Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ARRI Berlin Film Festivalindeydi
ARRI Berlin Film Festivalindeydi
28.03.2018 14:22

Berlin’de geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Berlinale 2018’e katılan yirmi bir bini aşkın saygın ziyaretçi oldu ve 330.000 sinema bileti satıldı. ARRI bu yıl da Almanya’nın en büyük film festivaline katıldı ve Experience ARRI at Berlinale 2018 sloganıyla çeşitli etkinliklerde bulundu. Dört yüzden fazla değerli müşterisi ve çözüm ortağı, 16 Şubat’ta ARRI Açılış Gecesi Resepsiyonu davetini kabul etti ve Berlinale 2018’in açılışını kutladı. Açılış partisi önceki yıllarda olduğu gibi Sony Center’ın dokuzuncu katındaki Alman Film ve Televizyon Akademisi tesisinde gerçekleştirildi.

ARRI Opening Night Reception açılış partisi, Sony Center dffb tesisinde gerçekleştirildi.

ARRI Lounge ve sunumları

Akademinin tesisleri Berlin Film festivali boyunca ARRI’nin geçici evi oldu. ARRI Lounge, film profesyonellerinin ürünleri görmeleri, festival hakkında konuşmaları ve akşamları eğlenmeleri için ideal mekan oldu. 

Buluşma noktası ARRI Lounge.

Almanya’da ilk olarak ARRI’nin ALEXA LF büyük boy kamerası ve ARRI Signature Prime lensleri sergilendi. ARRI SkyPanel serisinden kablosuz denetlenebilen LED nokta ışık SkyPanel 360-C de tanıtıldı.

“Senaryodan Ekrana” sloganına vurgu yapan ARRI Media, sinema filmlerine yönelik eksiksiz servis portföyünü tanıttı. Günlük çekim iş akışları ve restorasyon konularında konuşmalar da yapıldı.

Eğitim Uzmanı Dennis Jackstien, ARRI LED kafa lambalarını tanıttı.

Netflix DARK

Festivalde ilk Alman Netflix dizisi Dark’ı çekenler konuk oldular. Dizinin donanımı ARRI Rental post prodüksiyonu ARRI Media tarafından sağlandı. ARRI’den Elfi Kerscher’in yönettiği oturumda Program Koordinatörü Baran Bo Odar, Baş Yapımcı Justyna Muesch, Işıkçı Bjoern Susen, Ses Tasarımcısı ve Danışmanı Alexander Wuertz, Renk Uzmanı Steffen Paul ve Yapımcı Lola Knoblach, dizinin prodüksiyonu ve post prodüksiyonu hakkında ayrıntılı bilgiler verdiler.

EFM’de ARRI Media

Martin-Groplus-Bau’daki EFM’de (European Film Market) ARRI’nin dünya satış bölümü güncel portföyünü tanıttı. Bunlar arasında aile komedisi Help! I Shrunk My Parents, Andrei Konchalovsky’nin Oscar adayı Paradies, Cannes yarışmacısı Directions, 3D animasyonlu Ploey-You Never Fly Alone var. Diğer yapımlar ise Arthur & Clair, Four Hands, Lockdown, Mountain Miracle-An Unexpected Friendship ve Mr. Moll & The Chocolate Factory.

Berlinale Talents’te ARRI katkısı

Berlinale Talents 250 civarı uluslararası genç sinemacıyı konuk etti. Çözüm ortağı olan ARRI bu önemli platformu ikinci kez destekledi ve bu yıl programın bazı kısımlarının şekillendirilmesine de yardımcı oldu.

Blade Runner 2049

ARRI’nin desteğiyle Berlinale Talents platformu dahilinde HAU3’te Lighting The Future: Blade Runner 2049 hakkında tartışma gerçekleştirildi. Işıkçı Krisztain Paluch ve Işık Programlayıcı Titusz Badonics, Denis Villeneuve’nin Blade Runner 2049 filmindeki yoğun, ağır atmosferi yaratmak için ARRI’nin en son aydınlatma teknolojisini nasıl kullandıklarını açıkladılar. Örnek sahne ve sahne arkası görseller sundular.

Moderatör Andrew Amondson, Işıkçı Krisztain Paluch ve Işık Programlayıcı Titusz Badonics, Lighting The Future: Blade Runner 2049 filmini konuştular.

Camera Studio workshop

Portekizli Kameraman Rui Poças ile ARRI uzmanları, yetenekli genç sinemacılara Camera Studio Workshop’unda ARRI kamera ve aydınlatma teknolojilerinin kullanımı üzerine derin bilgiler verdiler.

Berlinale 2019

69. Berlin Uluslararası Film Festivali 7-17 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

ARRI ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.