Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > LiveU Tally Light Canlı Yayını Belirtiyor
LiveU Tally Light Canlı Yayını Belirtiyor
21.11.2019 10:57

Birleşik Krallık’ta ITV Network televizyon ağı için spor yapımları sunan ITV Sport, LiveU’dan 2019 Rugby World Cup (RWC) etkinliğinde izleyici deneyimini zenginleştirmesini ve uydu ile fiber sinyalleri yedekleyen üçüncül bir felaket onarım (DR) çözümü sağlamasını istedi. 

IT Sport’un ülkenin çeşitli yerlerinde üç takımı için kullandığı portatif LU600 ünitelerinin her biri, maç çekimlerinin ötesinde ek malzeme sağlıyor. Beraberlerinde muhabirler de olan bu gezgin takımlar, kurgu ve canlı raporlar için malzemelerini doğrudan Birleşik Krallık’taki IT Sport’a gönderiyorlar. Böylece yapımcı malzemelerin Birleşik Krallık’a nasıl geri gideceği konusunda endişe etmeye gerek duymadan, içerik üzerinde yoğunlaşabiliyor. Ayrıca bazen öne çıkarma görüntüleri ve sunum bağlantıları da LiveU yoluyla gönderilebiliyor. 

ITV Sport Productions Spor Teknik Direktörü Roger Pearce şöyle konuştu: “Yayınlarımızı zenginleştirmek için muhabir ekiplerimizle LiveU’yu yıllarca başarıyla kullandık. Bu yıl RWC’de LiveU için iki ayrı iş var: Muhabir ekiplerimizden gelen malzemeleri ve stüdyo ile OB aralarından gelen DR sinyallerini alıp kaydetmek ve iletmek.

Pearce klasik bir sinyal toplama yolu olarak kullanma fikrinin, normal fiber ve uydu dağıtımından tamamen farklı yüksek kaliteli DR sinyaller sağlamak için düşük maliyetli seçenekler ararken öne çıktığını açıkladı. Mevcut LiveU altyapısını kullanarak test ettikten sonra kolay ve uygun maliyetli bir çözüm sağladığını gördüklerini söyledi. 

LiveU DR kurulumu iki kısımdan oluşuyor. IT Sport playout sağlayıcısı Red Bee Media’ya doğrudan üçüncül yedekleme için bir LU600 ile LiveUXtender aktif anten kurdu. İkincisi, IT Sport’un Maidstone Central Apparatus Room odasındaki bir LU600 ile diğer bir Xtender, klasik hatları kullanamazlarsa buradan playout sağlayıcılarına sinyal göndermek için kullanılabiliyor.  

Pearce ekledi: “Uygun maliyetle kullanışlı sinyal sağladığı için DR sinyallerinin iletimi önemli. Kesintinin söz konusu bile olamayacağı RWC gibi etkinlikler için izleyicilere güvenilir bir yayın sunmayı garantilemek için değerli bir araç. LiveU gezgin haldeki takımlarımıza dolaşım özgürlüğü ve malzemeleri hızla yayına aktarma esnekliği sağlıyor. Uygun maliyetle görüntü toplama sinyalleri sağlamak için LiveU kullanma fırsatı çok başarılı oldu ve gelecekteki gelişmeleri sabırsızlıkla bekliyoruz.

LiveU’nun Birleşik Krallıktaki çözüm ortağı Garland Partners, IT Sport’a ünitelerini uluslararası teknik şartnamelere tam uygun hale yükseltmekte yardımcı oldu ve tüm turnuva için Japon operatörün SIM kartlarından yerel erişimli bir hücresel veri havuzu sağladı. Garland ayrıca UK Maidstone Xtender için ek bir UK SIM kart veri havuzu da tedarik etti. 

LiveU Bölge Satış Müdürü Paul Shepherd yorum yaptı: “Bu Rugby World Cup boyunca IT Sport’u desteklemekten memnunuz. Felaket onarımı için teknolojimizin gittikçe daha fazla kullanıldığını görüyoruz ve özellikle bu tip önemli bir spor etkinliği gibi yüksek güvenilirlik gereksinimi için kullanıldığını görmek heyecan erici.

LiveU ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.