Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > DPA Microphones ile Mission: Impossible Filminde Net Ses
DPA Microphones ile Mission: Impossible Filminde Net Ses
22.12.2018 13:02

Süratle giden arabalar, motosikletli kovalamacalar, hava dalışları ve helikopterden atlamalar, çok popüler Mission: Impossible filmlerinde Tom Cruise’un oynadığı başrol karakteri Ethan Hunt için günlük aktiviteler. Seslerin kaydını yapan Oscar ve BAFTA ödüllü Yapım Ses Miks Uzmanı Chris Munro, ikinci çalıştığı Mission: Impossible filmi ve serinin altıncısı olan Mission: Impossible – Fallout’u kısa süre önce tamamladı.

DPA Microphones filmin sesinin başarışı olmasında önemli bir rol oynadı ve şirketin D:screet 4060 ince yaka ve d:screet 4061 minyatür tümyönlü mikrofonları Londra’daki sette ve dünyanın çeşitli yerlerindeki çekim çalışmalarında diyalogları ve ses efektlerini kaydetmek için kullanıldı.

Munro diyaloglar için d:screet 4060’ları kullandı ve bir aracın için küçük bir mikrofonu gizlemek istediğinde d:screet 4061’lere geçti. Bu mikrofonlar filmin Paris’teki otomobil ve motosikletle takip sahnelerinde, örneğin yüksek ses baskı düzeylerine dayanmanın çok önemli olduğu durumlarda kullanıldı.

Mission: Impossible – 6 filminde Munro, mikrofon koleksiyonuna yeni giren DPA d:mension 5100 mobil surround mikrofonunu da kullandı. İlk olarak Wonder Woman filminde bir Zoom F8 ile birlikte küçük ve rahat bir pakette ortamı sürekli 5.1 surround sesle kaydetti. Mission: Impossible – 6’da 5100 mikrofonları otomobillerin ve helikopterlerin içine yerleştirdi. 

Yeni teknolojinin gelişimi yapım ses miks uzmanının rolünü genişletti ve bazı deneysel yaklaşımların en iyi sesi elde etmesine yol açtı. Mission: Impossible – 6 buna iyi bir örnek; Munro’nun tasarladığı sistem sayesinde Tom Cruise görünür bir kafa takımı veya mikrofon olmadan helikopter kullanabildi.

DPA Microphones ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 227 34 54 numaralı telefondan Elit Işık Ses Teknolojileri’ni arayabilirsiniz.