Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > SSL'den Yeni Konsol: L100 Live
SSL'den Yeni Konsol: L100 Live
24.07.2018 18:41

Solid State Logic, SSL Live serisinin en yeni üyesi L100 Live konsolunu Haziran ayında piyasaya sürdü. SSL Live konsolları, piyasaya ilk çıktığı günden itibaren geçtiğimiz dört buçuk yılda uluslararası turnelerde, festivallerde ve dünya çapındaki prestijli projelerde yer aldı. Üstün ses performansı, hızlı ve esnek iş akışı, kapsamlı ağa hazır bağlantısı ve güvenilirliği sayesinde ün kazandı. 

Yeni konsol L100, aynı yüksek kalitede, düşük gecikmeli SSL Tempest ses işlemcisine, diğer SSL Live konsolları ile uyuma ve (MADI veya DANTE) SSL Super Analogue sahne kutularına sahip. L100, giriş kanalı, grup, aux, VCA veya master’a kolay erişimi sağlayan Super-Q teknolojisini korurken, kompakt 12 + 2 faderlı, 17” multi-jest dokunmatik ekranlı bir arayüz sunuyor. Fader sayısını arttırmak isteyen kullanıcıya ise SSL’nin tüm Live serisi konsollar ile uyumlu yeni “Remote Tile” (uzaktan kumanda panellerini) ve harici dokunmatik ekranları öneriyor. 

L100’ün küçük ve orta ölçekli prodüksiyonlar için 96 kanal tam kapasiteli esnek DSP yapısı 64 giriş, 36 çıkış, 12 grup ve 4 master’a kadar değişik konfigürasyonlar yaratmaya imkan tanıyor.  Tüm SSL Live serisi konsollarda olduğu gibi L100 de EQ, dinamik, tüp emülasyonu, delay (gecikme), all-pass filtre ve insert sıralamasını değiştirmeye izin veriyor. Konsolun dahili FX (efekt) katı, 24 adete kadar geniş bir SSL FX paketi sağlıyor. SSL SOLSA PC uygulaması diğer SSL Live serisi konsollarda olduğu gibi L100 için de çevrimiçi veya çevrimdışı kullanılabilir. SSL Live TaCo (tablet kontrol) uygulaması ise iPad ve Android tabletlerden SSL Live konsollarının kablosuz uzaktan kontrolünü sağlıyor.

Tüm SSL Live serisi konsollar için yeni sürüm: V4.7 

SSL Live serisi konsol sahipleri için ücretsiz yüklenebilen yeni yazılım güncellemesi V4.7, SSL’nin Super Query iş akışına, gelişmiş TaCo (tablet kontrol) özellikleri, Analyzer Tool, Auto Pan ve harici dokunmatik ekran kontrol desteği ilave ediyor. SSL L100 konsollar ve Live serisi konsollar için yeni yazılım güncellemesi V4.7 Haziran ayından itibaren yüklemeye hazır. 

Tüm SSL ses konsolları hakkında bilgi almak için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilir veya ahmet@avsistek.com.tr elektronik posta adresine yazabilirsiniz.