Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Telos Alliance Omnia.9sg Stereo Üreteç ve İşlemci
Telos Alliance Omnia.9sg Stereo Üreteç ve İşlemci
26.08.2017 14:11

Radyo ve televizyon yayıncılığı firması ve bünyesinde Telos, Omnia, Axia, 25-Seven, Linear Acoustic ve Minnetoka markalarını barındıran Telos Alliance, Omnia.9sg stereo üreteç ve sahne işlemcisi için yeni 3.16.52 yazılım güncellemesini sunuyor.

Yeni kırpıcı tasarımı

Omnia.9sg’nin yeni kırpıcısını, ses işleme mimarı Hans van Zutphen tasarladı. Bu psikoakustik denetimli bozulma kapatıcı kırpıcı, öncekinden daha yüksek sesli, net ve verimli. İnsan kulağının bozulmayı nasıl algıladığını hesaba katıyor ve bu bilgiyi kullanarak bozulmayı etkin olarak gizliyor, yayına sadece temiz, bozulmasız sesi bırakıyor. Yeni kırpıcı CPU’dan daha az sinyal işleme gücü kullanarak işlemleri daha hızlı yapıp gecikmeleri kısaltıyor. 

 

Livewire+ AES67

Bu yazılım güncellemesi Omnia.9sg’yi bir Livewire+ AES67 ürünü haline getiriyor. Artık %100 AES67 uyumlu.

İşlemciden bağımsız

Omnia.9sg işlemcinin ne olduğuna bakmıyor, bu nedenle her üreticinin herhangi bir işlemcisiyle çalışan, istenen istasyonun ses kalitesini iyileştirmek için kullanılabilir. Bir istasyon yeni bir üst düzey işlemci satın alacak güçte değil ama daha iyi arka uç performansı istiyorsa, yeni bir eksiksiz ürünün maliyetinin yarısına bir 9sg alabiliyor.

Ödünsüz bölümlü işleme

Bazı verici merkezlerine erişim zor olduğu için stüdyoya bir işlemci koymak genellikle daha mantıklıdır, ama böyle yapınca kalite ve ses şiddetinden ödün verilebiliyor. Çünkü STL ses kalitesi değişiyor ve diğer stere üreteçlerde bulunan kırpıcılar çoğunlukla vasat oluyor. Bazı vericiler dahili stereo üreteçlere sahipler ama kalite ve özellikleri değişiyor.

Bölümlü sinyal işleme, yani ana işlemciyi stüdyoya, Omnia.9sg’yi verici merkezine yerleştirmek, kaliteden ödün verilmeyen bir çözüm.

Birden fazla verici merkezi

Birçok FM yayıncı bir kulede ana vericiye, diğer bir kulede ise yedek bir vericiye sahip. Her iki vericide birer stereo üreteç, çoğunlukla da tamamen bağımsız iki adet işlemci gerekiyor. Her vericiye bir Omnia.9sg kurulmasıyla bir istasyon her iki verici noktasını beslemek için stüdyodaki aynı ana işlemciyi kullanarak maliyet tasarrufu ve ana ve yardımcı verici sistemler arasında ortak bir STL paylaşımı sağlanıyor. 

Avrupa’da bir ulusal yayıncının tek bir stüdyo merkezinden çalışıp ülke çapına dağılmış onlarca, hatta yüzlerce verici noktası olması yaygın bir yöntem. Stüdyoda tek bir ana işlemci ve her verici noktasında birer Omnia.9sg olması, bu tip büyük ölçekli uygulamalarda da çok iyi çalışıyor.

Yerel ses ekleme opsiyonu ile yapılandırıldıklarında bu ulusal yayıncılar ağ içeriğinde araya girip her verici merkezinde trafik, hava durumu, bölgeye yönelik reklam gibi yerel içerikler ekleyebiliyorlar. 

İzleme oranı ölçümü

Araştırmalar, Voltair gibi izlenme oranı ölçme ve/veya geliştirme aygıtlarının işlenmiş ses sinyali almaktan avantaj sağladıklarını gösteriyor. Bazı işlemcilerin özel “ekleme noktaları” bunu dahili olarak sağlasa da, çoğu bu özelliğe sahip değil. Ana işlemciyi ve kodlayıcıyı stüdyoya koyup vericilerde Omnia.9sg kullanmak, bunu kolaylaştırabiliyor.

Ürün Omnia.9sg Stereo Üreteç ve İşlemci
Marka Telos Alliance
Firma Mavi İletişim
Telefon 0212 274 69 10
Web
www.maviiletisim.com.tr

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Görüntülenenler
Dergi