Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ARRI Lighting Sundance’i Aydınlatıyor
ARRI Lighting Sundance’i Aydınlatıyor
29.03.2018 17:37

ARRI, Sundance Institute’un Sinemacılar Odası ve İkonik Mısır Tiyatrosu mekanlarının üst üste ikinci yıl boyunca L-Serisi ve SkyPanel LED projektörler ile aydınlatıyor.

ARRI, 2018 Sundance Film Festivali’nde aydınlatma için Sundance Institute’un resmi sağlayıcısı olmaktan gurur duyuyor. Filmmaker Lodge ve İkoonik Mısır Tiyatrosu mekanları için L-Serisi ve SkyPanel LED armatürlerin yanında ayrıca festival film ekipleri için ARRI aydınlatma kitleri tedarik edildi. Bu ortaklık yeni değil, ARRI 20 yılı aşkın süredir Sundance Institute Lab Programına aydınlatma ekipmanları ve on yıldır da “Profesyonel Kamera Aksesuarları” tedarik ediyor.

Bu yılki kurulum, görüntü yönetmeni ve ışık tasarımcısı Bill Holshevnikoff tarafından denetlendi. Holshevnikoff, enstitünün kurucularından Robert Redford tarafından, festivali başlatan basın toplantısını aydınlatmakla görevlendirildi. 

Filmmaker’ın Köşkü, her gün “Indie TV’nin Geleceği” ve “Sinema Kafe” gibi çeşitli panel tartışmalarına zemin hazırladı. Aydınlatma sistemi, farklı panel konfigürasyonları ve oturumlar arasında minimum geçiş süresi için uyarlanabilir bir tasarıma sahipti. Panelistler arasında Steven Soderbergh, Maggie Gyllenhaal, yapımcı Stephanie Allain gibi ünlü yönetmen ve oyuncular da vardı.

Eşsiz bir güç ve kalite sunan,  kompakt, tamamen ayarlanabilir ARRI SkyPanel soft ışıklar ve ARRI L-Serisi armatürler, sürekli odaklanabilirliğin Fresnel karakteristiklerini, spot-flood, pürüzsüz, homojen bir ışık alanına gerçekten dahil eden ilk LED armatürlerdir.

Görüntü yönetmeni ışık tasarımcısı Holshevnikoff, “Bu yıl ARRI ile çalışmak büyük bir deneyim oldu, yerel ekipler harikaydı ve ARRI’nin tüm LED projektör serilerini kullanmak, iç mekanlarda doğal bir görünüm elde etmeme ve kameralarda herkesin harika görünmesine sebep oldu” dedi.

Sundance’in Teknik Direktörü Holden Payne ARRI ile işbirliklerini “ARRI yıllardır Sundance Enstitüsü’nün vazgeçilmez destekçisi olmuştur. Onların yüzüncü yılı ve bu yıl da onlarla beraber olmak heyecan vericiydi. İlk gün yapılan basın toplantısı ve her gün tekrarlanan canlı Sinema-Café oturumları, ARRI ve sıradışı Bill Holshevnikoff  sayesinde, bu kadar başarılı oldu” diyerek yorumladı. 

ARRI Lighting ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 328 00 66 numaralı telefondan Dedotec Türkiye’yi arayabilirsiniz.