Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Roland Pro A/V XS-42H Matris Anahtarlama Cihazı
Roland Pro A/V XS-42H Matris Anahtarlama Cihazı
23.02.2019 15:40

Roland Professional A/V’nin küçük boyutlu, kurulumu ve çalışması kolay anahtarlama cihazı XS-42H, kalabalık ve küçük toplantı salonlarında görüntü ve ses yönetimi için tasarlandı. Roland XS-42H HDMI üzerinden dört adede kadar bilgisayar ve tabletin hızlı ve kesintisiz bağlantısına imkan vererek, yeni bağlanan kaynakları otomatik iyileştirip görüntülüyor, otomatik audio-follow-video geçişi yapıyor, ağa bağlı bir bilgisayardan, tabletten veya telefondan tarayıcı tabanlı denetime ve kullanıcı tarafından yapılandırılabilen on adet toplantı kurulum senaryosundan birinin kolayca seçilmesine imkan veriyor. Kaynak içerik HDMI yoluyla bir veya iki görüntü ekranını besleyecek şekilde değiştirilebiliyor. XS-42H sayesinde artık toplantılar bağlantı, uzaktan kumanda ve arabirim ayarlarıyla uğraşmak yerine fikirlerin paylaşıldığı işbirliği ortamlarına dönüşüyor.

Yeni bağlanan bir aygıta otomatik olarak geçen XS-42H’nin otomatik giriş tespiti sayesinde, giriş seçimi karışıklığı geride kalıyor. XS-42H, PC veya tablet için doğru çıkış çözünürlüğünü belirlemek için ağa bağlı bir cihazla haberleşmede EDID (Extended Display Identification Data) protokolünü kullanıyor. Giriş ölçeklendirme, değişik çözünürlüklerdeki kaynakları karıştırırken anahtarlama ve görüntüleme optimizasyonunu daha da kolaylaştırıyor.

Kaynakların bağlantısı kesildiğinde XS-42H tipik siyah ekran yerine belirlenmiş bir girişe otomatik olarak geri dönüyor, böylece kullanıcılar USB sürücüde kayıtlı olan logo, toplantı salonu adı, hoş geldiniz mesajı ya da bağlı aygıtın ekran koruyucusu gibi hareketsiz bir resim görüntüleyebiliyorlar.

Sadece bir monitörün kendi hoparlörlerine bağlı kalmaktansa XS-42H çok yüksek ses kalitesi için harici hoparlörlere veya hoparlör gruplarına (soundbar) bağlanabilen RCA çıkışlarına sahip. XS-42H’nin dahili ses mikseri, bilgisayarın HDMI sinyalinde gömülü sesi kullanarak, sesi görüntü girişiyle eşleşecek şekilde değiştiriyor. İkinci bir çift RCA mikrofon jakı sayesinde yardımcı ses kaynaklarının girişi yapılabiliyor. İlgili seviye göstergelerini içeren ön panel kontrolleriyle harici line girişi, line çıkışı, master ses düzeyleri ve kulaklık çıkış seviyesi ayarlanabiliyor. 

XS-42H herhangi bir uygun fiyatlı tabletin tarayıcı uygulamasıyla kolay kullanımlı bir dokunmatik denetleyici olarak kullanılmasına imkan vererek, programlanabilir dokunmatik ekranlı A/V denetleyici masrafından kurtarıyor. Sahne seçme ve omurga anahtarlama işlevleri, mevcut ve seçilen kaynakları göstermek için ışıklı olan ön panel anahtarlarıyla sezgisel olarak yerine getirilebiliyor. Yanlışlıkla geçiş yapmayı engellemek için ön panel kilitlenebiliyor. Arka paneldeki port RS-232 denetimi ve ağ denetimi sağlıyor. Hareketsiz resimler ve yazılım güncellemeleri yüklemek için bir USB portu var.

XS-42H sadece 1.2 kilogram ağırlığa ve 242 mm x 125 mm x 44 mm boyutlara sahip. Ayrı olarak durabiliyor ya da verilen adaptör donanımıyla aygıt rafına monte edilebiliyor. 


Ürün XS-42H Matris Anahtarlama Cihazı
Marka Roland Professional A/V
Firma Mavi İletişim
Telefon 0212 274 69 10
Web www.maviiletisim.com.tr

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Görüntülenenler
Dergi