Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Zaxcom Nova Ses Kayıt Çözümü
Zaxcom Nova Ses Kayıt Çözümü
15.06.2019 15:43

Zaxcom Nova ses çözümü bir mikser ile kaydedici, ZaxNet uzaktan kumanda ve kablosuz alıcıları küçük ve hafif bir aygıt içerisinde bir araya getiriyor. Nomad ile Deva 24’ün özelliklerini iki bütünleşik kablosuz alıcıyla birleştiren Nova, sinema filmleri, televizyon yayınları, canlı gösteriler ve yüksek kaliteli ses efekt kayıtları için yeni bir standart oluşturuyor.

Nova iki adet küçük boyutlu flash karta 12 adede kadar ses kanalı kaydedebiliyor. Ünitede 4 adet mic/line NeverClip girişi, 2 line level dengeli giriş, 4 harici AES girişi ve 6 analog/AES çıkış veri yolu var. AES girişlerine 2 adet AES42 mikrofon bağlanabiliyor ve enerjilerini Nova’dan alıyor.

4 adet AES örnek hızı çevrim giriş kanalı da harici kablosuz alıcılara bağlanabiliyor. 4 adet NeverClip mikrofon ön yükseltecindeki 140 dB dinamik aralık, kaydedilen miks parçasını ve ISO parçasını bozabilecek sınırlandırıcılara olan gereksinimi ortadan kaldırıyor. 

Nova’daki ZaxNet uzaktan kumanda sayesinde Zaxcom vericilerdeki frekans, ön yükselteç kazancı ve çıkış gücü, sunucuya yaklaşmadan ayarlanabiliyor. İki opsiyonel QRX212 çiftli alıcı Nova’nın içerisine kolayca kurulabiliyor. Antenler dahil tüm bağlantılar harici kablolar olmadan Nova’nın içerisinde yapılıyor. QRX212 alıcılar Zaxcom RX-12 ile RX-12R’dekilerle aynı ve Nova ile değiştirilebiliyor. Her QRX212 toplam 8 kablosuz ses kanalı için 2 ayrı vericiden mono veya stereo modda ses alabiliyor. 

QRX212 alıcılar Nova içerisinde tamamen bütünleşik. Bir frekans değiştiğinde hem alıcı kanalı hem de sunucudaki vericiler aynı anda değişiyor. Frekans taramaları başladığında doğru bir tarama yapılabilmesi için sunucudaki tüm vericiler iletmeyen moda getiriliyor. Tarama tamamlandığında tüm vericiler ve alıcılar tek bir butona dokunularak hemen temiz frekanslara atanabiliyor. Vericiler otomatik olarak yeni frekansta çalıştırılıyorlar.

Zaxcom Digital Recording Wireless’ın Nova ile tam bütünleşmesi, benzersiz ve güçlü bir sistem oluşturuyor. Kaydediciden parça isimleri post prodüksiyonda kolay tanınma için kablosuz vericiler üzerindeki yedek kayıtlara otomatik olarak gönderilebiliyor. Alternatif olarak verici adları kaydedicinin ISO parçalarını otomatik olarak yeniden adlandırabiliyor. Nova’nın taşıma kontrolü vücut paketi vericisindeki kaydı otomatik olarak denetleyebiliyor, böylece Nova’daki her kayıtlı dosya için vericide eşleşen bir dosya oluyor. Kayıt yapan her vericide zaman kodu kablo gerekmeden durduruluyor.

Nova’da kablosuz alıcılar için Zaxcom’un 35 MHz frekansı ayarlanabilen takipli ön uç filtre var. Bu filtre UHF telsiz gibi kaynaklardan girişimi engelliyor. RF dağıtım sistemi aşırı intermodülasyon yüklenmesine karşı dayanıklı. Zaxcom’un Audition ve Re-record işlevleri, RF iletim kesilmesinden kaynaklanan düşmelerin hemen yeniden miks ve onarımını sağlıyor. Nova’nın grafik kullanıcı arayüzü sezgisel ve sade. Tüm butonlar ve düğmeler ergonomik olarak yerleştirilerek, ön panelde botun ve anahtar kalabalığından kazayla değerlerin değiştirilme olasılığı önlenmiş. 6 butonlu bir LCD, çeşitli hava koşullarında kullanılabiliyor ve menü dolaşımı sağlıyor.

Yüksek çözünürlüklü sürekli kodlayıcılar olan LED göstergeli 5 adet fader, fader konumunu hassas giriş ses seviyesi ölçümünü gösteriyor. Fader’leri kullanıcı 5 kaynaklı 4 grup olarak organize ediyor. Tek bir butona basılarak fader kontrolü, düzeltme kontrolü ve ZaxNet verici ön yükselteç kazancına hızla erişilebiliyor. 

Nova sesi bozulmadan korumak için güvenilir MARF kayıt sistemini kullanıyor. IFB sesi kablosuz iletiliyor ve şifreleniyor. Ayrıca Nova yedekli çalışma için iki güç girişi kullanıyor. Nova kullanılırken harici donanım gerekmediği için, harici güç dağıtımı gerekmiyor. Nova 24 bit derinlikli 12 adede kadar kanalı kaydedebiliyor. 44.1, 47.952, 48, 48.048, 96 ve 192 örnek hızları var. İki küçük boyutlu flash karta ayrı ayrı veya aynı anda ses kaydı yapılabiliyor. Dosyalar dahili sürücüye kayıpsız bir hataya toleranslı kayıt formatı olan MARF II olarak ya da Broadcast Wave File (BWF) olarak kaydediliyor.


Ürün Nova Ses Kayıt Çözümü
Marka Zaxcom
Firma Radikal Elektronik
Telefon 0212 259 79 71
Web www.radikaltr.com

En Çok Görüntülenenler
Dergi