Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Crystal Vision Yeni Ürünlerini Tanıtıyor
Crystal Vision Yeni Ürünlerini Tanıtıyor
26.02.2019 10:50

Crystal Vision BVE 2019 fuarında esnek IP platformunu, MARBLE-V1 medya işlemci donanımını ve bunun üzerinde çalışan ilk altı yazılım uygulamasını tanıttı. Bu uygulamalar SDI ve SMPTE 2022 veya 2110 ve IP akışlara ayarlar yapan IP – IP çeviricilerin arasındaki IP ağ geçit yolları olup, bir medya güvenlik duvarı olarak kullanmak için idealler. Crystal Vision fuarda SDI proje planlayanlar için modüler arabirimlerini, chroma keyer ve video delay çözümlerini, hatasız çalışan yönlendirici anahtarlama cihazlarını da sergiledi.

Crystal Vision’ın IP ürünleri, Vision kasa içerisinde güçlü bir CPU/GPU işlemci, altı adet çift yönlü SDI bağlantısı, dört 10GbE SFP+ ağ arabirim portu ve sekiz çift yönlü ayrık AES stereo kanalı sunan MARBLE-V1 medya işlemci donanımı kartı üzerinde çalışan yazılım uygulamaları. İlk altı yazılım uygulaması, SMPTE 2022 ve SMPTE 2110 ile çevrim yaparak 10GbE ağlar üzerinden sıkıştırmasız görüntü taşıyan IP ağ geçit yolları, ve yayıncılara her türlü IP sorununu çözmekte yardımcı olacak IP – IP çeviriciler. 

Safire 3 chroma keyer; Birleşik Krallık’ta hava durumu, genel seçim yayını ve diğer uygulamalarda kullanan yayıncılar arasında her zaman popüler bir seçenek oldu. Şimdi de endüstrinin en iyi gerçek zamanlı chrome keyer’larının fiyatları düştü.

Crystal Vision’ın SDI arabirimleri serisinde üst ve alt çözünürlüklere çeviriciler, video delay’ler, hatasız çalışan yönlendirici anahtarlama cihazları, senkronizörler, renk düzelticiler, ses gömücüler, fiber verici ve alıcılar var. Yeni uygulamalar Crystal Vision’ın özel SDI ürünlerinin popülerliğini canlandırdı. Örneğin yayıncılar PC’leri channel-in-a-box sistemleriyle otomatik playout’tan ses işleyerek otomatik altyazı üretmeye kadar gittikçe daha fazla alanda kullanıyorlar. Windows işletim sistemini çalıştıran yayın grafik kartlı PC’ler uygun maliyetle güçlü sistemler yaratıyorlar, ama kullanıcılar güvenilirlikleri konusunda endişeli. Sisteme bir Safe Switch 3G akıllı clean 2x2 hataya dayanıklı yönlendirme anahtarı koymak yedekleme oluşturuyor ve yayıncılara kendi hizmet kalitesi gereksinimlerine uygun olmayan cihazları güvenle kullanma imkanı veriyor. 18 farklı hata koşulunu takip eden Safe Switch 3G, otomatik olarak iyi bir sinyale geçiyor. İki bağımsız kare belleği senkronlayıcısı, geçişlerde çıkışta kesinti olmamasını garantiliyor ve zaman farklılıklarını otomatik olarak düzeltebiliyor; 25 kareye kadar geciktirme ile geçişin kesintisiz olmasını sağlıyor. Eğer PC sinyali 25 kareden fazla geciktirirse, bir 1080i sinyali 20 saniyeye kadar geciktirebilen Crystal Vision ViViD 3G-20 video delay gibi bir aygıt kullanılarak fazladan gecikme eklenebiliyor. 

Crystal Vision ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 577 23 77 numaralı telefondan Teratek’i arayabilirsiniz.