Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sansür İşlemleri için Easy Cleaner Kullanın
Sansür İşlemleri için Easy Cleaner Kullanın
24.12.2018 09:51

Sansür işlemleri için, Easy Media Solution çözümlerine bakmadan, öncelikle sansür tanımı ve sayısız örneği mevcut olan Amerikan TV geçmişinden örnekler verelim. 

Şüphesiz herkes TV izlemeyi sever ancak televizyonda yayınlanan her şeyi görüp, duymaya sansür kuralları gereği seyircinin kendi yararı için izin verilmez.  

Genel olarak sansür; video, ses, görüntü ve diğer bilgi içeren medya dosyalarına gelen sınırlamadır. Temel olarak, sansür; zarar verici, uygun olmayan içerikli materyallerin devlet veya atanmış özel kuruluşlar tarafından düzenlenmesini sağlar. 

Sansür için öngörülen zarar verici, uygun olmayan içeriklere sahip olan videolardaki kriterler ülkeden ülkeye uygulanan sansür kurallarının farklılıkları ile değişiklik göstermektedir. 

Şimdi bunlara birkaç örnek verelim. 

Örneğin, günümüzde izlediğimiz Amerikan filmlerinde hamile olan kadınların İngilizce’de hamile anlamına gelen ‘pregnant’ sözcüğünü kullandıklarını ancak geçmişte (1950 ve sonraki 10 yıl içerisinde) bu kelimenin kullanılmadığını günah içerikli bir kelime olduğu düşünüldüğü için sansürlendiğini biliyoruz.  

Verilen örnekte olduğu gibi, sansür kurallarının değişken olduğunu da göz önünde bulundurursak her bir video klip için uzun vadede kullanım kolaylığı sağlayacak bir program olan Easy Cleaner yazılımı ile sansürleme işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. 

Easy Cleaner, medya yayıncılığının sansür kurallarına göre içeriklerin düzenlenmesini sağlayan bir yazılım programıdır. Easy Cleaner yayınları, uygunsuz içerik ve konuşmalar, zarar verici diğer tüm görsel ve seslerden temizlenmesini sağlayan bir yazılımdır. 

Sansür işlemi aşağıdaki durumlar ile sağlanır;

  • Görüntü mozaikleme veya sansürlenecek kısma video içerik girilmesi 
  • Seslerin sansürlenmesi ise, sansürlenecek kısmın sesinin tamamen alınması, bip sesi girilmesi veya girilecek içeriğin sesi ile sağlanır. 

Gecikme süresi program üzerinden ayarlanabilir. 

Easy Cleaner, güvenilir ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Canlı sansür uygulamaları ve zamanda sağladığı geciktirme ile sansür işlemlerinin kolaylıkla yapılmasını sağlar. Hızlı bir şekilde düzenleme veya değiştirme, video kliplerin girilmesi, ses alınması veya bip sesi girilmesi kolaylıkla kullanıcı tarafından yapılır.  

Easy Cleaner Ana Unsurları

  • Gecikme süresi ayarlanabilir.
  • Önceden ayarladığınız eylem sırasında geçen süreyi ön eylem süresi olarak girilebilir, bu sayede operasyon sırasında geçen süre sizin sansürlemek istediğiniz içeriğin yayına gitmesini önler.
  • İstenmeyen görüntü olması halinde ise görüntüyü mozaikleme veya daha önceden yüklenmiş olan bir içerik ile anlık olarak değiştirilir.
  • Seste herhangi bir istenmeyen durum olmasında ise sessizlik veya Bip tonu ile sesli sansürleme işlemini yapar.
  • Sansür için kullanılacak video kliplerin ön izlemesi sağlanır. 

Easy Cleaner ve EMS ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için  0212 582 23 07 numaralı telefondan Devtek’i arayabilirsiniz.