Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Fujinon Premista Cine Gear Expo’da Sahnedeydi
Fujinon Premista Cine Gear Expo’da Sahnedeydi
18.06.2019 11:56

Usta görüntü yönetmeni Tobias Schliessler tarafından çekilen Rhinestone Blue, Hollwood’da gerçekleşen bu yılki Cine Gear Expo’da gösterildi. Altı dakikalık film Fujinon Premista ile çekildi ve 1 Haziran’da Paramount Salonu’nda gösterildikten sonra film yapımcıları ile soru cevap seansı yapıldı. 

Yaşlanmakta olan bir kovboyu konu alan film üç günde çekildi ve çekimlerde Fujinon Premista 28-100mm kullanıldı. 

Tobias Schliesser izleyicinin lensin farkını görmesi için statik uzun çekimler yaptıklarını, aynı zamanda farklı ışık koşullarında çalışarak yüksek ve düşük kontrast ayarları ile renk karakteristiklerini göstermek istediklerini ifade etti.  Yönetmen lensin Sony Venice ile uyumundan ve yakaladıkları renk nüanslarından çok etkilendiğini de söyledi.  

Premista 28-100mm standart bir zoom lens olup normalde altı farklı prime lensin elde ettiği alanı kapsıyor. Lens set ortamında çok vakit kazandırdığı gibi kaldıraçta veya helikopterde büyük rahatlık sağlıyor.  Yeni 13 yapraklı iris güzel bir bokeh etkisi ile ışık anlamında geniş dinamik aralık veriyor.  İstenmedik parlamalar optik tasarım sayesinde bastırılmıştır.  Geniş çaplı asferik lensler sayesinde ve yeni netleme/zoom sistemi ile Premista serisi merkezden kenara tüm odak mesafesinde harika optik kalite veriyor.  Lens sadece 3.8kg ağırlığında ve zorlayıcı koşullara da çok dayanıklı olacak şekilde tasarlanmış. 

Fujinon Premista 28-100mm T2.9 lens 2019 yaz mevsiminde, 80-250mm T2.9-3.5 ise sene sonuna doğru satışa çıkacak.  Birlikte 28mm ile 250mm arasını kapsayacak lensler 46.3mm görüntü çemberini kapsadığı için tüm geniş format kameralar ile uyumlular. 

Yönetmen önceki sinema ve reklam projelerinde Fujinon Cabrio 19-90mm kullandığından beri Fujinon Zoom lenslerinin hayranı olduğunu belirtiyor.  Geniş format çalışmaları için Premista kullanmaktan da çok memnun olan Tobias lensin kontrast, keskinlik, renk performansının Premier Zoom serisi ile aynı kalitede olduğunu belirtti. 

Fujinon ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 522 20 32 numaralı telefondan Fujifilm Türkiye’yi arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.