Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Meksika’da VSN ile Radyo Çözümü
Meksika’da VSN ile Radyo Çözümü
20.12.2019 18:12

Meksika’da radyo istasyonlarının ve çok sayıda frekansın sahibi Grupo Radio Centro medya şirketi, içerik planlama ve yayınlamada yapım ortamını ve iş akışlarını güçlendirmek için VSN sistemlerinden oluşan bir uçtan uca çözümü tercih etti.

VSN’nin projenin ana sistem bütünleştiricisi Teletec de Mexico aracılığıyla yer aldığı bu kurulumun amacı, medya grubunun ilk DTT kanalı La Octava’yı açmasına ve ilk genel bilgi ve haber programlarını yayınlamaya başlamasına imkan vermekti. Projenin en önemli zorluğu, stüdyolardan sinyallerin yayınlanmasına kadar kurulum için gereken tüm teknik unsurların sadece üç aylık sürede kurulması ve tamamen çalışır hale gelmesinin istenmesiydi.

Proje VSNExplorer platformu, daha spesifik olarak ise tüm yapım çalışma ortamının yönetilip düzenlenmesi için Production Asset Management (PAM) modülüne dayanıyor. Ayrıca yeni televizyon istasyonunun aldığı VSNExplorer’ın web görüntü kurgu yazılımı Wedit lisansı, tüm kurulumun önemli bir parçası hale geldi. Bu web kurgu çözümü ile muhabirler VSNExplorer arayüzü içerisinde bir görüntü parçasını kolayca bulup kurgulayabiliyorlar.

Çözümde içerik yayınlamak için VSNExplorer ile birlikte ana playout ve stüdyo playout olarak VSNOne TV Channel-in-a-Box sistemi de var. Dahası, sistemde VSN’nin yeni HTML5 trafik ve çizelgeleme sistemi VSNCrea da bulunuyor. Projeye VSNCrea’yı katmakla La Octava tüm program ve reklamlarının akışını çizelgelemek için bu sistemi kullanan ikinci Meksikalı televizyon kanalı oldu.

VSN Latin Amerika Satış Müdürü Alfonso Vazquez değerlendirdi: “La Octava televizyon kanalının başlatılması için Grupo Radio Centro tarafından seçilmemiz bizim için büyük bir onur. Bu proje ve müşterilerimizin gereksinimlerine göre tam olarak ölçeklendirilebilen ve uyarlanabilen uçtan uca çözümler portföyümüz sayesinde, Meksika’daki varlığımız ve etkinliğimiz genişliyor.”

VSN’nin teklifi La Octava’ya uygun bir maliyetle eksiksiz ve mükemmel bütünleşen bir iş akışı sundu ve ölçeklenebilirlik ve esneklik de sağladığı için kanal gelecek ihtiyaçlar ve iş akışları için kolayca ve düşük maliyetlerle gelişme ve uyarlamalar yapabilecek.

Proje VSNExplorer platformuyla bütünleşik doğrusal olmayan Adobe Premiere lisanslarıyla tamamlandı. Bu şekilde çözüm kullanıcılara dışarıya sahneler aktarmak için EDL’ler indirme, doğrusal olmayan kurgu sisteminde ileri düzeyde görüntü kurguları yapma ve ardından sonucu arşivlemek veya dağıtmak için yeniden MAM sistemine aktarma imkanı veriyor.

VSN ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.