Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > ARRI ALEXA SXT W Kablosuz Kamera
ARRI ALEXA SXT W Kablosuz Kamera
26.08.2017 09:33

Sette verimliliği arttırmayı hedefleyen ARRI, yüksek kaliteli, düşük gecikmeli HD görüntü vericisi ile WiFi bağlantısını yeni ALEXA SXT W modelinde bütünleştirdi. Popüler ALEXA SXT Plus modeli temelinde geliştirilen ALEXA SXT W, SXT Plus ve Studio modellerinin yerini alacak. Mevcut ALEXA SXT EV ve ALEXA SXT Plus sahipleri için cazip yükseltme seçenekleri var.

Yeni donanıma eşlik edecek SXT SUP 2.0 yazılım güncellemesi, gelişmiş HDR izleme, mevcut SxS PRO+ ve CFast 2.0 kartlara destek, daha hızlı kare alma, çeşitli WCU-4 ve lens motoru özellikleri ve diğer iyileştirmeleri getiriyor.

ALEXA SXT W içerisinde bir görüntü vericisi olması, kamerayı harici bir vericiyle kullanmaktan daha küçük ve hafif hale getiriyor. Sette kablo sorunları en yaygın zorluk olduğu için, kameranın etrafında daha az kablo olması önemli bir avantaj. Kameranın kurulum ayarları ve açılması hızlandırıldığı için, yapımlar da hız kazanacak.

Farklı radyo frekansları arasındaki girişim kamera ekiplerinin zamanını alan bir sorun olabiliyor. ARRI Wireless Video System bu sorunu ortadan kaldırıyor, çünkü ALEXA SXT W’nin diğer radyo tabanlı özellikleri olan WiFi ve patentli ARRI kamera ve lens kontrol sistemi ECS ile uyumlu çalışıyor.

Bütünleşik WiFi radyo, sette kablosuz görünüm denetimi ve ALEXA Web Remote ile kablosuz kamera uzaktan kumandası gibi çok geniş seçeneklerin kapısını açıyor. Diğer yeni WiFi opsiyonları da geliştirilme aşamasında.

Dahili bir kablosuz görüntü vericisinin olması ALEXA SXT için önemli bir gelişme, ve ARRI’nin SXT platformunu ek işlevlerle sürekli geliştirme hedefini yansıtıyor.

ALEXA SXT W, diğer ARRI ya da başka firmaların kameralarıyla kullanıma yönelik, bağımsız bir görüntü vericisi, vericilerden sinyaller alan bağımsız çalışan bir görüntü alıcısı ile birlikte, yeni ve eksiksiz bir ARRI Wireless Video System’ın bir parçasını oluşturuyor. Sistemin merkezinde yer alan Amimion, ARRI’nin güçlü performans ve kalite gereksinimlerini karşılamak için özel donanım ve yazılım değişiklikleri yaptı.

Aksesuarlar arasında çeşitli montaj destekleri, anten uzatmaları, Director’s Monitor Support ve ARRI vericiler için dahili alıcı içeren özel uyarlanmış bir Transvideo monitör var. Bu veya başka monitörler kullanırken modüler sistem küçük ve verimli kuruluma imkan veriyor. Görüntü alıcısındaki fazladan bir enerji çıkışı, tek bir pilin hem alıcıya hem de takılan bir el monitörüne enerji sağlamasına imkan veriyor.

ARRI Wireless Video System’dan gelen bir monitör sinyali, yönetmen, sinema görüntü yönetmeni, asistan ve setteki herkes için kamera yapılandırmasına karmaşa ve zorluk getirmeden yaratıcı denetimi ve genel görüşü genişletiyor. Konnektörlerdeki koruyucu bileziklerden çok yönlü montaj seçeneklerine kadar her şeyde, ARRI uzmanlığının getirdiği ergonomi ve dayanıklılık görülüyor. Profesyonel setlerde açık hava koşullarına uygun tasarlanan her bileşen sağlam malzemelerden üretilmiş olup, sıvı sıçramasına ve toza dayanıklı ve geniş bir sıcaklık aralığında kullanılabiliyor.

Farklı radyo frekansları arasındaki girişim, kamera ekipleri için uzun zaman harcatan bir sorun olabiliyor. ARRI Wireless Video System bu sorunu ortadan kaldırıyor, çünkü ALEXA SXT W’nin diğer radyo tabanlı ürünleriyle uyumlu çalışıyor; WiFi ve ARRI’nin patentli kamera ve lens denetim sistemi. ALEXA SXT W ile bağımsız çalışan vericilerin yüksek kaliteli görüntü sinyalleri, uzun mesafelere, sıkıştırılmadan, ve güvenlik için şifrelenerek iletiliyor. Bir vericiye 4 adede kadar alıcı bağlantısı kurulabiliyor.

Tamamen kablosuz kamera

 • Bütünleşik kablosuz görüntü
 • Bütünleşik WiFi
 • Bütünleşik ARRI ECS kablosuz kamera ve lens kontrolü
 • Görüntü, WiFi ve ECS radyo sinyalleri arasında girişimsiz çalışma

SXT Plus ve SXT Studio’nun yerine

 • ALEXA SXT Plus üzerine geliştirildi
 • W harfi Wireless için kondu

Bütünleşik kablosuz görüntü

 • Harici vericiliden daha küçük ve hafif
 • Kablo sorunları yok
 • Daha hızlı kurulum ayarları

Bütünleşik WiFi

 • Kablosuz görünüm denetimi
 • Kablosuz kamera denetimi
 • Yakında daha fazla özellik.

Ürün ALEXA SXT W Kablosuz Kamera
Marka ARRI
Firma Linka
Telefon 0212 358 45 20
Web www.linkgroup.com.tr

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Görüntülenenler
Dergi