Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Japon Ulusal Yayıncı EVS Sunucu Aldı
Japon Ulusal Yayıncı EVS Sunucu Aldı
06.02.2019 11:58

Yüksek çözünürlüklü içerik yaratmada dünya liderlerinden birisi olan Japon ulusal yayıncısı NHK, NHK Media Technology (MT) ve NHK Global Media Services (GMS) alt firmalarına EVS XT-VIA canlı yapım sunucuları aldı. EVS’nin en son sunucularından üç adet, canlı UHD yapımlara başlayan yeni bir 4K-OB1 mobil prodüksiyon tırına yerleştirildi. Bu araç yeni yüksek çözünürlüklü içeriklerin hazırlanmasında en yüksek kaliteyi en verimli şekilde sağlıyor.

Çok sayıda spor ve eğlence programını UHD-4K çözünürlükte hazırlamak için kurulan tırda sunucular üç yeni XFile3 arşiv ve aktarım sistemiyle birlikte bütünleştirildi. Sunucular EVS’nin yerel satış çözüm ortağı ve bölgenin önde gelen medya teknolojisi sağlayıcılarından Photron tarafından satıldı ve teslim edildi.

EVS’nin en son canlı prodüksiyon teknolojisi, farklı çözünürlükler ve çalışma ortamları düşünülerek tasarlandı. MT yeni tırını tasarlarken, EVS XT-VIA sunucular bu yapım iş akışı için ideal çözüm olarak öne çıktı.

EVS’nin geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü XT-VIA, XT serisi sunucularda bugüne dek yapılan en önemli güncelleme. Altı adet kolayca yapılandırılabilen UHD I/O kanalı, on ikiden fazla HD 1080p kanalı sağlıyor. Canlı HDR operasyonları destekleyen ve 12G SDI ile IP ortamlarında çalışabilen XT-VIA, yüksek çözünürlükler için yeni çalışma yolları arayan kullanıcılar için ideal bir sunucu.

EVS ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 413 50 00 numaralı telefondan Arttek’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.