Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Kino Flo Ateşle Oynuyor
Kino Flo Ateşle Oynuyor
24.07.2018 18:57

Kino Flo Frankenstein’a hayat veriyor. Yeni TrueMatch Firmware 3.0 aygıt yazılımının getirdiği sekiz yeni aydınlatma efekt (FX) modundan birisi, Lightning’in bir sürümü olan Frankenstein.

TrueMatch 3.0, Kino Flo, LED’leri bir butona basmak suretiyle Candle (mum ışığı), Fire (ateş), TV, Police (polis arabası ışığı), Lightning (yıldırım), Paparazzi, Pulse (yanıp sönme) ve Scroll  (dönüşüm) efekt simülatörleri haline getiriyor. Her özel efekt modunda bir FX tipi seçeneği var. Örneğin Lightning efektinde Storm ve Frankenstein varken, Storm efekti şimşek çakışlarının hızı ve şiddetiyle modelleniyor; Frankenstein ise daha parlak, sinematik ışık yanıp sönüşleri gösteriyor. Aynı zamanda hız denetimi de yapılabiliyor ve güç butonuyla cue özeliği de kullanılabiliyor. 

1 Haziran 2018 itibariyle, ücretsiz yükseltme için resmi internet bağlantısı; http://www.kinoflo.com/Products%20Button/LED/TrueMatch_Firmware/Download.html

Kino Flo zamanını, bir FX aydınlatma konsolunu her LED’i denetleyebilir hale getirmek gibi sezgisel, pratik yazılımlar kodlamak için harcıyor. Örneğin TV ayarındaki ön ayarlar, tüm bir program yapım günü boyunca TV monitörleri üzerindeki ışık ve renk değişimlerinin saatlerce ölçülmesi sonucunda hazırlandı. TV Sports ayarında aydınlatma efektleri hoş, koyu, doygun maviler ve yeşiller sunuyor ve ışık değişimleri futbol ve rugby maçları gibi açık hava spor karşılaşmalarını simüle ediyor. TV modunda önceden programlanmış Movie (film) ve Music Video (müzik klibi) aydınlatma senaryoları da var.

FX modlarının sekizinde de, toplam 32 FX ön ayarı için özel aydınlatma efektlerinin kaydedilmesi amaçlı dört adet bellek butonu var. 

Kino Flo Lighting Systems Başkanı ve Kurucusu Frieder Hochheim şunları söyledi: “Sinema ve TV  operatörlerinin prodüksiyonlarında uzaktan programlayabildikleri efektlerin aynılarının, Celeb, FreeStyle ve Diva-Lite LED ürünlerimizle erişilebilir olmalarını istedik. Müşterilerimizin Kino Flo araçlarının üstünlüğünü sürdürmek için LED aydınlatma sistemlerimize özellikler eklemeye devam edeceğiz.”

Diğer altı FX modundaki ayarlar ve kişiselleştirme araçları şunlardır:

Candle: Bir mumun alevine benzer. Interior (iç mekan) ve Breeze (esinti) ayarları var. Interior tipik bir küçük mum ışığının titrek alevi. Breeze ise yine titrek ışık verirken daha fazla parlaklık atlaması yapabilir.

Fire: Işık açık bir ateşi taklit ediyor. Önceden programlanan Fire efekti altında Firepit (ateş çukuru) ve Gas Fireplace (gazlı şömine) var. 

Police: Polis ve ambulans araçlarının yanıp sönen ışıklarını simüle ediyor. Blue + Red, Red, Yellow, Blue + White + Red ve Blue adlı beş tipte mevcut.

Paparazzi: Sıradan fotoğraf makinesi flaşlarına benziyor. Red carpet ve Stalker modları var. Red carpet çok hızlı, sık ve rastgele yanıp sönmeler sunuyor. Stalker parlamalar arasında daha uzun aralıklı, daha seyrek yanıp sönmeler yapıyor. Flaş efektlerini başlatmak için Power butonu da kullanılabiliyor. 

Pulse: Yanıp sönen bir neon ışık gibi renkleri tekrarlıyor. Pulse modunun önceden programlanmış çeşitleri yok. Değişkenler Pulse modu menüsündeki Hue, Saturation, Rate ve Length (LEN) kontrolleriyle ayarlanıyor.

Scroll: Işık bir zaman sürecinde değişiyor. Pulse gibi ön ayar FX aydınlatma tipleri yok, ama değişkenler Scroll modu menüsündeki Time ve Saturation (SAT) kontrolleri kullanılarak değiştirilebiliyor.

Heyecan verici yeni FX özeliklerinin yanı sıra Kino Flo’nun TrueMatch 3.0 aygıt yazılımında ayarlanabilir frekans, kablosuz DMX sinyal alımı için çift anten kontrolü, renk değeri paylaşma ve iyileştirilmiş DMX dimleme gibi diğer ışık zenginleştirme özellikleri de var.

Kino Flo LED denetleyicilerdeki fabrika ayarı frekansı olan 30 KHz, saniyede 240 kareye kadar hızda HD ve film kameralarıyla çekim yapılan çoğu yapımda titreme yapmıyor. Ancak yeni aygıt yazılımı sayesinde daha yüksek kare hızları ve deklanşör hızlarında çekim yapılırken frekans 300 KHz’e kadar ayarlanabiliyor.

Dimleme ve renk tutarlılığı

Kino Flo LED dimleme ve renk kontrollerini daha da iyileştirdi. Pürüzsüz, titreşimsiz dimleme sistemlerinde zaten önde giden firmanın yeni aygıt yazılım profili, ışık düzeyleri çok fazla değişse bile ışık kaynakları arasında renk uyumluluğunu garantiliyor. 

Endüstride %100 ile %1 ışık çıkışı arasında dolaşırken renk doygunluğunu etkilemeyecek, tutarlı ve denetimli dimleme eğrili LED ışık kaynakları isteniyordu. Kino Flo ışık kaynaklarına yapılan bu en son aygıt yazılımı güncellemesi, üstün bir tutarlılık düzeyini garantiliyor. 

Kino Flo ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 328 00 66 numaralı telefondan Dedotec’i arayabilirsiniz.