Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Swansea City AFC URSA Broadcast ile Canlı İnternet Yayın Platformunu Faaliyete Geçirdi
Swansea City AFC URSA Broadcast ile Canlı İnternet Yayın Platformunu Faaliyete Geçirdi
25.02.2019 10:10

Blackmagic Design, Swansea City Association Futbol Kulübünün (AFC), SwansTV Live adlı kendi canlı internet yayın platformunu, Blackmagic URSA Broadcast ve Smart Videohub 12G 40x40 yönlendirici ürünleriyle geliştirdiğini açıkladı. 

İngiltere EFL (English Football League) Şampiyonasına 2018-19 sezonunun başında katılması, futbol kulübüne yeni bir fırsat oluşturdu. Artık kendi içeriğini canlı yayınlama imkanına sahip. Bu da Premier League’de olduğu süre boyunca, mümkün olan bir seçenek değildi.

Kulübün medya ve pazarlama sorumlusu Jonathan Wilsher’e göre, Swansea City AFC’nin iki seçeneği vardı: “EFL’nin kendi hizmeti olan iFollow kapsamında çalışabilirdik veya kendi platformumuzu oluşturmak için gerekli inisiyatifi kullanabilirdik. iFollow’a katılmamayı tercih ederek, taraftarlarımıza maç çekimlerinin ve özetlerinin ötesinde; özel ve yüksek kaliteli içerik sunabilen bir çözüm oluşturma imkanı bulduk.”  

Uzman futbol yayın danışmanı Peter Knowles ve StvdioExpert ekibine yardım için başvuran kulüp, Liberty Stadyumu kapsamında dört kanala yayın ileten URSA Broadcast kameralarını kullanıyor. Merkezinde bir Smart Videohub 12G 40x40 yönlendirici olan, amaca uygun geliştirilmiş bir stüdyo; SDI üzerinden canlı kamera sinyallerinin yanı sıra, master program miksinin (PGM) yapımı için gerekli olan özel grafik ve çekim (VT) paketlerinin hepsini bir araya topluyor.

Bunlar daha sonra, ister bir program sinyali ister bir hazır grafik olsun, canlı yayına iletilecek kaynağı seçen bir aktarım switcher’i işlevini gören ATEM Television Studio HD’den geçirilerek, bir AMG video seç-izle (VOD) sürücüsüne 1080i50’de iletiliyor.

URSA Broadcast’ın genişletilmiş video modu, bizim için en önemli özellik,” dedi Wilsher. “İyi kaliteli b4 lenslerle birlikte, URSA Broadcast’ın doğrudan sunduğu renk kalitesi sayesinde, canlı yayınlanacak çekimler için uygun maliyetli bir sisteme sahip oluyorsunuz.

Sunulan hizmeti, 90 dakikalık canlı futbol yayınının ötesine taşıyan Wilsher ve 14 kişilik ekibi ayrıca, takım seçiminin ve maç analizinin konuşulduğu, maç öncesinde ve sonrasında stüdyoda yer alan programların da yapımını gerçekleştiriyor. Bunu gerçekleştirebilmek için, Blackmagic Studio Camera’dan oluşan iki kameralı bir kurulum kullanılıyor.

Wilsher’e göre, tüketiciye doğrudan iletilen hizmet karşılığında elde edilen bu yeni gelir kaynağı, kulübün taraftar sayısını önemli ölçüde genişletmeye başladı bile. “Kurduğumuz çözüm sayesinde, üyelik sayısı açısından tüm beklentileri aşmış bulunuyoruz,. İçeriğimiz üzerinde bu kadar kontrole sahip olmamız, taraftarlarımız ve sponsorlarımızla bambaşka bir seviyede etkileşim kurmamızı sağladı.” diyerek sözlerini bitirdi.

Blackmagic Design ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’ı arayabilirsiniz.