Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Yeni Canal+ Kanalı EVS Dyvi Canlı Prodüksiyon Masasını Tercih Etti
Yeni Canal+ Kanalı EVS Dyvi Canlı Prodüksiyon Masasını Tercih Etti
06.02.2019 17:12

Premiere Fois Productions ile bağlantılı Fransız medya grubu Canal+ yayına başladıktan tam 34 yıl sonra, sanatçılara yönelik Clique TV adlı yeni bir kanal başlattı. Yeni kanal kendi orijinal içeriğini oluşturmak için Fransa’daki tesis sağlayıcı BOB ile birlikte çalışarak bir EVS Dyvi canlı prodüksiyon anahtarlama masası kurdu.

EVS Dyvi masanın seçilmesi hızlı oldu, çünkü yazılım tanımlı mimarisi yapımcıların mümkün olan en verimli şekilde zengin ve çeşitli içerik yaratmalarına yardımcı oluyor. Yeni Fransız kanalı müzik, video oyunları, spor, edebiyat ve güncel gelişmeler hakkında çeşitli magazin ve sohbet programlarının yanı sıra belgeseller ve komedi skeçleri üretiyor. 

Ekip EVS Dyvi’yi canlı yayınlarda grafikler ve prodüksiyon düzenleri yaratmak için kullanıyor. Bunları sisteme makro olarak kaydeden ekip, ayarlar arasında hızlı ve kolay geçiş yaparak yapılandırmaları anında geri çağırabiliyor. 

Yeni kanal yayına başlamadan önce, en çok izlenen programlarından birisi olan Clique Dimanche Canal+ üzerinde yayınlanıyordu. Serge Khalfon, Didier Froehly ve Nicolas Druet gibi Fransa’nın en ünlü yönetmenleri tarafından hazırlanan bu programın popülaritesi, medya grubuna dijital çağda doğan kuşağa yönelik ayrıca bir kanal açmaktaki potansiyeli gösteren etmen oldu. 

EVS Dyvi masanın bütünleştirildiği kanalın teknik sistemlerini, Fransız yayın tesisleri ve hizmetleri firması BOB (Boite a Outils Broadcast) sağladı. 

EVS ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 413 50 00 numaralı telefondan Arttek’i arayabilirsiniz.