Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Slovenya’da TVU Networks Çözümleriyle Maraton Yayını
Slovenya’da TVU Networks Çözümleriyle Maraton Yayını
20.12.2019 18:08

TVU Networks çözümlerinin küçüklüğü ve güvenilirliği sayesinde Planet TV Ljubljana Maratonunu hareket halinde otomobillerden, motosikletlerden ve ayakta başarıyla çekerek yayınladı. Maraton canlı olarak Planet TV kanalında ve Ljubljana Maratonunun web sitesinde yayınlandı ve otuz binden fazla kişi etkinliği internette canlı olarak görüntüledi.

Slovenya’daki özel televizyon istasyonu Planet TV kısa bir süre önce ülkenin en büyük koşu etkinliği Ljubljana Maratonunun yenilikçi ve verimli yayını için TVU Networks’ten TVU One ve TVU Anywhere aldı.

Maratonun uluslararası bilinirliğinin önemli bir nedeni, Ljubljana caddelerindeki hoş rotası. İki ana yarıştan biri 42km maraton, diğeri 21km yarı maraton olsa da, etkinlikte her yaşta ve formda koşucu için değişen uzunluklarda ve zorluk derecelerinde eğlence koşuları da var. Bu maraton geçen yıllar boyunca gelişti ve artık tüm dünyadan yirmi binden fazla atleti kendine çekiyor.

Planet TV kentin çeşitli yerlerinde olayı izlemek için toplanan geniş kalabalıkların olduğu noktalardan kesintisiz canlı yayın yapacak güvenilir ve esnek bir çözüme gereksinim duyuyordu. Sonuç olarak ağın kurduğu 4 adet TVU One mobil canlı görüntü vericisi ve mobil akıllı aygıtları TVU’nun patentli IS+ iletim algoritmasıyla HEVC vericilere dönüştüren TVU Anywhere uygulaması sayesinde canlı HD IP görüntüler 3Mbps kadar düşük bit hızlarıyla saniyenin altında gecikmelerle taşınabildi.

Planet TV Teknik Yönetmeni Rok Mares şunları söyledi: “Ljubljana Maratonu gibi dinamik bir etkinliğin yayınında ileri dönük düşünmek istedik. Çözümümüzün güvenilir ve güçlü ama aynı zamanda ekibimizin mobilitesini garantilemek için küçük boyutlu ve düşük ağırlıklı olması gerekiyordu. Donanımdaki avantaj H.265 kodlama, zorlu koşullarda yüksek kaliteli görüntüler üretti. TVU Networks çözümleri kombinasyonu canlı yayınımız için gereken görüntü kalitesini ve kararlılığını elde edebildik, ama onun ötesinde çekimleri farklı açılardan, yerlerden ve hızlardan yakalamamız da mümkün oldu.

TVU Networks Avrupa Genel Müdürü David Jorba yorum yaptı: “Slovenya’nın en büyük maratonunun yayını için Planet TV’nin bizim çözümlerimizi seçmesinden onur duyuyoruz. TVU One ile TVU Anywhere özellikle güvenilir ve yüksek kaliteli canlı görüntü yayını gerektiren çok çeşitli senaryolar için ideal. Ljubljana Maratonu ortam ve koşullar ne olursa olsun ürünlerimizin ne kadar uygulanabilir ve kullanışlı olabileceklerinin mükemmel bir örneği.

Veri kullanımını iyileştirmek ve az yük yaratmak için tüm TVU Networks çözümlerinin HEVC/H.265 sıkıştırma standardı kullanması işletme maliyetlerini düşürürken, yayının güvenilirliğini daha da arttırıyorlar. TVU One’ın ödüllü mobil IP görüntü vericisi küçük boyutunda 3Mbps’a kadar düşük hızlarda 4K60fps HDR canlı iletimler sağlıyor. Her yerden canlı görüntü yakalamaya ve canlı internet akışını yapmaya yönelik TVU Anywhere, genellikle daha pahalı profesyonel görüntü aygıtlarıyla aynı resim kalitesini sunuyor.

TVU Networks ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 363 04 04 numaralı telefondan Alen Elektronik’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.