Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Grammy Ödül Töreninde Harman Ürünleri
Grammy Ödül Töreninde Harman Ürünleri
02.04.2018 10:53

Firehouse Productions, Madison Square Garden’da gerçekleştirilen 60. Annual Grammy Awards ödül töreninde eksiksiz bir Harman Professional Solutions ses sistemi kullandı.

Tören 2003 yılından bu yana ilk kez Los Angeles dışında yapıldı. Ses güçlendirme işi Firehouse Productions’a verilen etkinlikte Kendrick Lamar, Lady Gaga, Kesha, Bruno Mars ve Cardi B gibi sanatçılar canlı performanslar sergilediler. Firehouse hem Madison Square Garden hem de televizyon yayını izleyicilerine üstün ses kalitesi sağlamak için JBL VTX serisi hoparlörler ve Crown yükseltme içeren eksiksiz bir Harman Professional ses sitemi tasarladı.

2018Grammy Awards Ses Koordinatörü Michael Abbott şunları söyledi: “Grammy Awards ödül töreninde konu ses kalitesi olunca standartlarımız inanılmaz yüksek. Harman VTX sistemi bu inanılmaz sonuçları verdi ve bence Madison Square Garden daha iyi bir ses duymamıştı. Yapımını gerçekleştirdiğimiz en iyi sesli gösterilerden biri oldu.

Firehouse Productions Başkan Yardımcısı Mark Dittmar ile Sistem Uzmanı Jamie Pollock törenden üç ay önce tasarım üzerinde çalışmaya başladılar. Sahne ve aydınlatma tasarımları açısından sistem yapılandırmasını en iyi duruma getirebilmek için sanat ve aydınlatma bölümleri koordine edildi. 

Kolay anlaşılma ve saydamlık da önemliydi, sistemin ses düzeyi performansların dinamik aralığı boyunca sabit kalmalıydı. Ana hoparlör gruplarında VTX V25-I hoparlörler ve yeni VTX A12 hoparlörler kullanıldı. Firehouse Productions ekibi, televizyon yayını için gereken düşük ses seviyelerinde bile üstün netlik ve doğruluk sağladı. 

Harman Professional ses sisteminde iki yanda on altışar adet VTX V25-II hoparlör, 14 adet VTX A12 hoparlör, ve dokuz tane VTX S28 bas hoparlörü vardı. Ayrıca 10 adet VTX G28 bas hoparlörü de kullanıldı. Ön dolgular için 36 tane VT4886 hoparlörler kurulan etkinlikte özel Firehouse kabinlere Crown I-Tech 1200HD ve 4 tane de 3500HD güç yükselteci kullanıldı. 

Harman ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 227 68 00 numaralı telefondan SF’yi arayabilirsiniz.