Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > TVU Networks TVU Producer, TVU CAS, TVU RPS ve TVU MediaMind Görüntü Toplama, Yapım ve Dağıtım Çözümleri
TVU Networks TVU Producer, TVU CAS, TVU RPS ve TVU MediaMind Görüntü Toplama, Yapım ve Dağıtım Çözümleri
02.11.2018 15:23

IP çözümleri firması TVU Networks, haber yapımcılığına yönelik yeni teknolojiler sunuyor; bulut tabanlı çok kameralı görüntü yapımı için TVU Producer; TVU Networks ile başlıca medya varlık yönetim (MAM) sağlayıcılar arasında bütünleşme; yapay zeka (AI) tabanlı otomasyonlu görüntü içerik yönetimi için TVU MediaMind çözümler. 

TVU Producer ile izleyici grupları tamamen bulut ortamında olsalar bile görüntü içeriği farklı platformlar için etkin maliyetle yapılabiliyor. WYS/WYG arayüzü sayesinde yapım sırasında profesyonel olmayanlar bile grafiklere, skora ve metin bindirmelerine müdahale edebiliyorlar. TVU Producer hemen her yerden çok kameralı yapımları yürütebiliyor. Aynı anda doğrudan sosyal medya platformlarına ve hemen her içerik dağıtım ağına (CDN) çıkışı destekliyor. SDI dağıtımı bir TVU alıcı-verici ile destekleniyor. Çok kanallı bir IP görüntü anahtarlayıcı ile ağır çekim tekrar oynatım da sunuyor. 

TVU Contribution Automation Solution (CAS), TVI AI Engine, TVU Real Time Search Engine ve TVU Workflow Engine, TVU MediaMind platformunu oluşturuyor. TVU MediaMind stüdyoya görüntü taşıma sürecini basitleştiriyor ve geliştiriyor; TVU Contribution Automation Solution planlama, kaynak yönetimi, çekim, iletim ve yönlendirmeyi otomatikleştirirken, bütünleşik üstveri ve görüntü toplama yönetimini yürütüyor. 

TVU CAS öykünün yaratılmasından yapıma kadar medya içerik akışının verimli olarak yönetilmesine yardımcı oluyor ve bu süreci basitleştiriyor. Önde gelen MAM sistemleriyle bütünleşebilen TVU CAS, yayıncılara üstveri indeksli içerikte kolay arama imkanı sunarak öykülerin yaratılmalarını hızlandırıyor. CAS elle yapılan ve uzun süren arana terimi kaydına olan gereksinimi ortadan kaldırıyor. 

TVU MediaMind’ın merkezindeki AI gerçek zamanlı arama motoru, görüntü yapım sürecinin en başından itibaren tüm görüntüleri indeksliyor. Ses ve nesne tanımlamayla tamamlanan, tamamen bulut tabanlı bir model kullanılarak, canlı ve önceden yapılmış görüntü klipleri tam kareye kadar yerleştirilip indeksleniyor ve hemen paylaşılabiliyor. TVU MediaMind farklı yapım gruplarının doğru içerikleri bulmalarını otomatikleştiriyor.

TVU MediaMind geçtiğimiz Las Vegas NAB fuarında tanıtılmasından bu yana öykü merkezli iş akışlarının yaratılması için otomasyon ve yapay zeka yetenekleriyle büyük ilgi görüyor. Yapımcılığın emek-yoğun mekanizmalarını, görüntünün çeşitli sürümlerinin otomatik olarak dağıtıldığı, kişisel öykü yaratma sürecine dönüştürüyor. 

TVU Networks ayrıca TVU RPS (Remote Production Solution) verici, TVU One mobil IP verici, yüksek hızlı ağ erişimi için TVU Nano with Router ultra küçük ve hafif IP verici ile TVU Grid IP tabanlı görüntü anahtarlama, yönlendirme ve dağıtım çözümünü de sunuyor.

TVU Networks seksen beşten fazla ülkede iki bin beş yüzden fazla müşterisi var. TVU Networks IP iletim ve canlı yapım çözümleri ailesi yayıncılara ve kuruluşlara, yayın, internet ve mobil ortamlara canlı görüntü dağıtmaları için güçlü ve güvenilir bir iş akışı sunuyor. TVU birçok medya şirketinin operasyonlarının kritik bir parçası haline geldi. TVU Networks çözümleri haber, spor ve başlıca küresel etkinliklerin bütünleşik bir parçası olarak profesyonel kalitede canlı IP HD çekimleri kaydetmek, iletmek, yapmak, yönetmek ve dağıtmak için kullanılıyor.


Ürün TVU Producer, TVU CAS, TVU RPS  ve TVU MediaMind Görüntü Toplama, Yapım ve Dağıtım Çözümleri
Marka TVU Networks
Firma Alen Elektronik
Telefon 0212 363 04 04
Web www.alen.com.tr