Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Vahşi Yaşam Belgesellerinde Sound Shark Parabolik Mikrofon Kullanılıyor
Vahşi Yaşam Belgesellerinde Sound Shark Parabolik Mikrofon Kullanılıyor
24.12.2018 13:22

Tanınmış vahşi yaşam kameramanı Christian Sasse, yüz yüze söyleşi çekimleri ve vahşi yaşam fotoğrafçılığı için üst düzey bir kayıt çözümü olarak Klover Products Sound Shark parabolik mikrofon kolektörü satın aldı. Canlı ses ve görüntü yapım cihazları üreticisi Klover Products’ın geliştirdiği Sound Shark parabolik mikrofon çanağı, etkinlik ve olay fotoğrafçıları, vlogger’lar, bağımsız film yapımcıları için ideal. 

Sasse şunları söyledi: “Görüntü kalitesi açısından çok iyi olan iPhone’umla çok sayıda canlı akış çekimi yapıyorum, ama güçlü bir mikrofonu yok. Söyleşiler için bir yönetmen mikrofonu arıyordum ve araştırmam beni değişkenlik gösteren çekimlerim için bütün özellikleri taşıyan Sound Shark’a yönlendirdi. Avantajlarını keşfettiğimin hemen ertesi günü sipariş ettim ve o günden beri mutluyum.

Sound Shark kameramanlar için ideal, çünkü çeşitli aksesuarları ve adaptörleri neredeyse tüm ticari kameralarla ve görüntü aygıtlarıyla uyumlu ve en yüksek kaliteli mikrofonlara takılabiliyor. Sasse bu özellikten yararlanarak bir RODE mikrofona takılı Sound Shark’ını yüksek çözünürlüklü çekimlerde Nikon D5, mobil yapımlarda iPhone ile kullanıyor.

Bir yönden ses yakalarken aynı anda arka plan gürültüsü azaltmak, Sasse’nin günlük yapımlarının önemli bir parçası haline geldi. Önceden fuar merkezi ve konserlerde taptığı söyleşilerde kalabalığın yarattığı gürültü sorun oluyordu. Artık Sound Shark ile mikrofonu doğrudan söyleşi yaptığı konuşmacıya yönelterek, ne kadar sessiz konuşursa konuşsun ne söylediğini tam olarak yakalayabiliyor. Bu avantaj yapımlarında büyük bir fark yaratıyor.

Sound Shark kolektörün patentli tasarımı, parabolik bir eğrinin fiziğiyle ses enerjisini geniş bir mesafeden küçük bir mikrofonun üzerine toplarken, aynı zamanda etraftan gelen gürültüyü de azaltıyor. Bu özellik Sasse’nin söyleşileri için ideal olduğu gibi, yoğun popülasyonlu yerlerde vahşi yaşam çekimleri için de yararlanılabiliyor.

Sasse için Sound Shark mikrofon çanağının sağlamlığı, esnekliği ve üretim kalitesi de avantajlı. Alüminyum çerçevesi ve sağlam plastik çanağı, ürünün Sasse’nin vahşi yaşam yapımlarının aşırı sıcaklıklarına dayanmasını garantiliyor. Sasse sesleri emen karda bile Sound Shark mikrofon çanağı ile açık havada ortamın gerçek sesini ve ruhunu yakalamayı başardı.

Sound Shark mikrofon çanağı vahşi doğayı, canlı etkinlikleri, izleyici odaklı panelleri ve sunumları kaydedip internetten akışlarını yapmak için ideal. Dokuz inçlik modelin küçük yapısı, doğrudan kameraya takılarak rüzgara dirençli, odaklanan bir ses alımı sağlıyor. Çeşitli uygulamaların gereksinimleri için bir dizi yuva var.