Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > SKY Perfect JSAT'tan Harmonic ile Dünya Kalitesinde Görüntü Deneyimi
SKY Perfect JSAT'tan Harmonic ile Dünya Kalitesinde Görüntü Deneyimi
24.12.2018 16:56

Japonya’daki önde gelen çok kanallı Pay TV platform işletmecilerinden SKY Perfect JSAT Corporation (SJC), HD ve UHD dağıtımı desteklemek için Harmonic’ten IP tabanlı bir görüntü ve ses akış işleme çözümü kullanarak DTH yayın merkezini geliştiriyor. SKY Perfect JSAT HD kanallarının dağıtımını kolaylaştırmak için de bütünleşik bir Harmonic playout çözümü kurdu. Harmonic çözümlerinin yazılım tabanlı ve akıllı işlev bütünleşmesi tabanlı olmaları, kesintisiz kanal genişletme sağlıyor, maliyet tasarruflarını arttırıyor ve SKY PerfecTV! abonelerine düşük bit hızlarında üstün görüntü kalitesi sağlıyor. 

SKY Perfect JSAT Yayın Mühendislik Grubu Yönetim Grubu Üyesi Shunei Yamaura şunları söyledi: “Tüm Japonya’yı kapsayan tek çok kanallı Pay TV işletmecisi olarak dünya kalitesinde eğlence deneyimi sunmamızı bekleyen milyonlarca abonemiz var. Uzun süredir teknoloji çözüm ortağımız olan Harmonic, yazılım tabanlı sistemlere geçmemize ve HD ve UHD kanallar yayınlamakta endüstride öne geçmemize yardımcı oluyor. MPEG-2, H.264 ve HEVC dağıtım için yüz seksenden fazla HD ve altı UHD kanalı açtık. Harmonic’in görüntü platformları yazılım ve akıllı işlevlerle sıra dışı verimlilik sağlayacak.

SKY Perfect JSAT en iyi HD ve UHD görüntü kalitesi ve yeni DTH yayın merkezinde bant genişliği verimliliği sağlamak için Harmonic Electra görüntü işleme ve ProStream X akış işleme çözümlerini kullanıyor. Electra ile ProStream X platformu piyasada ticari olarak yaygın satılan (COTS) sunucular kullanarak SKY Perfect JSAT’ın işletme verimliliğini ve maliyet tasarruflarını arttırıyor. 

Harmonic Spectrum X medya sunucusunun “channel-in-a-box” yetenekleri, SKY PerfecTV!’ye abonelerine zengin yayın sunumları dağıtma imkanı veriyor. Tamamen logolu kanalların yayınlanmaları için gereken her bir bileşenin sayısını azaltan Harmonic bütünleşik playout çözümü, donanım, bakım ve enerji maliyetlerini azaltıyor.

Harmonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.