Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ZEISS Yaşam Boyu Başarı Ödülü Aldı
ZEISS Yaşam Boyu Başarı Ödülü Aldı
25.07.2018 17:21

ZEISS Gine Gear Expo fuarında Technical Lifetime Achievement Award ödülüne değer görüldü. ZEISS Tüketici Ürünleri Bölümü Başkanı Jörg Schmitz şunları söyledi: “Film endüstrisindeki müşterilerimize beklentilerini aşan üstün kalite sunmak için lens üretimine yüreğimizi ve ruhumuzu ortaya koyuyoruz. Cine Gear Award bizim için büyük bir onur ve bizi daha fazlasını başarmaya teşvik ediyor.

ZEISS lens geliştirmeye 1890 yılında başladı. Lord of the Rings, Stanley Kubrick’in The Shining, Shape of Water gibi birçok ünlü film ZEISS lensler kullanılarak çekildi. Schmitz ekledi: “Hedefimiz her gün teknolojinin sınırlarını zorlamak.” 1970’li yıllarda dünyada ilk olarak kamera ekiplerine zayıf ışıkta çekim yapma imkanı verecek kadar güçlü ZEISS Super Speed lens ailesini geliştirdi. 

ZEISS 2005 yılında ARRI/ZEISS Master Prime lenslerle film endüstrisinde çizgiyi yükseltti. Master Prime’lar tüm odak aralığında üstün hız sunuyorlar. Odak solumasına (focus breathing) neden olmayan ilk lensler olan Master Prime ürünlerinde odaklama yapılırken resim alanı değişmiyor, görüş açısında kayma olmuyor. ZEISS bu başarısıyla Technical Oscar kazandı. 

ZEISS 2009 yılında tam kare yakalayabilen sinema lenslerini piyasaya sürdüğünde geniş kamera sensörleri yönündeki eğilimi de tahmin etti ve o günden beri bu segmenti geliştirmeye devam ediyor. 

ZEISS 2017 yılında lenslerine ZEISS eXtended Data malzeme verisi teknolojisini kattı. Bu tüm film yapımlarının iş akışlarını hızlandırdı. Örneğin görsel efektler kullanırken sadece birkaç tıklamayla lens özellikleri kaldırılabiliyor ve yakalanan görüntüye bilgisayarda üretilen efektlerin görüntüsü hassas ve doğru biçimde uygulanabiliyor. Gerçekçi bir görüntü yaratmak için lens özelikleri film malzemesine yeniden uygulanabiliyor ve birleştirilebiliyor.

En son gelişme, geçtiğimiz Cine Gear Expo fuarında tanıtılan ZEISS Supreme Prime lens ailesi; çoğunun maksimum açıklığı T 1.5 olan, 13 adet 15 ile 200 milimetre arasında sabit odak uzunluklu lens. ZEISS Supreme Prime lensler, yüksek hız, düşük ağırlık ve tam kare yetenekleriyle üst düzey film yapımları için ideal. 

ZEISS ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.