Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Freefly MöVI M5 El Kamera Sabitleyici
Freefly MöVI M5 El Kamera Sabitleyici
06.02.2019 17:57

M5 hafif ve çevik yapısıyla el kamerası hareketlerinde mümkün olanların sınırlarını zorlamak için özel tasarlandı  ve el işçiliğiyle üretildi. 

Hareket özgürlüğü

MöVI M5 3 eksenli sabitleyicinin küçük boyutu ve hafifliği, el kamerası hareketlerinde sınırları zorluyor. M5 etkinliklerden bağımsız filmlere kadar her türlü projenin yapım değerini artırabilecek bir gimbal.

Tek kişi kullanım

Tek kullanıcılar MöVI’nin tutma yerlerini kullanarak sarsılmazlıktan ödün vermeden gimbalin yönünü sezgisel olarak denetleyebiliyorlar. Karşılaştıkları farklı senaryolar için tam doğru düzeni elde etmek için Freefly Configurator ile ayarlarını kişiselleştirebiliyorlar.

İki kişi kullanım

İkinci bir kişiyle uzaktan kumanda ederek daha fazla denetim elde edilebiliyor. Bir kullanıcı kadrajlama üzerinde yoğunlaşırken diğeri manevra yaparak sınırsız ve inanılmaz 3 eksenli kamera hareketleri sağlanabiliyor.

Çok iyi sabitleme

Yüksek performanslı sabitlemenin gelişmiş ince ayarları, sınırsız esneklikle düzenleme imkanı veriyor. Hiper sayesinde sabitlikten ödün vermeden uzun odak mesafeleri kullanılabiliyor. 

Hızlandırılmış çekim

Dinamik, kişiselleştirilmiş hızlı çekimler mümkün. Bir hızlandırılmış çekimin tüm değişkenleri uygulamanın içerisinden ya da doğrudan MöVI Controller’dan belirlenebiliyor. Framemaker gibi başlangıç ve bitiş noktaları kolayca belirlenebiliyor. Karmaşık hareket yolları yaratmak için ilave FrameMaker eklenebiliyor. 

Ters mod

M5 gimbal çok düşük ve çok yüksek açıları kolayca yakalıyor. Modlar arasında geçiş basit ve M5 otomatik olarak modu tespit edip çekim üzerinde yoğunlaşmanıza imkan veriyor. 

Sürüklenmesiz ufuk

MöVI sabitleyici için geliştirilen denetim algoritmaları çok hassas bir GPS kullanıyor. Bu GPS gimbal açık havada kullanıldığında bir GPS sinyali varsa hızlanma düzeltimi yapıyor. Bu özelik arabalarda ve helikopterlerde kullanım sırasında yararlı.

Freefly ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.