Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > AJA OG-4K2HD 3G-SDI Çevirici
AJA OG-4K2HD 3G-SDI Çevirici
30.10.2018 14:02

Bir openGear kartı olan OG-4K2HD, uygun maliyetli izleme ve çevrim için AJA’nın yüksek kaliteli ölçeklendirme teknolojisini kullanarak profesyonel 3G-SDI 4K/UltraHD sinyalleri HD çözünürlüğe çeviriyor. OG-4K2HD’nin aynı anda canlı HD-SDI ve HDMI çıkışları, sette izleme veya doğrudan yayın için harika görünümlü HD görüntüler üretiyor.

OG-4K2HD 50 ve 60fps kare hızlarında yüksek kare hızlı (HFR) 4K/UltraHD girişleri destekliyor ve tam doğru izleme için 50 ve 50fps kare hızlı HD çıkışlara çeviriyor. OG-4K2HD’nin yapılandırma seçenekleri, HD ekranlar üzerinde 4K odak kontrolleri için bire bir piksel görüntüsü sağlamak için 4K girişten HD çözünürlüklü bir resim çıkartmaya imkan veriyor. 

AJA OG-3-FR 2RU kasa dahil yüksek yoğunluklu openGear’ın 2RU kasalarında kullanıma yönelik tasarlanan yeni Windows, MacOS, Linux üzerinde DashBoard Software desteği, openGear mimarisinin uzaktan kumanda ve takibini sunuyor ve bir PC veya yerel ağ üzerinden kolay ve endüstri standardında yapılandırma, takip ve denetim seçenekleri sağlıyor.

  • openGear uyumlu kart
  • 4K (4096x2160) ve UltraHD (3840x2160) desteği
  • HD-SDI ve HDMI aygıtlar üzerinde 4K desteği için alt çözünürlüğe çevrim (downconversion)
  • Aynı anda HD-SDI ve HDMI çıkışı
  • DashBoard ağ denetim yazılımı ile denetim
  • Full 4K’dan HD’ye görünüm en/boy oranı çevrimi
  • 4K/UltraHD’ye kadar 50/60fps yüksek kare hızlı giriş formatları desteği
  • AJA OG-3-FR kasa dahil openGear 2RU kasalarla kulanım
  • Beş yıl garanti

DashBoard yazılımı

DashBoard yazılımı MacOS, Windows ve Linux üzerinde openGear kartlarının hızlı ve kolay yapılandırılmalarını ve denetlenmelerini sağlıyor.

Seçilen platforma uygun en son DashBoard yazılımını indirmek için: http://www.opengear.tv/dashboard-software/#support_box

Gerçek zamanlı çevrim

OG-4K2HD gerçek zamanlı sinyal işleme ve AJA’nın yüksek kaliteli ölçeklendirme algoritmalarını kullanarak profesyonel 4K veya UltraHD sinyalleri 4 adet SDI bağlantısıyla HD çözünürlüğe çevirerek, sette izleme ve doğrudan yayın için çok iyi görünen HD görüntüler sunuyor.

Aynı anda HD_SDI ve HDMI çıkışlar

OG-4K2HD’nin HD-SDI ve HDMI çıkışları sürekli canlı olup, hem profesyonel SDI monitörlerin hem de düşük fiyatlı HDMI monitörlerin aynı anda kullanılmasına imkan veriyor. Eldeki monitör ne olursa olsun OG-4K2HD hemen 4K izleme için kullanılabilmesini sağlıyor. 

Yüksek kare hızı desteği

Birçok 4K yapımda 50 ve 60fps gibi yüksek kare hızları tercih ediliyor. OG-4K2HD yüksek kare hızlı (HFR) 4K girişleri destekliyor ve tam olarak çekilenin aynısının izlenebilmesi için HD çıkışını eşleşen bir kare hızına çeviriyor. 

Resim kesip çıkarma

OG-4K2HD, 4K girişten HD çözünürlükte bir merkezi kesim çıkartmak için yapılandırılabiliyor. Böylece bir Full 4K monitör gerekmeden 4K çekimler üzerinde kullanılabilen bire bir piksel resmi elde ediliyor. 

Esnek giriş-çıkış

Modüler arka panel her kart için isteğe bağlı I/O bağlantılarına izin veriyor. 

Güvenilir çalışma

Opsiyonel yedek güç kaynağı sayesinde ana gücün kesilmesi halinde ikincil kaynak devreye giriyor.

Ethernet erişimi

Standart bir Ethernet bağlantısı sayesinde genel haberleşme için donanıma DashBoard uygulaması yoluyla erişilebiliyor. Uyumlu openGear kartlarla gelişmiş haberleşme için her kart için opsiyonel Ethernet erişimi kasanın içerisine kurulabiliyor. 


Ürün OG-4K2HD 3G-SDI Çevirici
Marka AJA
Firma Baran Bilişim
Telefon 0212 343 13 68
Web www.baranbilisim.com.tr