü sinyallerini alıyor, seslerini ayırıyor ve en sonunda Lawo LCU yorum sistemine iletecek olan Ravenna ve MADI akışlarının içerisine ekliyor. 

Lawo ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.