Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > APRA Ödül Töreninde Harman Teknolojisiyle Ses Güçlendirme
APRA Ödül Töreninde Harman Teknolojisiyle Ses Güçlendirme
24.07.2018 17:11

Strawberry Sound, Harman Professional Solutions ile APRA Silver Scroll Awards ödül töreni için Dunedin Town Hall’a eksiksiz bir ses güçlendirme sistemi kurdu.

Yıllık müzik ödülleri töreni APRA Silver Scroll Awards, Yeni Zelandalı müzik yaratıcılarının emek ve başarılarını onurlandırıyor. 1952 yılından bu yana Australasian Performing Rights Association her müzik türünden söz yazarlarına ve sanatçılara her yıl tek bir bir Silver Scroll ödülü veriyor. En son APRA Silver Scroll Award ödülü pop yıldızı Lorde’ye ve Green Light şarkısının arkasındaki söz yazarlarına verildi.

APRA Silver Scroll Awards töreninde ödül sunumunun yanı sıra aday şarkıların performansları da yapıldı. Sunum ve performanslarda dünya kalitesinde ses için gösterinin yapımcıları saygın töreni destekleyecek kapasitede bir ses güçlendirme sistemi ve miks çözümü sağlaması için canlı yapım firması Strawberry Sound ile çalışmayı tercih etti. Strawberry Sound üstün bir ses deneyimi için bir JBL VTX V20 serisi hoparlör grubu ile Soundcraft Vi Series konsollar kullandı.

Strawberry Sound’ın kurduğu JBL sisteminde yanlarda ana altılı VTX V20 serisi hoparlör grupları ve kardioid yapılandırmalı üçer VTX G28 bas hoparlörleri vardı. Sahne dolgu sesi için yerde üst üste altı adet JBL VT 4886 hoparlör ve ön dolgu için iki VT 4886 kullanıldı. Strawberry Sound sahne monitörü olarak JBL SRX 712 iki yönlü hoparlör kullanarak yedi monitör miksi sağladı. Tüm sistem Crown I-Tech HD serisi yükselteçlerle güçlendirildi.

Monitör miksinden sorumlu Ses Mühendisi Kevin Bennett, verilen çok sayıda konsol seçeneği arasından iş akışı, ses kalitesi ve özelikleri nedeniyle Soundcraft Vi2000’i seçti. Soundcraft Vi2000 Bennett’a sanatçılar için çok iyi sesli monitör miksi sağlamakta yardımcı oldu.

İzleyici alanında FoH Mühendisi Chris Tate çok çeşitli müzikal performansları desteklemek ve sunucularla ödül alanların konuşmaları arasında pürüzsüz geçişleri garantilemek için bir Soundcraft Vi3000 konsoldan yararlandı. Vi3000’in dahili MADI arayüzü de tüm giriş kanallarının televizyon ve radyo yayın mikserlerine hızlı dağıtımını kolaylaştırdı.

Strawberry Sound Ses Yapım Yöneticisi David Craig şunları söyledi: “Bu tip bir gösterinin planlanması ses açısından çok zorlu olabiliyor. Kurumsal bir ödül töreni olmanın yanı sıra gece boyunca bir dizi canlı müzik grubu ve sanatçı da sunuyoruz. PA sisteminin canlı ve iyi anlaşılır konuşma ve bir canlı müzik grubunun enerji ve dinamizmini sağlaması gerekiyordu. VTX sistemi sayesinde Dunedin Town Hall’da inanılmaz ses kalitesi ve tamamen dengeli ses kapsamı elde ettik. Sistemi önceden tasarlarken JBL HiQnet Performance Manager ile LAC Line Array Calculator yazılımını kullandığımız için, mekâna gittiğimizde çok az değişiklik yapmak gerekti.”

Harman ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 227 68 00 numaralı telefondan SF’yi arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.