Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Imagine Communications Teknolojisiyle İsviçre'de OB Tırı Yapıldı
Imagine Communications Teknolojisiyle İsviçre'de OB Tırı Yapıldı
26.02.2019 12:32

Imagine Communications teknolojisi kullanılarak İsviçreli yapım firması tpc için kurulan açık hava yayın tırı UHD1 HDR, Zürih’te oynanan bir İsviçre Ulusal Hokey Ligi maçı ile ilk canlı yayınını gerçekleştirdi ve artık normal kullanımda. Geniş çeşitlilikte yapımlarda yüksek performanslı ve çok formatlı yetenekler için tırda standartlara dayalı IP bağlantı var. Küçük yapısında geniş işlevler sağlayan tır, tpc’nin tamamen SMPTE ST 2110 yapım ve dağıtım altyapısına geçiş projesinin ilk adımı. 

Ulusal yayıncı SRF/SRG için İsviçre’deki merkezinden teknik servis sağlayan tpc, futbol, Alpler ve Nordik kayak, tiyatro, konser, opera gibi çok çeşitli etkinliklerin yayınlarını yönetiyor. Yeni, büyük boy bir tır tasarlarken şart olan esneklik, günden güne spordan sanata geçişe imkan veriyor. Tırın tamamlanması, tpc’nin yayıncı müşterilerinin geleceğe uygun içerik sağlayıp izleyicilerinin gözünden değerini korumak için 4K çözünürlük ve geniş dinamik aralığa ilgilerinin arttığı günlere denk geldi.

Imagine Communications piyasada ticari olarak yaygın satılan (COTS) anahtarlar ve ekipman kullanarak IP bağlantılı altyapı sağladığı için, gerektiğinde sıkıştırmasız Ultra HD yapım mümkün. Bunu sağlayan ana unsur Selenio Network Processor (SNP), dünya çapında yüksek performanslı IP kurulumlarında en güçlü ve esnek ağ geçit yolu ve görüntü işlemci olarak kabul görüyor.

Küçük boyutlu SNP sinyal veya yapım tarafından eksiksiz format çözme serbestliğiyle yüksek yoğunluklu sinyal işleme sağlıyor. Harici SDI sinyallere ağ geçit yolu çevrimi de sunuyor. Yeni UHD1 HDR tır, içerisindeki Imagine Communications Magellan SDN Orchestrator ile tüm ağın sistem düzeyinde denetimini, Imagine Communications EPIC MV çoklu görüntüleyici ile tamamen esnek izlenmesini sağlıyor. 

Imagine Communications ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 283 54 39 numaralı telefondan Bilgipark’ı arayabilirsiniz.