Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Hızlı OTT ve IPTV Hizmetleri İçin Harmonic VOS Yazılım Grubu
Hızlı OTT ve IPTV Hizmetleri İçin Harmonic VOS Yazılım Grubu
03.03.2018 13:47

Harmonic OTT ve IPTV kurulumlarında daha fazla çeviklik, uyarlanabilirlik ve son teknoloji ihtiyaçlarına yönelik olarak ödüllü VOS yazılımının yeni kuşağını sunuyor. Geniş kapsamlı yazılım uygulaması VOS SW Cluster, kayıt, playout, sıkıştırma, şifreleme, paketleme, orijin gibi üstün medya işlemleri hem bulut hem de bilgisayar ortamlarını destekliyor. Kullanıcı gereksinimlerine göre uyarlanabilen VOS WS Cluster çözümü, IPTV ve OTT hizmetlerinin dağıtılmaları için her türlü platform üzerinde her boyutta görüntü içerik ve hizmet sağlayıcılar tarafından kullanılabiliyor. VOS WS Cluster çözümü Asya-Pasifik bölgesindeki önemli bir telekomünikasyon servis sağlayıcı tarafından başarıyla kuruldu.

Altyapıdan bağımsız medya işleme uygulaması VOS SW Cluster, operatörlerin bilgisayar veri merkezi bilgi işlem, açık bulutlar (AWS, Microsoft Azure) ve özel bulut ortamları arasında geçiş yapmalarını kolaylaştırıyor. Elastik ve daima güncel bir medya akışına sahip olmak, operatörlere daha hızlı hizmet başlatma, işletim verimliliğiyle kesintisiz ölçeklendirme, ve tüm kurulum ortamında kararlı işlevselliği garantileme imkanı veriyor. Operatörler sade bir kullanıcı arayüzüyle hizmette yenilikçilik üzerinde yoğunlaşmaya ve yeni hizmetleri test etmeye daha fazla zaman ayırabiliyorlar. VOS SW Cluster uygulaması operatörlere, çevrim içi sosyal platformlara yayın, canlı ve dosya kaynaklarından VoD akışı, HDR ile UltraHD OTT, ve CMAF teknik şartnamesiyle düşük gecikmeli dağıtım dahil en son OTT iş akışlarına ayak uydurma olanağı veriyor.

VOS SW Cluster çözümünün eklendiği Harmonic VOS ailesi, görüntü içerik ve servis sağlayıcılara yazılım ve bulut teknolojisindeki en son ilerlemelerden yararlanarak hızla gelişen OTT piyasasında başarılı olmalarında yardım ediyor. VOS ailesindeki VOS 360 medya işleme SaaS yazılım hizmeti, VOS SW Cluster çözümünden ve gelişmiş taşıyıcı tabanlı yazılım modülü VOS Engine’den yararlanıyor. VOS 360 hizmeti Harmonic tarafından sunulan, bakımı ve takibi yapılan, şirketin medya işleme ve dağıtım teknolojilerini sağlayan bir hizmet.

Harmonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.