Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > BBC’ye Fujinon 4K HDR Lensler
BBC’ye Fujinon 4K HDR Lensler
02.04.2018 12:18

BBC Studioworks’un dünyaca ünlü Television Centre’da yeniden açtığı stüdyo ve post prodüksiyon tesisinde, Birleşik Krallık stüdyo endüstrisinin en ileri teknolojileri var. Üç stüdyo ile kurgu sistemleri, şimdiden bir dizi yayıncıya ve yapım firmalarına hizmet vermeye başladı.

Yeni 4K televizyon kameraları, ekranlar ve anahtarlama masalarının yanı sıra, 22 adet Fujinon 4K HDR TV lensi de kurularak yapımların hem 4K hem de HDR çekilmeleri sağlandı.

BBC Studioworks Satın Alma Müdürü Elom Bell, şirketin yeni 4K lenslere yatırım yapma kararından bahsetti: “Television Centre’ın müşterilerimize eksiksiz 4K ve HDR yapımlara ev sahipliği yapma yeteneğiyle en son teknolojileri sunması gerekiyor. Lenslerin yıllarca kullanılmaları şart. Fujinon lensleri zamanında getirdi ve tüm lenslerin test ve yapılandırmalarına yardımcı olmak için bir tam günü tesiste geçirdi.

Fujifilm UK Fujinon TV Lensleri Pazarlama Müdürü Marc Horner şunları söyledi: “Fujinon UA kutu ve ENG lensler çözünürlük ve yetenekler bakımından piyasanın en iyileri. Lense giren ışık her yapımın ilk adımıdır ve bu aşamada kaybedilen hiçbir şey yeniden elde edilemez. Bu nedenle lenslerimizin her ayrıntıyı yakalamaları ve siyahın tam siyah olarak kalması için en iyi teknolojiye sahip olmalarını sağladık.

Alınan lensler: 2 adet Fujinon UA80x9 1.2x EXT, 5 adet Fujinon UA14x4 5BE ve 15 adet Fujinon UA27 x 6.5BE.

Fujinon ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 522 20 32 numaralı telefondan Fujifilm Türkiye’yi arayabilirsiniz.