Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Yeni Fuar Merkezine Riedel Communications Çözümleri
Yeni Fuar Merkezine Riedel Communications Çözümleri
25.07.2019 10:17

Fransa’nın Rennes kentindeki 14. yüzyıldan kalma bir manastır içerisine inşa edilen yeni Le Couvent des Jacobins fuar merkezi, en son AoIP standardı SMPTE 2110-30 (AES67) ve güçlü kablosuz teknoloji tabanlı, geleceğe dönük bir haberleşme sistemi için Riedel Communications donanımı kurdu. Riedel Artist dijital matris interkom sistemi, Performer dijital ortak hattı, Bolero kablosuz interkom sistemi ve Riedel SmartPanel’ler birlikte büyük ölçekli tesiste esnek haberleşme sağlıyor ve merkezin etkileyici mimarisine yayılan doğal çok efektli yansımaları yürütüyor. 

Le Couvent des Jacobins fuar ve kongre merkezinde tarihi binanın çevresinde ve modern eklemelerde 1.000, 500 ve 300 kişilik salonlar, 4.000 metre kare fuar alanı ve 25 kurul salonu var. Teknik görsel-işitsel tasarımı perspektif sanatı ajansı Architecture & Technique adına Vincent Taurisson gerçekleştirdi ve son teknoloji ile Gotik ve modern mimarileri mükemmel şekilde birleştirdi. Tüm tesise fiber optik bağlantı, ses yalıtımı ve ultra yüksek performanslı görüntü yayın donanımı kuruldu.

Riedel çözümü Le Couvent des Jacobins’deki ekibe merkezi olmayan bir IP ağı üzerindeki kurulumun kazandırdığı esneklikle kristal netliğinde haberleşmenin avantajlarını getiriyor. Artist sistemine, SmartPanel’lere ve Performer dijital ortak hat sistemine Bolero kablosuz teknolojisinin eklenmesi, çeşitli salonların ve toplantı odalarının birçok farklı gereksinimlerinin karşılanmasına yardımcı oluyor. 

Le Couvent des Jacobins Prodüksiyon Direktörü Laurent Knobloch-Bard yorum yaptı: “Artık kongre ve fuar merkezimizin bir parçası olan Riedel interkom, sahne yöneticilerimizin hayatlarını çok kolaylaştırıyor ve çok dinamik program yapımlarına imkan veriyor. Tesislerimizde bu kadar güvenilir, yapılandırılması kolay bir haberleşme sistemi çalıştırmaktan keyif alıyoruz. Kullanıcı dostu kablosuz paketlerle SmartPanel’lere ve günlük çalışmalarımıza kattıkları büyük rahatlığa çok hızlı alıştık. Bu kadar iyi bir haberleşme aracımız olmasaydı prodüksiyonlarımızı nasıl yöneteceğimizi düşünemiyoruz bile.”

Riedel ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.