Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Hırvatistan Spor kanalına EVS DYVI Masa
Hırvatistan Spor kanalına EVS DYVI Masa
22.10.2018 15:49

Bağımsız televizyon yapımcısı VPK PRO Hırvatistan’da beş yeni canlı spor kanalı Telekom firması VipNet için EVS’den bir DVYI canlı yapım anahtarlama masası satın aldı. Geçtiğimiz yaz PlanetSport kanallarının canlı yayına başlamasında olduğu gibi bu teknoloji kurulumunu da VPK PRO tarafından gerçekleştirildi. 

Mediapro Group’un bir parçası olan VPK PRO, Slovenya’nın en büyük bağımsız televizyon yapımcısı olarak, yeni kanallar için gerektiğinde HD ve UHD-4K çözünürlüklerde playout hizmetleri veriyor. Yapım anahtarlama masasının Balkanlar’daki ilk kurulumu olan DVYI, sanal PlanetSport stüdyosundan program çıkışları için kullanılıyor. 

Televizyon yapımcısı, gerçek zamanlı 3D sanal ve arttırılmış grafik işleme için üç paralel Vizrt grafik sistemi içeren bölgenin en gelişmiş sanal stüdyolarından birini tamamlayacak bir canlı anahtarlama masasına gereksinim duydu. Bu grafik uygulamasıyla PlanetSport’un stüdyo operasyonları karmaşık hale geldi ve her stüdyo yapımında gereken grafik katmanlamanın tümünü kolayca yönetmek için DYVI’nın yazılım temelini gerektirdi. 

DYVI anahtarlama asması gelecek üç yılın UEFA şampiyonlar Ligi yayınları dahil olmak üzere PlanetSport’un operasyonlarında önemli bir rol oynayacak. Turnuva için VPK PRO kendi mobil araç filosunu kullanarak PlanetSport 1 kanalı için stüdyo yapım operasyonlarını ve diğer dört kanal için yerel etkinlik yapımlarını yürütecek. 

EVS ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 413 50 00 numaralı telefondan Arttek’i arayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.