Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Tilta Nucleus-Nano Kablosuz Lens Kontrol Sistemi
Tilta Nucleus-Nano Kablosuz Lens Kontrol Sistemi
25.05.2019 11:06

Kablosuz lens kontrol sistemi Nucleus-Nano, el gimbal sistemleri için özel olarak tasarlandı. Tek bir operatörün bir lens donanımını kontrol ederken aynı anda gimbal kullanmasını mümkün hale getiriyor. Nucleus-Nano sistemi bütün DSLR, aynasız ve modifiye sinema tarzı klasikleşmiş eski tip fotoğraf lensleriyle uyumlu. 

Nano Hand Wheel Controller’daki küçük bir düğme tasarımı, follow focus el ünitelerine benziyor. Nano Hand Wheel Controller gecikmesiz çalışıyor; hemen tepki veriyor, kablosuz ve hassas. Kitte verilen tek bir 14500 şarjlı pille çalışıyor ve 6 saat kullanım süresi sunuyor.

Tiltamax Gravity G2X küçük boy el gimbali ile birlikte kullanıldığında, denetleyici birim gimbalin gövdesinin rozet bağlantısına takılarak tek elle kolayca çalışılabiliyor. G2X’in modları arasında kolayca dolaşılabiliyor ve aynı anda odak ayarlanabiliyor.

Nucleus-Nano’da son teknolojili, enerji tasarruflu minyatür bir motor var. Nano Motor düşük gürültü ve yüksek moment sunuyor. Sessiz ve çok hızlı odak ayarı yapıyor. Dahili 15mm çubuk adaptörü, çok çeşitli kamera donatımları ve profesyonel montaj çözümleri ile uyumluluk ve esneklik sağlıyor. 

Bir Micro USB portuyla enerji için Nano Motor 5-18 Volt giriş toleransına sahip. Böylece motorun enerjisi G2X tilt motorunun 5V Micro USB çıkışından veya bir P-tap ile 5V Micro USB kabloyla çekilebiliyor. 

Nano Motor’un dahili motor sürücüsü, Nano Hand Wheel Controller ile doğrudan bağlantı kuruyor. Böylece donatıma ayrı bir MDR takmak gerekmeyince, daha küçük ve hızlı bir kamera kurulumu elde ediliyor. Sadece Nano Motor ile Nano Hand Wheel Controller aynı kanala ayarlandığında, eksiksiz denetim elde ediliyor. Hem Nano Hand Wheel Controller hem de Nano Motor’un kablosuz çalışma aralığı 90 metre. 

Nano Motor lensin otomatik kalibrasyonunun yanı sıra yakın odakta ve sonsuzda uç freni olmayan lensler kullanılıyorsa Nano Hand Wheel Controller üzerinde A-B sınırlarını belirleyerek manuel kalibrasyona da imkan veriyor. Her motordaki bir 0.8 mod, çoğu sinema lensi için standart dişli boyutu. 5.5 Voltta Nucleus-Nano Motor’un momenti 0.65N.m, 14.8 Voltta ise 1N.m. 

Nano Motor Nucleus-M’in FIZ el ünitesine ve el tutma yerlerine de bağlanarak, motorun çeşitli yollarla denetlenmesine imkan veriyor. 

Takımda 15mm çubuklar için hafif bir montaj çerçevesi de var. Çubuk montaj çerçevesi basit, güvenilir, sağlam ve hızla takılabiliyor. Montaj çerçevesi kameraya basitçe veya G2X Series Manfrotto Style Camera Quick Release Baseplate ile birlikte bağlanıyor. 

Nano sistemi çok sayıda kamera sistemi için kayıt Run/Stop işlevleri de sağlıyor.


Ürün Nucleus-Nano Kablosuz Lens Kontrol Sistemi
Marka Tilta
Firma Baran Bilişim
Telefon 0212 343 13 68
Web www.baranbilisim.com.tr

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Görüntülenenler
Dergi