Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Soft Darts Professional Tour Japan Turnuvasının Canlı Yapımı İçin Blackmagic Design Ürünleri Kullanıldı
Soft Darts Professional Tour Japan Turnuvasının Canlı Yapımı İçin Blackmagic Design Ürünleri Kullanıldı
06.02.2019 18:22

Blackmagic Design, turnuvanın canlı iş akışının merkezi haline gelen ATEM 2 M/E Production Studio 4K ile birlikte başka ürünlerinin de Soft Darts Professional Tour Japan turnuvasının canlı yapımında kullanıldığını açıkladı. Yapım kapsamında; çekimler, kayıtlar, YouTube’a canlı yayın ve ana sahnede yapılan müsabakaların mekan içindeki video dağıtımı vardı. Yapımın gerçekleştirilmesinde ATEM 1 M/E Advanced Panel, Micro Studio Camera 4K, HyperDeck Studio Mini ve bir Video Assist 4K kullanıldı.

Soft Darts Professional Tour Japan; canlı bir seyirci kitlesi önünde yarışan, dünyanın her bir yanından profesyonel oyuncuları bir araya getiren, popüler bir dart turnuvasıdır. Tokyo merkezli yapım şirketi Kokorox Inc. her bir canlı etkinliğin yapımı ve YouTube’da canlı yayınının yönetimi ile görevlendirildi.

Aksiyonun her anını kaydetmek üzere; ana sahneye ve oyuncular ile dart tahtasını çekmek için, iki adet Micro Studio Camera 4K kamera yerleştirildi. Kameraların ikisinden gelen sinyaller; anahtarlama ve grafik yerleştirme işlemleri için ATEM 2 M/E Production Studio 4K’ya gönderildi ve ardından, etkinliğin yer aldığı mekanın çeşitli noktalarına yerleştirilen monitörlere iletilmekle birlikte, canlı yayın için de kaydedildi. Her bir kamera ayrıca, etkinliklerin her birini kaydetmek üzere bir HyperDeck Studio Mini de içeriyordu. Ayrıca, gömülü sesle birlikte ayrı bir temiz sinyal kaydı için Video Assist 4K da kullanıldı.

Blackmagic Design ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’ı arayabilirsiniz.