Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sony NXR-NX200 El Kamerası
Sony NXR-NX200 El Kamerası
06.02.2019 12:30

Sony yeni NXCAM el kamerası NXR-NX200’ü sunuyor. Profesyonel kameramanların ve içerik yaratıcıların gereksinimleri düşünülerek tasarlanan bu en son kaydedicili kamera, üstün 4K görüntüler ve güzel, gerçek gibi renk reprodüksiyonu sunuyor. Uygun maliyetli NXR-NX200, güçlü ve küçük boyutlu kasasında kameramanların ihtiyaç duyduğu tüm profesyonel özelikleri barındırıyor. 

Yüksek kaliteli 4K ve HD görüntüler

4K yapımlarda çalışan içerik yaratıcıları için en uygun seçenek olarak konumlandırılan NXR-NX200, yüksek çözünürlüklü 4K ve HD çekimler yapabiliyor. 14.2 mega pikselli Sony 1.0-type Exmor R CMOS sensörü, yüksek hassasiyetle 4K çözünürlükte üstün görüntü kalitesi sunuyor. Ayrıca geniş yüksek çözünürlüklü sensör sayesinde içerik yaratıcıları HD çekim yaparken çok yüksek görüntü kalitesi elde edebiliyorlar. En son NXCAM kaydedicili kamera kullanıcılara 4K çözünürlükte çekim yapma ve post prodüksiyon sırasında HD çıkartma esnekliği de sunuyor.

Hoş renk reprodüksiyonu

Küçük ve hafif NXR-NX200 gerçek nesneleri görüyormuşçasına etkileyici, gerçekçi görüntüler sunuyor. Müşterilerden gelen girdilere ve piyasa taleplerine dayanarak geliştirilen bu kamera, canlı, koyu ve zengin renkler, pozlama ne olursa olsun doğal görünümlü cilt tonları üretiyor. 

Profesyonel çekimler ve iş akışları için özellikler

Netlikten ödün vermeden en nefes kesici olayları yakalamak için NXR-NX200’deki 29mm geniş açılı G Lens ve üç adet bağımsız manuel lens halkası, hızlı ve doğru ayarlar için odak, zoom ve irisin manuel denetimini sağlıyor. 12x optik zoom, Sony By Pixel Super Resolution Technology, Clear Image Zoom ile HD çözünürlükte 24x, 4K’da 18x olarak zenginleştirildi. Dahili 4 Step ND Filter sayesinde HD çözünürlükte 24x, 4K’da 18x çeşitli ortamlarda kaliteli içerik yakalamak için kendini hızla ayarlayabiliyor ve ayrıntılardan ödün vermeden keskin hatlı, net görüntüler üretiyor.

NXR-NX200 NXCAM kaydedicili kamera, MCX-500 çok kameralı canlı yapım sistemi ve RM-30BP uzaktan kumanda ile birlikte içerik yaratıcılarına sade ve uygun maliyetli bir prodüksiyon ekosistemiyle HD çözünürlükte canlı etkinliklerin akışlarını yapma imkanı veriyor.

Sony NXCAM ailesinin kayıt formatını genişleten NXR-NX200, yüksek bit hızından dolayı daha az gürültülü üstün resim kalitesi için 4K XAVC 10 Mbps kayıt yapabiliyor. Kameranın çift medya yuvası, sırayla ve aynı anda yedekli kayıt seçenekleriyle uzun kayıt süresi ve iş akışı esnekliği sunuyor. Kablosuz en uygun ses kaydı için Sony MI shoe sayesinde UWP-D11/D12 gibi profesyonel bir UWP-D ses alıcısı bağlanabiliyor.