Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Osprey Video Talon G2 Kodlayıcı ile Tek Dokunuşla HD İnternet Yayını
Osprey Video Talon G2 Kodlayıcı ile Tek Dokunuşla HD İnternet Yayını
26.08.2017 12:53

Osprey Video Talon kodlayıcı donanımları serisini genişletiyor. Talon G2, diğer Talon kodlayıcılara benzer şekilde internet gibi denetimsiz ağlar için canlı RTMP akışları yaratıyor. Ödüllü önceki modeli Talon G1’in tüm performans ve işlevlerinin yanı sıra, yapılandırıldıktan sonra müdahale etmeden çalışmayı daha da kolaylaştıracak yeni özellikler getiriyor.

Profesyonel iş akışlarında uçtan uca akış araçları arayan A/V ve yayın müşterileri için tasarlanan Talon G2, birden fazla formattan görüntüleri kaydediyor, H.264’e kodluyor ve IP üzerinden iletiyor. G2’nin en önemli ayırt edici karakteristiklerinden biri olan ön LCD ekranı, tek dokunuşla akış denetimi sunuyor. Akış profilleri belirlendikten sonra isteyen kullanıcı bir butona dokunarak kodlama işlemlerini başlatıp durdurabiliyor. Ekran tüm kodlayıcıların durum bilgilerini sürekli gösterdiği için, kullanıcılar her zaman hangilerinin aktif veya boş olduklarını görebiliyorlar.

Talon G2 Facebook Live ve Wowza Streaming Cloud akış hizmetleriyle API düzeyinde bütünleşiyor. Bu bütünleşmeler ve tek dokunuşla akış denetimi, aksi halde çok hantal olabilecek bir sürece basitlik ve zaman tasarrufu kazandırıyor. Örneğin Facebook’ta canlı görüntü yayını birçok operasyon için günlük bir uygulama, ama Facebook kullanıcılarının bir yayın akışı yapmak istedikleri her defasında yeni bir oturum oluşturmaları gerekiyor. Osprey Video’nun Facebook ile ortak çalıştığı arayüz sayesinde Talon G2’yi Facebook yayını için her gün değil sadece 1 kez yapılandırmak yetiyor. Bir kez yapılandırıldıktan sonra kullanıcıların sadece bir butona basmaları yetiyor.

Küçük boyutlu, uygun fiyatlı Talon G2 kodlayıcı, 3G HD-SDI, HDMI ve kompozit kaynakları kaydediyor ve bunları RTMP, RTP, UDP yoluyla IP üzerinden çok sayıda hedefe akıtabiliyor. Talon G2 görüntüleri kodlayıp aynı anda üç hedefe akıtarak bir .TS dosyasına kaydedebiliyor. Farklı bit hızlarında internet yayını için bütün akışlar üzerinde kare hizalama yapıyor.

Her türlü tesis Talon G2’nin çok kaynaktan çok hedefe görüntü akışının ve Osprey Video ürünlerinin bilinen 7 gün 24 saat güvenilirliğinin avantajlarından yararlanabiliyor. Kodlayıcının yayın seviyesinde kalite ve performansı ile kullanım kolaylığı, yayın, A/V, kurumsal, yüksek öğretim ve kamu kuruluşlarının canlı internet akış uygulamaları için çok uygun.