Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sony UWP-D Kablosuz Mikrofonlar
Sony UWP-D Kablosuz Mikrofonlar
28.05.2019 16:36

Sony, Multi Interface Shoe (MI shoe) desteği ve yeni eklenen Digital Audio Interface ile üstün ses kalitesi sunan UWP-D serisi kablosuz mikrofon sistemlerine bir yenisini ekledi. Yeni UWP-D serisi D-A ve A-D çevrimleri atlayıp doğrudan dijital ses kaydı yapıyor ve yeni bir SMAD-P5 MI shoe adaptör ve Sony XDCAM kameralar PXW-Z280 ve PXW-Z190 ile birlikte düşük gürültülü, yüksek ses kalitesi sağlıyor. Yeni UWP-D kameralarla iyi bütünleşiyor ve sahada kullanışlılık için vizörde ses bilgilerini gösterebiliyor.

Yeni UWP-D serisi mikrofonlardaki kendine özgü NFS SYNC özeliği, ses uzmanlarına verici ile alıcı arasında kolay ve hızlı frekans ayarı sunuyor. Azaltılan boyut ve ağırlık, haber yapımları, saha yapımları, belgeseller, spor etkinlikleri, düğünler gibi çok çeşitli uygulamalar için gereken çok kolay taşınabilirliği sunuyor. 

UWP-D serisindeki yeni ses elemanları: UWP-D21 – URX-P40 portatif alıcı ile UTX-B40 vücut tipi verici, UWP-D22 – URX-P40 portatif alıcı ile UTX-M40 kablosuz el mikrofonu ve UWP-D26 – URX-P40 portatif alıcı ile UTX-B40 vücut tipi verici ve UTX-P40 fişli verici.

Yeni UWP-D serisi mikrofonlar Sony XDCAM mikrofonlar PXW-Z280 ve PXW-Z190 ile kolayca bütünleşerek, vericiler için RF seviye ölçümü, ses kesme durumu, düşük pil uyarısı gibi ses bilgilerini paylaşıyor ve vizörde görüntülüyor. SMAD-P5 M1 shoe’nun çok yönlülüğünden yararlanarak ses sinyallerinin kablosuz alıcıdan bağlı bir kameraya kablo bağlantısız iletilmesine imkan veriyor. Bu özelliğin diğer bir avantajı, artık kablosuz alıcı kameradan enerjisini alabildiği ve kamera alıcıyla güç açıp/kapanmasını senkronize edebildiği için enerji yönetimin birleşmesi. SMAD-P5 analog ses arabirimli MI shoe bulunan Sony kamera modelleriyle uyumlu.

Kameramanlar arasında tek kişi çalışma gittikçe yaygınlaştığı için, güvenilir RF iletiminde kolay ve hızlı kanal ayarı önem kazanıyor. Kullanım kolaylığı sunan yeni ve benzersiz NFC SYNC özelliği, kolay ve hızlı frekans ayarı için tasarlandı. Alıcıdaki NFC SYNC butonu birkaç saniye basılı tutularak uygun frekanslar otomatik olarak taranıyor. Ardından mümkün olan en iyi hız ve verimlilik için kullanıcıların sadece alıcıyı vericiye dokundurup kanalı aktarmaları gerekiyor. 

Endüstrideki daha kolay taşınma isteğine yönelik tasarlanan UWP-D serisi, küçüklüğü ve hafifliğiyle çok yönlü çalışma sunuyor. Yeni UTX-B40 vücut tipi vericinin boyutu önceki modele göre yaklaşık %20 küçültüldü, ve yeni SMAD-P5 MI shoe adaptörlü URX-P04 alıcının uzunluğu büyük oranda kısaltılarak, küçük kameralarla ve daha küçük dijital değiştirilebilir lensli kameralarla birlikte kullanımı kolaylaştırıldı.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.