Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ATTO ile Dell EMC İşbirliği
ATTO ile Dell EMC İşbirliği
24.12.2018 17:51

Otuz yıldır veri-yoğun bilgi işlem ortamlarına yönelik bellek, ağ bağlantı ve altyapı çözümleri uzmanı olan ATTO, Dell EMC Isilon dağıtık ağa bağlı bellek (NAS) sistemlerine bağlı Dell Precision iş istasyonları ve Apple macOS platformları üzerinde Adobe Premiere Pro Creative Cloud için eş zamanlı yüksek performanslı ağ ve bellek bağlantısı sağlamak için Dell EMC ile işbirliği yapıyor. Bu çözüm yaratıcı profesyonellere tercih ettikleri istemci işletim sistemini kullanarak yüksek kaliteli 4K ve UHD içerikler yaratmakta kesintisiz işbirliği yapma imkanı veriyor.

Yaratıcı profesyoneller işlerinin araçlarının uzman kullanıcıları ve yılların deneyimi, profesyonel tavsiyeler ve alışkanlıklarına dayalı kararlar vererek farklı uygulamalar ve platformlarla çalışmayı seçiyorlar. Yüksek kaliteli içerik üretmek için kullandıkları sistemler oldukça kişisel tercihler. Uygulama ve platform seçimi ne olursa olsun, başarılı bir yapımda çok kullanıcılı ortak çalışmayı destekleyecek bütünleşik bir çözüm olması önemli bir unsur.

Çok kullanıcılı ve çok platformlu ortak çalışma ortamları, birçok yaratıcı profesyonelden gelen katkılarla karmaşık iş akışlarını desteklemeleriyle tanımlanıyor. Yüksek çözünürlüklü görüntü ve resimler için düşük gecikmeli görüntü akışı sağlayan bir altyapı üzerinde her kullanıcının paylaşımlı dosyalara denetimli erişebilmesi ve çalışmalarını güncelleyebilmesi, değiştirebilmesi ve paylaşabilmesi gerekiyor. 

Günümüzün yapım şirketleri açısından uygulanabilir olması için bellek ve ağ altyapılarının çeşitli platformlar ve işletim sistemleri üzerinde kurulu yüksek performanslı iş istasyonlarını desteklemeleri gerekiyor. Örneğin Del Precision 7920, Dell Precision Optimizer yazılımının zengin performansıyla içerik kurgu uzmanlarının yapım varlıklarına erişip müdahale etmelerini kolaylaştıran güçlü bir iş istasyonu. İş istasyonu verileri hızla görüntü kliplerine dönüştürerek sistem yollarından belleğe ATO Technology 40GbE NIC’ler aracılığıyla veri aktarıyor. 

Dell EMC Isilon ile ATTO birlikte çalışarak, istemci işletim sistemi veya iş istasyonu platformu ne olursa olsun gerçek zamanda yüksek kaliteli içerikle çalışan yaratıcı profesyonellerin performans gereksinimlerini karşılamak için tasarlanan, ortak ürettikleri ve onayladıkları referans mimarileri sunuyorlar