Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ARRI OCU-1 Kameraman Kontrol Aygıtı
ARRI OCU-1 Kameraman Kontrol Aygıtı
23.10.2018 18:05

Operator Control Unit OCU-1 kameramanlara Wireless Compact Unit WCU-4’ten odak, iris ve zoom denetimi sunuyor. ALEXA Mini üzerindeki WCU-4 lens kontrol sistemine eklenen Operator Control Unit OCU-1, kameramana istediği zaman lensleri üzerinde eksiksiz kontrol imkanı veriyor. 

Operator Control Unit OCU-1 sayesinde kameramanlar bir butona dokunarak odaklamaya manuel müdahalede bulunabiliyor ve otomatiğe geri dönebiliyorlar. Üç adet atanabilen kullanıcı butonu ve parmak tekerleği ile kameraman her zaman, motorlar takılı olduğunda bile denetleyebiliyor. Böylece bir çekimi kadrajlarken veya odak biraz bozukken ayar yaparken zaman kazanıyor. Operator Control Unit OCU-1 manuel müdahale WCU-4 ekranında gösteriliyor ve birinci kamera asistanı kontrolü pürüzsüzce eline alabiliyor.

EF lens denetimi

Operator Control Unit OCU-1 harici motor gerektirmeden, ALEXA Mini ve AMIRA kameralar üzerine takılan EF lenslerin denetlenmesini sağlıyor. 

Küçük ve hafif

Küçük, hafif ve kullanımı kolay ürün, ARRI Master Grip‘lerle aynı kontrol tekerleği, ekran ve LBUS bütünleşmesine sahip.

Esnek montaj seçenekleri

Esnek montaj seçenekleriyle yaygın 15mm ve 19mm çubuklar, ARRI Rosette ve 3/8 inç yuvalara kolayca takılabiliyor.

Sarsıntısız uzaktan kumanda kafası SRH-3 desteği

Tekerlek ARRI SRH-3 kafanın dönüş eksenlerini kontrol etmek için de kullanılabiliyor. 

Uyumlu kameralar: ALEXA, AMIRA, ALEXA Mini, UMC-4, SMC-1, EMC-1, AMC-1, Stabilized Remote Head SRH-3, CUB-1 ile Sony/RED/Canon, Blackmagic (LANC) ve CUB-2 ile ENG lens.

ARRI ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.