Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > 4K Promedya'nın Entegratörlüğünde Türkiye'nin İlk Espor Sahnesi Açıldı
4K Promedya'nın Entegratörlüğünde Türkiye'nin İlk Espor Sahnesi Açıldı
26.02.2019 14:23

Espor ve ve dijital oyunlar sektöründe son yılların en önemli yatırımlarından biri olan Riot  Games sahnesi görkemli bir törenle açıldı. Ataşehir Watergarden’da yer alan Riot Games Espor Sahnesi, yaklaşık 1000 kişilik izleyici kapasitesine sahip ve Türkiye’nin ilk Espor tesisi olma özelliğini taşıyor. Burcu Esmersoy’un sunduğu açılışa, başta TBMM Başkanı ve Ak Parti İstanbul BB Başkan Adayı Binali Yıldırım olmak üzere, Türkiye Espor Federasyonu (TESFED) Kurucu Başkanı Alper Afşin Özdemir, Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit, Riot Games yöneticileri, Espor klüp başkanları, Espor oyuncuları, basın ve sanat camiasından birçok isim ve bu spora gönül vermiş yerli yabancı sporseverler katıldı .

Türkiye’de Espor ekosisteminin en büyük destekçilerinden biri olan Riot Games ve Türkiye Espor Federasyonu desteğiyle hayata geçen bu yapı, Türkiye’nin ilk ve Avrupa’nın en büyük tesisi olma özelliğini taşıyor. Riot Games Ülke Müdürü  Bora Koçyiğit açılış konuşmasında: “6 yıl içinde Espor’a 100 Milyon TL’lik yatırım yaptık. Bu yatırımla, ülkemiz sporcularının uluslararası arenada daha fazla başarı elde edeceklerine inanıyoruz. Ve bir sonraki adımda League of Legends Dünya Şampiyonasının ülkemizde yapılması hedefliyoruz. Dünya genelinde faaliyet gösteren 13 lig arasında VFŞL (Vodofone Freezone Şampiyonlar Ligi) hak ettiği yeri bulacaktır. Riot Games olarak Espor’a katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Proje kapsamında yapılan teknik yatırımlarla ilgili konuşan Riot Games Teknik Yönetimi şunları söyledi: “Yoğun bir iş tempomuz bunun yanında muhteşem bir seyirci kitlemiz var. Her hafta aynı anda 3 veya 5 farklı noktaya canlı yayın gönderiyoruz. Çalışma şeklimiz temelde TV yayıncılığı gibi gözükse de aslında o yapıdan çok farklıyız. Kamera arkasında yaklaşık 35 kişilik  kalabalık bir teknik kadromuz var. Maçlardaki heyecanı sorunsuz bir şekilde  izleyiciye aktarmak için elimizden geleni yapıyoruz. Kendimizle sürekli yarış halindeyiz. Canlı yayınlarımızda, kaliteyi arttırmak için bir takım arayışlarımız vardı. Bu esnada 4K PROMEDYA’dan Proje Mühendisi Zafer Sarıkaya ile tanıştık, isteklerimizi anlattık.  Kendileri bizi doğru analiz edip, ihtiyaçlarımızı çok iyi anladılar. Kısa süre içerisinde yeni yatırımlarla bizi, istediğimiz kalitenin de ötesine ulaştırdılar. Bize 7/24 destek oldular. Ayrıca teknolojik yatırımlarımızda da bizleri her zaman doğru yönlendirdiler. Riot Games olarak kendilerine çok teşekkür ediyoruz.

Bu sahne, Espor tutkunlarının  Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi maçlarını canlı olarak izleyebileceği, oyun tutkunu gençlerin bir araya gelebileceği, güzel bir buluşma noktası olacaktır.

Projede kullanılan ürünler hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 00 30 numaralı telefondan 4K PROMEDYA’yı arayabilirsiniz.

 

En Çok Okunanlar
Dergi