Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > ARRI Orbiter LED Nokta Işık
ARRI Orbiter LED Nokta Işık
22.10.2019 16:25

Çok parlak, ayarlanabilen, yöneltilebilen LED ışık kaynağı Orbiter, görüntü çekimi ve aslına sadık renkler için en gelişmiş teknolojiyle üretilen bir aydınlatma ürünü.

Değiştirilebilen lensler

Çeşitli lens seçenekleriyle kullanılabilen Orbiter, ışık demeti, çıkış, renk kalitesinden ödün vermeden her uygulama için ideal ışığa dönüştürülebiliyor. QLM (Quick Lighting Mount) çok farklı özelliklere sahip lenslerin kaynağa takılmasına imkan veriyor. Yüksek çıkış ve açık ağızlı lensin yönlendirilebilen ışık demeti, uzun mesafelere ışık ulaştırmak için ideal. Kubbe tipi lens geniş alanları aydınlatmak için her yöne yayılan yumuşak ışık sağlıyor. Evrensel bir QLM adaptör, Orbiter’e özel Chimera ve DoPchoice ürünleri için doğrudan montaj noktası oluşturuyor.

ARRI Spectra altı renkli LED ışık sistemi

Son derece parlak ve güçlü, yönlendirilebilen LED ışık kaynağı Orbiter, benzeri HMI sistemlerine benzer bir çıkış veriyor. Yeni yüksek çıkışlı, ayarlanabilen ARRI Spectra ışık sistemi, belirgin kenar hatlarına sahip, koyu gölgeler yaratabiliyor.

Birer kırmızı, yeşil, mavi, amber, camgöbeği, açık yeşil LED içeren ARRI Spectra altı renkli ışık sistemi, geniş renk gamı, doğru renkler ve en önemlisi tüm CCT aralığında yüksek renk sunumu sağlıyor. Cilt tonları etkileyici ve doğal görünüyor, renkler hatasız olarak üretiliyor. Orbiter tüm renk sıcaklıklarında ultra yüksek renk sunumlu, 2.000K ile 20.000K arasında CT aralığına sahip. Orbiter’in yüksek teknolojili elektronik devreleri, renk değişimi veya sıçraması olmadan sıfıra kadar pürüzsüz kısma sağlıyor.

LiOS işletim sistemi

Yeni geliştirilen LiOS’un (Lighting Operating System) sekiz renk modu arasında CCT, HSI, tek renk, x/y koordinatları, jel ve kaynak eşleştirme, ışık efektleri, ve ortam ışığını ölçüp Orbiter’in çıkışı yoluyla yeniden yaratan yeni renk sensör modu var. LiOS’un diğer yeni özellikleri arasında basitleştirilmiş DMX modları, performansı zenginleştiren çalışma modları, sevilen ayarları saklamak için 240 yer, optik tanıma, çoklu dil desteği, özel bir açılış ekranı var.

Çıkarılabilen kontrol paneli

4 inç zengin renkli ekran, hızlı dolaşım butonları ve bütünleşik sensörler içeren Orbiter kontrol paneli, bir grafik kullanıcı arayüzüyle kolay kullanım sunuyor. Basitleştirilen menü yapısı ve yeniden gözden geçirilen kullanıcı arayüzleri, bir bakışta operasyon görünümleri ve düzenli ekranlar sağlıyor. Kontrol paneli çıkarılabiliyor ve 5 veya 15 metrelik bir kontrol paneli kablosunun yardımıyla elde kullanılabiliyor.

Zengin bağlantılar

Art-Net 4, sACN ve TCP/IP destekli iki adet EtherCON portu ile artık Ethernet seri bağlantısı (daisy chaining) mümkün. İki adet USB-A portu, LiOS güncellemeleri ve Wi-Fi USB adaptörleri gibi üçüncü firmaların çevre birimlerinin bağlantıları için kullanılıyor. Orbiter’e dahil olan LumenRadio’nun CRMX çözümü, kablosuz DMX imkanı veriyor. İki adet 5 bacaklı XLR DMX portu klasik DMX ve RDM haberleşmesi için, 3 bacaklı bir XLR DC girişi ise 48 V güç istasyonu için kullanılıyor. Bir SD Card yuvası sayesinde yazılım ileride genişletilebiliyor. Bilgisayar haberleşmesi ve hizmetlerine yönelik bir de USB-C portu bulunuyor.

Eksiksiz sensörler

Orbiter’deki renk sensörü ortamdaki ışığı ölçüyor, 3 eksenli hızölçer ve manyetik alan ölçer ışık kaynağının pan, tilt, roll hareketlerini ve yönünü algılıyor. Isı sensörleri LED’leri ve elektronik devreleri tam olması gereken sıcaklıkta tutmaya yarıyor. Bir ortam ışığı sensörü kontrol paneli ekranının ışığını otomatik olarak kısıyor.

Sağlam, hava koşullarına dayanıklı kasa

Orbiter’in dış tasarımı zorlu, her günlük kullanımın gereklerini karşılayabilecek yapıda. Açık hava uygulamaları için hava koşullarına dayanıklı alüminyum döküm gövdede, güçlendirilmiş plastikten yapılmış tamponlar var. El tutma yeri taşımayı kolaylaştırıyor ve mükemmel dengesi sayesinde elde çalışma olanağı veriyor.

Geniş çeşitlilikte uygulamalar

Orbiter’in geniş lens çeşitleri ve özellikleri, ışık kaynağının kaliteden ödün vermeden çok değişik uygulamalarda kullanılabilmesine imkan veriyor. Film ve televizyon prodüksiyonu, yayın, tiyatro ve canlı eğlence, hatta fotoğrafçılık, Orbiter’in ideal performans gösterdiği ortamlardan bazı örnekler. Aydınlatma aygıtının açık ağzıyla veya projeksiyon lensleriyle uzun mesafelere ışık ulaştırabilirken aynı zamanda yumuşak ışık olarak da hizmet verebilme yeteneği, günümüzün hızlı çalışılan film setlerinde gereken esnekliği sunuyor. Orbiter’in projeksiyon optiği yayıncılara stüdyoda denetimli, yüksek kaliteli ışık sağlarken, pil enerjisiyle hareket halinde de kolayca kullanılabiliyor. Projeksiyon optiği tiyatro ve canlı eğlence piyasasında en önemli özellik, ve Orbiter fotoğrafçılık dünyasında kesintisiz aydınlatma yönündeki beklentileri de aşıyor. Orbiter’in yazılımındaki yenilikler ve zengin bağlantıları, dinamik aydınlatma kurulumları için eksiksiz bir araç sunuyor.


Ürün:

Orbiter LED Nokta Işık

Marka:

ARRI

Firma:

Dedotec

Ateksis 

 

Linka

Telefon:

0212 328 00 66

0216 425 99 66

           

0212 358 45 20

Web:

www.dedotec.net

www.ateksis.com

 

www.linkgroup.com.tr

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Görüntülenenler
Dergi