Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > FloSports, TVU Networks ile Canlı Yayınlarını Yapıyor
FloSports, TVU Networks ile Canlı Yayınlarını Yapıyor
26.02.2019 15:17

FloSports kendi platformu üzerinden yılda on binden fazla canlı karşılaşmanın görüntülerini canlı akış yoluyla yayınlayan, canlı dijital spor ve orijinal içerik konularında yenilikçi bir firma. Yedi gün 24 saat canlı ve isteğe bağlı spor yayını yaptığı çalışma programına ayak uydurabilmek için şirket, yerinde canlı görüntü çekim ve paylaşım gereksinimlerine yardımcı olması amacıyla IP görüntü çözümlerinin öncü markalarından TVU Networks’ü seçti. 

FloSports uzmanları TVU Networks donanımı ile daha önceki kiralama deneyimlerine dayanarak, şirketin olanaklarının kendi zorlu görüntü içerik taleplerinden fazlasını sunduğunu biliyorlardı. FloSports, etkinlikleri aynı anda radyo ve televizyondan yayınlama, uzak yerlerden canlı program yapma, raw arşivleme malzemesi için çekimleri kaydetme ve diğer işlerde TVU Networks çözümlerini kullanıyor. Her zaman canlı yayın sağlayabilmeyi garantilemek için her mekâna bir yedek olarak TVU One hücresel mobil üniteleri de götürüyorlar. 

FloSports Yapım Direktörü Eric Helton şunları söyledi: “Hem ana hem de yedek etkinlik yayınları için TVU Networks sistemlerini kullanıyoruz. Başka IP üzerinden görüntü (VoIP) sağlayıcılardan donanım kullandık fakat ülkeler arası etkinlikleri yayınlamakta başarılı olamadılar; örneğin bir sahada kameralar atletlerle birlikte hareket ederken hücresel bağlantılarda dalgalanmalar oldu. TVU One ise tam tersi bu tip yayınlar için çok güvenilir performans gösteriyor ve daha iyi sonuçlar elde ettik. Ayrıca TVU Networks’ün müşteri desteği diğer hizmet sağlayıcıların desteğinden daha üstün”.

TVU’nun patentli yayın algoritması olan IS+ destekli TVU Networks vericileri, hücresel 3G/4G LTE, WiFi, Ethernet, Ka-band ve Ku-band uydu, mikrodalga, mikrodalga mesh ve BGAN dahil her türlü bant genişliği ortamını aynı anda bir araya getirerek, 0.5 saniyeye kadar düşük gecikmelerle güvenilir yayın görüntüleri sağlıyor. 

FloSports izleyicilerine spor türü veya mekanı ne olursa olsun yüksek kaliteli, canlı ve isteğe bağlı yayınları sürekli bir şekilde sunuyor. Helton ekledi: “TVU Networks ürünlerinin esneklik ve güvenilirlikleri sayesinde geleneksel yayıncılığın sınırlarını zorlayabiliyoruz. Teknolojisi her zaman kesintisiz çalışıp zamanı etkin kullandığını kanıtladı. Onları bulduğumuz için minnettarız. TVU Networks’ün güçlü performansı, FloSports uzaktan yapım ve IP görüntü yayınlarını da güçlendiriyor. Kesinlikle yayıncılığın geleceği bu teknolojide.

TVU Networks ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 363 04 04 numaralı telefondan Alen Elektronik’i arayabilirsiniz.