Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Streamteam Reality Virtual Studio'yu Seçti
Streamteam Reality Virtual Studio'yu Seçti
06.02.2019 15:12

Streamteam, 4K/UHD uzaktan yapım merkezi ve sanal stüdyosunu güçlendirmek için Reality Virtual Studio’yu seçerek Finlandiya’daki en büyük yayıncılık yatırımlarından birine imza attı. Stüdyo, Finlandiya Buz Hokeyi Ligi maçlarının yayınından sorumlu olacak. Zero Density ekipleri Broadcast Solutions Finland ile işbirliği yaparak Streamteam’in Finlandiya Buz Hokeyi Ligini son teknolojili 4K/UHD uzaktan yapım merkezi ve Helsinki’deki sanal stüdyosundan Telia tarafından yayınlamasına yardımcı oluyor. 

Merkez, aynı anda birden fazla maçın oynandığı her sezonda 450 maçın yayınını yürütüyor. Tüm maçların yayını ve sistemde bir stüdyo yapımının olması, 4 Reality Engine içeren bir merkezi gerektirdi. Sonraki programlarda Finlandiya’nın çeşitli yerlerindeki buz sahalarından oyuncular yapım ekibi tarafından sanal olarak stüdyoya kondu. 


Singapur'da Yeni Yıl Geri Sayım Partisi

Mediacorp ile Zero Density Singapur’da yeni yıla geriye sayarak girme partisi için canlı bir arttırılmış gerçeklik (AR) gösterisi gerçekleştirdi. AR deniz kızı nehirden yükselip kalabalığın arasına karıştı. Yeni yıla giriş geri sayımı sırasında canlı bir gösteri için ilk kez AR kullanılmış oldu.