Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Futbolda Klover MiK Deneyimi
Futbolda Klover MiK Deneyimi
23.10.2018 12:05

Spor etkinliklerinde 30 yıllık ses deneyimine sahip Steve Koubridis, kaliteli, yüksek performanslı ürünler hakkında bilgi sahibi. Canlı spor ses ve görüntü yapım donanımı tasarımcı ve üreticisi Klover Products’ın Klover MiK parabolik mikrofonuyla tanıştığında, kullanma fırsatını kaçırmadı. Bugün profesyonel futbol, beysbol, Amerikan futbolu ve hokey maçlarının canlı yayınları sırasında hedeflenen bir alandan sahada ses yakalamak için iki adet 26 inç çanak çaplı, iki de dokuz inç çaplı modele sahip. 

Koubridis ve endüstrideki birçok meslektaşı için Klover MiK en iyi seçenek: “Futbolda oyun sahada hareket ettikçe sahadaki sesi yakalamak harika bir şey. Profesyonel futbol çeken ses uzmanlarının çoğu Klover kullanıyor. Kanada’daki meslektaşlarım aygıttan op kadar etkilendiler ki, kolayca erişebilmeleri için yerel kiralama firmalarına çok sayıda set almaları için ısrarcı davrandılar.

26, 16 ve 9 inç çaplı parabolik mikrofon çanağı modelleri olan Klover MiK’e DPA Microphones ve Sennheiser gibi çeşitli profesyonel, yüksek kaliteli mikrofon kapsülleri ve kablosuz vericiler takılabiliyor. 

Koubridis: ”Seçeceğiniz Klover MiK mikrofonun tipi ve boyutu, uygulamaya göre değişiyor. Futbol için 26 inç ve 9 inçlik modelleri, kablosuz Sennheiser boyun mikrofonları ve vericileriyle birlikte kullanıyorum. Beysbol için genellikle kale arkasında ve stadyumun tasarımıyla bütünleşik özel bir kutu yer alıyor ve mikrofon atıcının olduğu tümsekte konumlandırılıyor. Bu uygulamalar için eğer ses hatları mevcutsa kablolu mikrofon kullanabilirsiniz.

Klover MiK parabolik mikrofon çanağının patentli tasarımındaki parabolik eğimin fiziksel yapısı, sesi geniş bir alandan küçük bir mikrofon üzerine toplarken, aynı anda sahadan gelen gürültüyü de azaltıyor. 

Klover MiK’in avantajları üretim kalitesinde de bulunabiliyor. Diğer üreticilerden farklı olarak Klover ürünlerindeki tutma yerleri ve mikrofon çatal bağlantılarının karbon fiber boruları, gerektiğinde küçük parçalara ayrılabiliyor. Oyuncuların güvenliği için çanağın ön tarafından çıkıntılı vidalar kaldırılmış. 

Klover MiK spor yayınlarının, canlı etkinliklerin, sunumların ve izleyiciye odaklanan panellerin akışı ve kaydı için ideal. Daha büyük üniteler spor ve ses uzmanlarına 180 metreye kadar uzağa ses iletme imkanı verirken, 9 inçlik küçük model doğrudan kameraya takılarak rüzgara dayanıklı, odaklamalı ses alımı yapıyor. Üç standart parabolik mikrofon çanağından başka, Klover MiK özel gruplar biçiminde alınabiliyor ve özel uygulamalar için yuvalar tasarlanabiliyor. Özel olarak düzenlenebilen Klover MiK kasası en çok profesyonel beysbol stadyumlarında saha arakasında bütünleşik olarak görülüyor olsa da, tenis, voleybol ve hentbol gibi benzer etkinliklerde de yararlanılabiliyor.

En Çok Okunanlar
Dergi