Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Audionamix Anında Ses Temizleyici - IDC
Audionamix Anında Ses Temizleyici - IDC
26.02.2019 15:30

Audionamix’in ilk gerçek zamanlı, bulutsuz çözümü IDC: Instant Dialogue Cleaner, konuşmaları yapay zeka kullanarak temizliyor. IDC, Cinema Audio Society (CAS) post prodüksiyon kategorisinde ödüle aday gösterildi. 

IDC: Instant Dialogue Cleaner eklentisi, sezgisel bir arayüz üzerindeki bir düğmenin çevrilmesiyle derin sinir ağları (DNN) yapay zekası kullanarak konuşmaları otomatik olarak temizliyor. Gürültü profillerinden öğrenen geleneksel gürültü gidericilerden farklı olarak IDC, etraftaki içerikten bağımsız olarak konuşmaları otomatik tespit edip ayırıyor. IDC bu sayede rüzgar, kuş, böcek, araba ve uçak girişimi gibi karmaşık sorunları çözüyor. Kullanıcılar yapım seslerinden, saha kayıtlarından, haber ve spor kayıtlarından diyalogları hızla ve kolayca temizleyebiliyorlar. IDC ses post prodüksiyon uzmanları, diyalog kurgu profesyonelleri, tekrar kayıt uzmanları ve yayın mühendisleri için ideal. 

CAS Awards ses miksinde sıra dışı başarılara yönelik bir ödül. Adaylar ve ödül kazananları, profesyonel film ve televizyon miks uzmanlarının bulunduğu Cinema Audio Society üyelerinden oluşan isimsiz bir jüri belirliyor

En Çok Okunanlar
Dergi