Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Ünlü Yapımcı Wee, Nugen Audio Çözümleri Kullanıyor
Ünlü Yapımcı Wee, Nugen Audio Çözümleri Kullanıyor
20.12.2019 18:34

Yapımcı ve miks uzmanı Alvin Wee kendini bildi bileli müzik ve sinemayı sevdi ve Los Angeles’ta Kung Fu Panda, Kingsman ve Eddie the Eagle gibi film projeleri üzerinde bestecilerle ve kayıt yapımcılarıyla çalışarak çekirdekten yetişecek kadar şanslı oldu. Endüstride böylesine güçlü bir temele sahip olan Wee’nin ellerine bir proje teslim edildiğinde düzgün ve iyi yapacağı biliniyor. Wee bu sonuçları elde edebilmek için NUGEN Audio’nun Producer ve Halo Upmix çözümlerini kullanıyor. Nugen’i ilk tanıması, sıklıkla yaşandığı gibi tavsiye üzerine oldu.

Hem miks hem de master oluşturma koşullarına uygun Nugen Producer yazılımı Wee’ye yapımlarının kalite ve verimliliğini yükseltmek için tasarlanan çok esnek, ödüllü bir platformlar arası eklentiler koleksiyonu sağlıyor: “Producer yazılımı benim için inanılmaz kullanışlı oldu. Stereoizer’i seviyorum; tüm mikslerimde ve ses kontrollerimde kullandığım, vazgeçilmez eklentim. Tüm alçak ucu kontrol etmemi bir kaydın fazla titrek veya çılgın olmamasını garantilememi sağlıyor. Üst uç hissi daha da geniş ve heyecan verici yapabiliyorum. Çok işe yarıyor ve oldukça sezgisel. Yazılım grubundaki Visualizer aracı da mükemmel ve ölçüm göstergeleri sayesinde ne yapmakta olduğumu açıkça görebiliyorum.

Wee, Halo Upmix sayesinde surround mikslerinin ince ayrıntılarını düzenleyebiliyor. “Film için miks yaparken Halo Upmix şimdiye kadar demirbaşımda bulundurduğum en yardımcı araç. Besteciler ve yönetmenler her zaman yazarken ve çekerken surround ses kaydedecek yetenek, zaman ve kaynaklara sahip olamayabiliyorlar, ama Halo Upmix büyük bir sinema yapımından beklenebilecek nefesi ve genişliği eklememe yardımcı oluyor. Kaydedilen ve örnek parçaları eşleştirebildiğim için aynı fiziksel alana sığmalarını garantileyebiliyorum.”

Wee ekledi: “Nugen tam olarak ne yapacağını söyleyen araçlar sağlıyor ve kullanımları kolay. Benim işimde çalışma programlarını dengelemek çok zor olduğu için çok miktarda acele ve bekleme var. Bazen bir müzik şirketi bir şeye başlangıçta planlanandan çok daha çabuk ihtiyaç duyabiliyor ve Nugen yazılım eklentileri gerektiğinde projeleri çok hızlı yapabilmeme inanılmaz yardımcı oluyor.

Foto: Alvin Wee (solda) ile Besteci Rendra Zawawi (sağda).

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.