Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > AJA FS-HDR v2.0 Yazılımı
AJA FS-HDR v2.0 Yazılımı
21.02.2018 10:36

AJA çevirici ve kare senkronlayıcısı FS-HDR’ye gerçek zamanlı HDR dönüşümleri ve 4K ile HD arasında karşılıklı çevrim özellikleri katan v2.0 yazılımını sunuyor. FS-HDR v2.0 yazılımının getirdiği yeni sezgisel parametrik kontroller, kullanıcılara FS-HDR’deki son dönüşümlerin görünümünü ayrıntılı ayarlama imkanı veriyor ve Sony S-Log3 S-Gamut3 Cine ve S-Log3 BT.2020 kamera formatları desteği katıyor.

FS-HDR v2.0 yazılımının getirdiği 17 yeni kontrol arasında 12 renk düzeltme (lift, gamma ve kazanç için kırmızı, yeşil, mavi ve master kontrolleri), bir renk doygunluğu,  iki giriş formatı (Log görünümü ve SDR yumuşaklığı), iki de çıkış sinyalindeki HDR miktarı ile ortam ışık düzeltimi kontrolü var. Her kontrole FS-HDR’nin ön panelinden, herhangi bir tarayıcı üzerindeki web grafik kullanıcı arayüzünden (GUI) veya REST arayüzünden erişilebiliyor ve ayarlar daha sonra kullanmak üzere bir ön ayara saklanabiliyor ya da diğer FS-HDR aygıtlarına kopyalanabiliyor.

Çok yönlü, 1RU boyutlu, kabin rafı montajlı evrensel çevirici/kare senkronlayıcı FS-HDR, gerçek zamanlı HDR dönüşümleri ve 4K ile HD arasında çevrimler için üretildi. AJA FS kare senkronizasyon ve çevrim teknolojisiyle Colorfront Engine görüntü ve renk alanı işleme algoritmalarına sahip FS-HDR, yayın, OTT, post prodüksiyon ve ProAV ortamlarında gereksinim duyulan gerçek zamanda düşük gecikmeli sinyal işleme ve aslına sadık renkler sunuyor. FS-HDR geniş kapsamlı sinyal çevrimi için iki mod sunuyor ve kullanıcılara bir dizi kamera Log formatından HDR yayın standartlarına BT.2020/BT.709’a çevrim imkanı veriyor. 

AJA ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.